כיצד לקרוע תקליטורי שמע למחשב או Mac

אם עדיין לא קרעת את תקליטורי המוסיקה שלך לקבצי שמע במחשב שלך, זה לא מאוחר מדי. כל מה שצריך זה כונן תקליטורים וקצת זמן. לאחר שתסיים, אוסף המוסיקה הפיזית שלך יהפוך לאוסף המוסיקה הדיגיטלית שלך.

לאחר מכן תוכל להאזין למוזיקה זו במחשב שלך או להעתיק אותה לסמארטפון שלך. יש אפילו שירותים רבים בחינם שיאפשרו לך לאחסן את המוזיקה הזו באינטרנט ולזרום אותה מכל מקום.

השג כונן CD

קשורים: כיצד לשים את אוסף המוסיקה שלך באופן מקוון ולגשת אליו מכל מכשיר

מחשבים ניידים מודרניים רבים - ואפילו מחשבים שולחניים - אינם כוללים עוד כונני CD. אם המחשב שבחרת כולל כונן תקליטורים, אתה יכול להתחיל. (כונני DVD כפולים ככונני CD, כמובן.)

אם אין לך כונן תקליטורים במחשב, זו גם לא בעיה. ניתן לקנות כונני תקליטורים המתחברים למחשב נייד או לכל מחשב אחר באמצעות USB. אתה יכול לקנות כונני CD ו- DVD חיצוניים במחיר של עד $ 12 בלבד באמזון. ברגע שיש לך את הכונן הזה, אתה יכול לשמור אותו בהישג יד ולהשתמש בו בכל פעם שאתה צריך להשתמש בתקליטור או DVD במחשב שאין לו כונן CD.

בחר את תוכנת ההעתקה שלך

כעת תצטרך לבחור את תוכנת הקריעה שבה ברצונך להשתמש. לתוכניות פופולריות רבות שכבר אתה משתמש בהן יכולות קריעת תקליטורים. ל- iTunes במחשבי מקינטוש ומחשבים אישיים זה מובנה - כברירת מחדל, כשאתה מכניס תקליטור בזמן ש- iTunes פועל, הוא יבקש "לייבא" את התקליטור ל- iTunes, תוך קריעת המוסיקה עליו לקבצים דיגיטליים. ניתן לשלוט בהגדרות הקידוד על ידי לחיצה על כפתור "הגדרות ייבוא" בחלון העדפות iTunes.

גם ל- Windows Media Player יש את זה מובנה והוא אפילו נכלל כברירת מחדל כברירת מחדל ב- Windows 10. הפעל את Windows Media Player ותוכל להשתמש בכפתור "Rip" כדי לקרוע את הקבצים במחשב שלך. אך ככל הנראה עדיף לך להשתמש ב- iTunes או באחת מהתוכניות המתקדמות למטה מאשר ב- Windows Media Player. אם אתה כן משתמש בנגן המדיה של Windows, הקפד לא לעבור לקבצי WMA וודא שההגנה מפני העתקה מושבתת כדי שלא תיצור קבצי DRM מוגבלים באופן שבו אתה יכול להשתמש בהם.

רק השימוש ב- iTunes - או אפילו בנגן המדיה של Windows - יהיה כנראה בסדר עבור רוב האנשים. אבל, אם אתה רוצה יותר שליטה ואפשרויות מתקדמות, כלים מתקדמים יותר זמינים גם.

אודיופילים רבים נשבעים על ידי העתקת שמע מדויקת ב- Windows, הידועה גם בשם EAC, המשלבת תכונות מתקדמות לתיקון שגיאות עבור קרעים כמעט מושלמים. יהיה עליך להוריד את מקודד ה- LAME MP3 בנפרד ולספק אותו ל- EAC. CDex אולי לא עובד ממש כמו EAC, אך עשוי להיות פשוט יותר לשימוש. משתמשי מקינטוש צריכים כנראה לנסות את מקס, המשלב גם תכונות להפחתת שגיאות. LAME הוא מקודד MP3 הטוב ביותר בכיתה, ו- EAC, CDex ומקס יכולים להשתמש בו.

בחר פורמט וקצב סיביות

קשורים: מהם ההבדלים בין פורמטי MP3, FLAC ואודיו אחרים?

בעת קריעת דיסקים תצטרך לבחור פורמט וקצב סיביות. לפורמטים שונים יש תאימות שונה - MP3 הוא התואם ביותר למגוון הרחב ביותר של מכשירים, אך AAC יעיל יותר ומייצר קבצים קטנים יותר באותה רמת איכות.

יהיה עליך לבחור גם בקצב סיביות, או ברמת איכות - רמות איכות גבוהות יותר פירושן קבצים גדולים יותר. סוגים מסוימים של קבצי שמע הם "חסרי אובדן" ומציעים את איכות הצליל המקסימלית על חשבון גדלי קבצים גדולים יותר. קוד הפתוח FLAC ו- Codec Audio Lossless של אפל (ALAC) הם דוגמאות לכך.

החלק הזה של ההחלטה תלוי בך. אנשים שלא אכפת להם מגדלי קבצים ורק רוצים לאחסן את אוסף המוזיקה שלהם ברמה האיכותית ביותר מעדיפים לקרוע מוסיקה לקבצי FLAC או ALAC חסרי אובדן למטרות ארכיון - אחרי הכל, תמיד תוכלו להשתמש בכלי להמרת שמע כדי להקטין אותם קבצי MP3 או AAC מאלה, במידת הצורך. אבל אין אפשרות לעבור מקובץ MP3 או AAC אבוד לקובץ חסר אבידות - יהיה עליך לקרוע מחדש את הדיסקים המקוריים כדי להשיג אותם.

אם אתה רק רוצה לקרוע לאוסף שנשמע טוב וישמיע כמעט הכל, MP3 הוא כנראה ההימור הטוב ביותר. כשאתם קורעים לקבצי MP3, בוודאי תרצו להשתמש במקודד ה- LAME ולבחור 256 Kbps VBR כהגדרת האיכות שלכם - נראה שזה שרוב האנשים ממליצים בימים אלה.

אם אתה משתמש בעיקר בתוכנות ומכשירי Apple, AAC או Apple Lossless הם בהחלט אפשרות מצוינת שתעבוד עבורך. אפילו סמארטפונים של אנדרואיד מנגנים קבצי AAC - אך לא בכל מכשיר.

תייג את השירים שלך באופן אוטומטי

תוכנית הקריעה בה אתה משתמש אמורה להיות מסוגלת לזהות את הדיסקים שהכנסת, לחפש אותם באופן מקוון ולמלא באופן אוטומטי את התגים המתאימים לכל שיר - שם אמן, שם אלבום, כותרת רצועה, שנת יציאה וכן הלאה. - בשבילך. ל- iTunes זה מובנה, ושמו "אחזר אוטומטית שמות רצועות תקליטורים מהאינטרנט".

תלוי בתוכנית בה אתה משתמש, ייתכן שתצטרך לשנות את הגדרות ספק המטא נתונים שלך ולאשר שהתוכנית מתייגת עבורך באופן אוטומטי את המוזיקה שלך. זה יחסוך לך הרבה זמן.

ייתכן שתרצה לשנות את תוכניות שמות התיקיות והקבצים. iTunes מטפל בזה עבורך על ידי הוספת המוסיקה שנקרעה לתיקיית ספריית iTunes שלך, אך תוכניות כמו EAC ו- CDex נותנות לך שליטה רבה יותר.

הקפד לגבות את אוסף המוסיקה שלך לאחר שתשלח אותו - על גבי כונן קשיח חיצוני, למשל. לא תרצה לעבור את כל התהליך שוב אם הכונן הקשיח ימות אי פעם ותאבד את הקבצים.