אל תדרוג לאחור מ- Windows 10 ל- Windows 8.1

Windows 10 יכול לפעמים להיות בלגן אמיתי. בין עדכונים מובהקים, ההתייחסות למשתמשים בה כאל בודקי בטא, והוספת תכונות שמעולם לא רצינו שהיא יכולה לפתות לשדרג לאחור. אבל אתה לא צריך לחזור ל- Windows 8.1, ואנחנו יכולים להגיד לך למה.

ברצינות: התקנו את Windows 8.1 והשתמשנו בו כמה שעות כדי שלא תצטרך.

אתה מוותר על תפריט התחלה טוב יותר

כמעט קל לשכוח, אך ל- Windows 8.1 לא היה תפריט התחלה אמיתי. במקום זאת, היה לו מסך התחלה. Windows 8.0 הציג את מסך ההתחלה בתקווה להכניס עידן של טאבלטים של Windows. זה לא עבד טוב, ומיקרוסופט כניעה, אבל רק מעט. Windows 8.1 הציג מחדש את לחצן ההתחלה, אך כל מה שהוא עשה היה להזמין את מסך ההתחלה, שהיה פלסטר במקרה הטוב.

אתה יכול להתקין תוכנית חלופית כמו מעטפת קלאסית או תפריט התחל 8, אבל זה מגיע עם בעיות משלה. מעטפת קלאסית הפסיקה את ההתפתחות הפעילה, כך שאתה פותח את עצמך לפגיעות פוטנציאליות. ותוכניות אחרות כמו תפריט התחלה 8 עולות כסף, דוחפות תוספות נוספות או שתיהן. רק תסתכל על התקנת ברירת המחדל הזו של תפריט התחלה 8:

לחיצה על אחת מארבע האפשרויות המובילות ביותר תתקין תוכניות באופן מיידי. וזה ניסיון של 7 ימים, אז בסופו של דבר תצטרך לשלם כדי להשתמש בתוכנית.

עם Windows 10, מיקרוסופט החזירה לבסוף את תפריט התחל. נכון, זה עמוס מדי ומלא במודעות, אבל זה משתפר. וחשוב מכך, אתה יכול לחתוך את כל האריחים ולקבל מבט קרוב מאוד ל- Windows 7 אם אתה מעדיף.

קשורים: כיצד לגרום לתפריט ההתחלה של Windows 10 להיראות יותר כמו Windows 7

אפליקציות במסך מלא היו כאב

"תכונה" נוספת ונשכחת של Windows 8.1 הייתה הדחיפה שלה לאפליקציות במסך מלא. מיקרוסופט רצתה ללכת אחרי השוק הסלולרי, אז עם כניסתו של מסך ההתחלה הגיעו אפליקציות במסך מלא המיועדות לטאבלטים שלא תוכלו לכבות. זה היה נכון אפילו לגבי אפליקציות שבהן זה לא היה נחוץ - כמו אפליקציית המחשבון.

במקום להשתמש בתצוגת שולחן העבודה הנפרדת, היישומים מוגדלים למקסימום ותופסים את כל המסך. היית צריך ללמוד תנועות מגע או עכבר כדי לקבל תצוגה זו לצד זו, אך זה לא היה כמעט צדדיות של תוכניות המופעלות על שולחן העבודה.

מיקרוסופט ניסתה לעזור בהדרכות, אך זה לא פתר את הבעיה הבסיסית שממשק המשתמש פשוט לא היה אינטואיטיבי. הדבר הטוב ביותר לעשות היה לבצע אופטימיזציה של Windows 8.1 למצב שולחן עבודה, אך זה עדיין לא היה מושלם. סוף סוף מיקרוסופט פתרה את הבעיה ב- Windows 10 על ידי השלכת מסך ההתחלה והחזרת הדגש לשולחן העבודה.

ובעוד שיש שוב תוכניות לעקוף התנהגות זו ב- Windows 8, ממש כמו אפליקציות מסך ההתחלה, הן עולות כסף, מגיעות עם תוספות, או שתיהן. ראוי להזכיר שכאשר בודקים זאת, הפעלת אפליקציית המחשבון עם כל ברירות המחדל קרסה תוכנית אחת כזו, ModernMix.

אתה מוותר על הביטחון

Windows 10 הוא הרבה יותר מאובטח מכל גרסה של Windows שהגיעה לפניו. אמנם התלוננו על התכונות המיותרות שמיקרוסופט הוסיפה, אך האבטחה הייתה בראש סדר העדיפויות.

Windows 10 כולל תכונות כמו חסום התנהגות חשודה, בידוד ליבה ואבטחת שלמות זיכרון, טכנולוגיית מיכלים וגישה לתיקיות מבוקרות. הגנת הניצול של Windows Defender היא תוסף עצום ומחליפה למעשה את EMET, שמיקרוסופט הפסיקה לפתח. תכונות אלה נועלות את מערכת ההפעלה ומקשות על זיהום וחטיפת המערכת שלך. Windows 8.1 מאובטח יותר מ- Windows 7, אך כל תכונות אבטחה שהוצגו (החל מ- SmartScreen ועד Secure Boot) כלולות ב- Windows 10.

סוף התמיכה מגיע

סיום התמיכה המורחבת מגיע, ולמרות שזה יכה את Windows 7 מוקדם יותר, אחרי ינואר 2023 Windows 8.1 כבר לא יקבל עדכונים קריטיים. זה אולי לא מחר, אבל גם זה לא רחוק. ובדיוק כמו חלונות 7, התמיכה במיינסטרים כבר הסתיימה.

גם עם חלונות 10, מיקרוסופט מתמקדת קודם בגרסה החדשה ביותר שלה, וזה נכון לכל חברת תוכנה. כאשר סוף השירות אכן פוגע, פירוש הדבר שמיקרוסופט לא תתקן פגיעות כלשהן או תשחרר עדכונים כדי למנוע מווירוסים להדביק את המערכת שלך.

בדרך כלל, כאשר סוף השירות מגיע, תוכניות אחרות מפסיקות את התמיכה בגירסאות אלה של Windows. אז תישאר עם נקודות תורפה במערכת ההפעלה שלך ובתוכנה המותקנת שלך.

אבל האם עדכוני Windows 10 אינם באגי?

אמנם יתכן ונכון שעדכוני Windows 10 היו בעייתיים, אך ישנן דרכים למתן זאת. ראשית והכי חשוב, אם אתה רוצה יציבות אל תצטרף לתוכנית Insider. תצוגות מקדימות של מבפנים הן הכי פחות יציבות לפי העיצוב.

במידת האפשר, שדרג ל- Windows 10 Pro, שיאפשר לך לעכב את העדכונים. החדשות הטובות הן, שגם אם אין לך את Windows 10 Pro, מיקרוסופט תאפשר בקרוב למשתמשי Windows 10 Home להשהות את העדכונים במשך שבעה ימים, וזה בדרך כלל מספיק זמן כדי לנער בעיות משמעותיות.

מיקרוסופט פרסמה עדכונים גרועים עם גרסאות ישנות יותר של Windows ממש לאחרונה, ולכן חזרה לא בטוחה יותר. בסופו של דבר עדיף שיהיו כמה עדכונים, אפילו עם הסיכונים הללו, מאשר ללא עדכונים בכלל.

Windows 8.1 אינו תומך במעבדים חדשים

אם למחשב האישי שלך יש מעבד מהדור השביעי של אינטל או מעבד הדור השביעי של AMD, התקנת Windows 8 (או 7) תוביל להודעת "חומרה לא נתמכת". מיקרוסופט הציגה מדיניות בשנת 2016 שהגבילה את התמיכה במעבדים חדשים יותר.

קשורים: כיצד (ולמה) מיקרוסופט חוסמת עדכוני Windows 7 במחשבים חדשים

אם Windows מזהה שיש למכונה חומרה חדשה מספיק, היא תחסום עדכונים. חלונות 8.1 ו- Windows 7 היו קיימים לפני המעבדים הללו, ולכן צריך לעשות מציאותית כדי להתאים אותם לשינויים בחומרה שהתרחשו.

מיקרוסופט יכולה לעשות את העבודה, אך בכנות, היא לא רוצה שכן זה ידרוש בדיקות נוספות. בהתחשב ברקורד שלה עם בדיקות מאוחרות, אפשר אפילו לטעון שהם ביצעו את הבחירה הטובה ביותר האפשרית. אך ללא עדכונים, הפעלת Windows 8.1 בחומרה חדשה פירושה שאתה פועל ללא תמיכה מורחבת כעת במקום בשנת 2023.

מקשי Windows 8.1 הם יקרים או מסוכנים

כדי אפילו לשדרג לאחור ל- Windows 8.1, תזדקק למפתח חוקי. מיקרוסופט לא מוכרת מפתחות של Windows 8.1, ולכן השגת אחד יהיה קשה. אתה יכול לקחת סיכון על מקשים זולים, אך ייתכן שיהיה לך מפתח לא חוקי ולא יישאר פעיל. אם אכן יש לך מפתח Windows 8.1, אתה עדיין יכול להשתמש בו להפעלת Windows 10. אז אתה יכול באותה קלות להישאר ב- Windows 10 בחינם.

פשוט הישאר עם Windows 10

היעדרות גורמת ללב לגדול יותר, או שהמרחק פשוט מטשטש את הדברים. הניחו את המשקפיים בצבע ורוד: Windows 8.1 היה בלגן ענק, ויש סיבה שמיקרוסופט נטשה אותה והתחילה מחדש. במהלך כתיבת מאמר זה, התקנו את Windows 8.1 והשתמשנו בו במשך שעות. זו הייתה חוויה כואבת שלא צריך לעבור. גם עם כל הבעיות שלך, אתה טוב יותר ב- Windows 10. הוא מאובטח יותר, מחושב טוב יותר וימשיך לראות תמיכה עוד הרבה זמן.