כיצד להגדיר ידנית את המיקום שלך ב- Google Chrome

טלפונים מקבלים את כל הצעצועים המהנים. הודות ל- GPS מובנה, משולש רשת וכל טוב אחר, אפשר להשתמש במיקום מדויק פחות או יותר לאפליקציות וכלי אתר.

זה בדרך כלל לא נכון לגבי מחשבים ניידים ושולחניים, שבהם הגישה למיקום נקבעת בדרך כלל על פי כתובת ה- IP שלך. זה בדרך כלל "קרוב מספיק" אם אתה נמצא בעיר מרכזית, אבל מחוץ לכל אזור המטרו הדברים יורדים די מהר - הודות לניתוב מחדש המוזר של ספק שירותי האינטרנט שלי, רוב האתרים חושבים שאני נמצא כ -150 מייל ממזרח למקום בו אני נמצא .

אם אתה זקוק לנתוני מיקום מדויקים וספציפיים כדי לשלוח אותם לכלי אינטרנט, דפדפנים מתקדמים מאפשרים לך להגדיר את המיקום שלך באופן ידני לקו רוחב וקו רוחב ספציפיים. אם האתר שמבקש את מיקומך מתקשר לממשק ה- API הגיאוגרפי החדש של HTML 5 במקום לנסות לקבוע אותו על סמך כתובת ה- IP שלך, תקבל תוצאה הרבה יותר רלוונטית.

פתח את הדף שרוצה את המיקום שלך. (הנה הדגמה נחמדה אם אתה זקוק לעמוד תרגול.) לחץ על Ctrl + Shift + I במערכת ההפעלה Windows או Chrome, או Cmd + Option + I ב- macOS. קונסולת המפתחים תיפתח בצד ימין של המסך.

בתחתית החלונית, לחץ על כפתור שלוש הנקודות בצד שמאל ואז לחץ על האפשרות "חיישנים". תחת מיקום גיאוגרפי בחר "מיקום מותאם אישית".

כעת הכנס למיקום שלך על סמך קו רוחב ואורך. (אם אינך יודע זאת בעל פה כי אינך Bear Grylls, תוכל לאתר את מיקומך באופן ידני במפות Google, לחץ עליו באמצעות לחצן העכבר הימני ובחר "מה כאן?" כדי למצוא אותו.). טען מחדש את הדף, אפשר נתוני מיקום בחלון הקופץ ותראה שהמפה אפסה למיקום שבחרת.

מטבע הדברים תוכלו להגדיר מיקום מזויף בעזרת הכלי הזה, וזה אכן עדיף, תלוי ברמת האמון שלכם באתר המדובר. באופן כללי, הגדרת משהו "קרוב מספיק" לעיר או למיקוד שלך תשיג את התוצאות שאתה רוצה.

שים לב שלמרבה הצער, אין דרך להגדיר מיקום קבוע ב- Chrome (או ככל הנראה בכל דפדפן שולחן עבודה מרכזי אחר). פירוש הדבר שתצטרך לעבור את התהליך הנ"ל בכל פעם שתרצה מיקום מדויק בכלי אינטרנט.