כיצד לשלוט על רווחי קו ופסקה ב- Microsoft Word

ישנן המון סיבות שתרצה לשנות את כמות הרווח בין השורות בפסקה, או בין הפסקאות עצמן. Word מציע כמה ערכים קבועים מראש לשימוש, אך ניתן גם לקחת שליטה מלאה על ידי ציון ריווח מדויק. כך.

שינוי ריווח השורות או הפיסקאות במסמך אינו דבר שעליך אולי לעשות לעתים קרובות מאוד. אך כפי שידוע לכל מי שהיה צריך למסור מאמר עם מרווח כפול חובה, זה יכול להיות ההבדל בין מעבר להיכשל. מחוץ למכללה, אתה עדיין עשוי להתמודד עם הנחיות למרווחי קווים על ידי מעסיקים, לקוחות או מפרסמים. ואפילו במסמכים שלך, המרווח הנכון יכול להפוך את המסמך לקריא יותר שלך או להדגיש חלקים מהמסמכים שאתה רוצה שהקוראים שלך יתמקדו בהם. אם המרווח המוגדר כברירת מחדל ב- Word לא ממש פוגע במקום בשבילך, Word מקל על השינוי.

מהו רווחי קו ופסקה?

שניהם פחות או יותר מה שהם נשמעים. רווח בין שורות הוא כמות הרווח הלבן בין שתי שורות טקסט. ריווח בין פסקאות הוא כמות הרווח הלבן בין שתי פסקאות. וכמו שימוש בגופן הנכון או בשוליים המתאימים, שליטה בריווח היא חלק חשוב מעיצוב המסמך.

קשורים: כיצד להטמיע גופנים במסמך Microsoft Word

ומוזר ככל שזה אולי נשמע בהתחלה, מרווח בין השורות והן בין הפסקאות מוחל ברמת הפסקה. רווח בין שורות קובע כיצד מרווחים כל שורות הפסקה. ריווח בין פסקאות שולט כמה מקום מגיע לפני הפסקה ואחריה.

ב- Word, המרווח בין השורות נמדד לרוב בכפולות מכל גודל הגופן שהפסקה משתמשת בו. לדוגמה, נניח שאתה משתמש בגופן 12 נקודות לטקסט בפסקה שלך. אם תבחר בריווח שורות בודדות, הרווח בין השורות יהיה 12 נקודות. אם תבחר בריווח כפול, הרווח בין השורות יהיה 24 נקודות. עם זאת, אם ברצונך לכוונן דברים, תוכל גם לציין גודל נקודה מדויק לשימוש.

פסקאות עובדות קצת אחרת. כברירת מחדל, Word מוסיף שמונה נקודות רווח אחרי פיסקה ולא מקום נוסף לפני הפיסקה, ותוכל לשנות את שני הערכים הללו איך שתרצה.

בואו נסתכל מקרוב על איך לעשות את כל זה.

השתמש בהגדרות קבועות מראש מהירות לשינויים קלים

ל- Word יש כמה אפשרויות קבועות מראש נפוצות לבחירתך. זכור כי ריווח בין שורה ופסקה מוחל ברמת הפסקה. אם תציב את נקודת ההכנסה שלך בפסקה, תשנה את הדברים לפסקה זו. אם תבחר טקסט ממספר פסקאות, תשנה את הדברים עבור כל הפסקאות האלה.

בחר את כל הפסקאות שברצונך לשנות (או הצב את נקודת ההכנסה שלך במקום כלשהו בפסקה אחת שברצונך לשנות). בכרטיסיה בית, לחץ על הלחצן "רווח בין קו ופסקה".

פעולה זו פותחת תפריט נפתח עם הגדרות קבועות מראש לריווח שורות (בחלק העליון) ולריווח בין פסקאות (בתחתית).

ריווח הקווים מוצג בכפולות. "2.0" הוא רווח כפול, "3.0" הוא רווח משולש, וכן הלאה. בחר את הכפולה הרצויה, ו- Word מחיל אותה על הפסקאות שנבחרו. אם ברצונך לבחור רווח אחר, או לחזור לריווח המקורי, לחץ שוב על האפשרות "רווח בין קו ופסקה" ובחר מכפיל אחר.

רווח הפסקאות מאפשר לך להוסיף או להסיר רווח קבוע מראש לפני הפסקה או אחרי הפסקה. וזה קצת מוזר איך שזה עובד. אם כרגע אין רווחים לפני או אחרי פיסקה, התפריט מציג פקודות להוספת רווח בשני המיקומים (כפי שמוצג בתמונה הקודמת). אם אתה מוסיף רווח במיקום אחד, פקודה זו משתנה כדי לאפשר לך להסיר את המרווח הזה.

אז אתה יכול רק להוסיף או להסיר רמה אחת של רווח קבוע מראש באמצעות פקודות התפריט. ומהן אותן קביעות מוגדרות מראש? 12 נקודות עבור המרווח לפני הפסקה ו- 8 נקודות עבור הריווח אחרי.

קביעות מוגדרות מראש אלה פועלות מספיק לשינויים פשוטים בכמה פסקאות. אבל מה אם ברצונך לשנות את הריווח על כל המסמך? אתה יכול לבחור הכל (Ctrl + A) ואז להשתמש באותן פקודות, אך ישנם כמה קביעות מוגדרות מראש טובות יותר אם ברצונך לשנות את כל המסמך.

השתמש בהגדרות קבועות מראש של רווח נוסף עבור כל המסמך שלך

עבור לכרטיסייה "עיצוב" ואז לחץ על כפתור "ריווח בין פסקאות".

כעת, למרות שלחצן זה נקרא "ריווח בין פסקאות", השינויים כאן יכולים לחול על ריווח בין פסקאות והן על שורות המסמך שלך. כשאתה מעביר את המצביע מעל כל קביעה מוגדרת מראש, אתה יכול לראות את השינויים המשתקפים במסמך שלך. תראה גם קופצת בועת טקסט קטנה שתאפשר לך לדעת בדיוק אילו אפשרויות ריווח בין שורות ופסקה יחולו.

זוהי אפשרות "הכל או כלום", כך שהיא תפעל רק לכל המסמך, או בכלל לא. כך נראים הקביעות הקומפטיות, הפתיחות והכפולות בטקסט זהה.

בתחתית התפריט הנפתח "רווח בין פסקאות", באפשרותך גם ללחוץ על הפקודה "ריווח פסקאות מותאם אישית" כדי לפתוח את החלון ניהול סגנונות.

בכרטיסייה "הגדר ברירות מחדל", הכלים בקטע "ריווח בין פסקאות" מאפשרים לך להתאים את המרווח למסמך שלך. תוכל גם לבחור בתחתית אם להחיל את השינויים רק במסמך הנוכחי, או על כל המסמכים החדשים המבוססים על אותה תבנית.

החל בקרת עדין יותר על ריווח בין פסקאות לקווים

אם אתה רוצה קצת יותר עדינות מכל אחת מההגדרות המוגדרות מראש שקיימנו, יש לך אפשרות אחרת (אחרי הכל זו Word).

ראשית, מקם את נקודת ההכנסה שלך בפסקה שברצונך לשנות (או בחר מספר פסקאות, או את כל המסמך באמצעות Ctrl + A). בכרטיסייה "בית", לחץ על החץ הקטן בפינה השמאלית התחתונה של קבוצת הפסקה.

פעולה זו פותחת את חלון הפסקאות. בכרטיסייה "כניסות וריווח", בסעיף "רווח", ניתן להחיל התאמות ספציפיות הן על ריווח בין פסקאות והן על רווחי קווים.

משמאל, תוכלו להשתמש בפקדים "לפני" ו"לאחרי "כדי לציין כמה מקום אתם רוצים לפני ואחרי פסקאות. יש לך גם אפשרות למנוע ממרווח הפסקאות שלך להשפיע על גושי טקסט בסגנונות שונים על ידי הפעלת תיבת הסימון "אל תוסיף רווח בין פסקאות באותו סגנון". (אם אתה לא בטוח אם אתה משתמש בסגנונות שונים אז אתה כנראה לא.)

בצד ימין בקטע זה, התפריט הנפתח "מרווח קו" מאפשר לך לבחור את כל אותן הגדרות קבועות מראש של רווחי קו שנבחנו לפני כן, יחד עם כמה אפשרויות אחרות.

אפשרויות נוספות אלה כוללות:

  • לפחות: אפשרות זו מאפשרת לך לציין גודל נקודה מינימלי לשימוש בריווח שורות והיא שימושית רק בנסיבות מאוד ספציפיות. לדוגמא, נניח שהייתה לך שורה אחת בפסקה, אשר מכל סיבה שהיא השתמשה בגודל גופן קטן יותר משאר השורות. אפשרויות ריווח רגילות עשויות לגרום לזה להראות מוזר. בחר רווח מינימלי שיכול לעזור.
  • בדיוק: אפשרות זו מאפשרת לך לציין גודל נקודה מדויק לשימוש בין שורות של הפסקאות שנבחרו.
  • מרובה: אפשרויות אלה מאפשרות לך לחייג לכפולה ספציפית לשימוש בריווח. לדוגמה, אם מרווח 1.5 נראה הדוק מדי ו -2.0 נראה רחב מדי, אתה יכול לנסות משהו כמו 1.75.

בין שלושת האפשרויות הללו יש לך שליטה מלאה על כל מרווחי המסמכים שלך, כך שעכשיו אתה יכול להכפיל בבטחה את אותו נייר מונח או וואו את עמיתיך בדוח מעוצב לחלוטין.