כיצד לשנות את מיקום הגיבוי של iTunes (או כל יישום Windows)

הרוב המכריע של יישומי Windows מחנים את הגיבויים ואת ספריות הנתונים המגושם שלהם ממש על המחיצה הראשית. המשמעות היא שהמרחב היקר ב- SSD שלך נלעס על ידי גיבויים, מצב פחות אידיאלי. המשך לקרוא כאשר אנו מראים לך כיצד להעביר את הגיבויים שלך לדיסק נתונים.

מדוע אני רוצה לעשות זאת?

אנשים רבים עברו להשתמש בדיסק Solid State מהיר ככונן הראשי שלהם. כוננים אלה ידועים בזמני התגובה המהירים שלהם, ולא ביכולות האחסון הרחבות שלהם. אין טעם לאחסן נתונים מגושמים ונגישים לעיתים רחוקות כמו קבצי הגיבוי של ה- iPhone וה- iPad שלך ב- SSD שלך.

יתר על כן, במקרים רבים, פונקציות היישום ייכשלו על הסף מכיוון שהדיסק הראשי אינו גדול מספיק. בפעם האחרונה שעשינו לבצע גיבוי מלא של ה- iPad שלנו לפני התקנת גרסה חדשה של iOS, למשל, הגיבוי נכשל מכיוון ש- SSD קטן אך מהיר פשוט לא הצליח להכיל את כל תוכן ה- iPad. יישומים מודרניים פשוט מניחים שיש לך כונן קשיח ראשי מודרני בנפח 300GB + עם מקום פנוי.

במדריך של היום אנו הולכים לבחון דרך מהירה וללא כאבים עבור משתמשי Windows להעביר בקלות את ספריות הגיבוי ו / או הנתונים שלהם ל- iTunes (או כל יישום אחר של Windows שאינו תומך בשינויים בגיבוי / ספריית נתונים בתוך האפליקציה) לדיסק משני.

מה אני צריך?

אתה צריך מעט יקר בשביל הדרכה זו. הכלים להתאמת מיקום הספריות בתוך Windows מובנים ישירות ב- Windows.

מעבר לכך, הדבר היחיד שתזדקק לו הוא כונן משני להעביר אליו את נתוני הגיבוי. לצורך הדרכה זו, נעביר את נתוני הגיבוי שלנו לכונן G: \, אך כל דיסק גדול שאינו דיסק מערכת ההפעלה שלך יעשה זאת.

לבסוף, למרות שנעביר ספציפית את ספריית הגיבוי של iTunes לדיסק המשני שלנו, אתה יכול להשתמש בטריק זה כדי להעביר כל נתונים מגושמים או ספריית גיבוי מהדיסק הראשי הקטן שלך לדיסק משני גדול יותר - תצטרך רק לאתר את ספריית הנתונים בדיסק הראשי שלך והתאם את הפקודות בהתאם.

העברת מדריך הגיבוי באמצעות קישורים סימבוליים

הקסם המניע את כל הפעולה הזו הוא מערכת הקישורים הסמלית. קישור סמלי הוא למעשה קיצור דרך מתקדם מאוד ושקוף ליישום המבקש. לאחר שנעביר את ספריית הגיבוי של iTunes, iTunes לעולם לא תהיה חכמה יותר (אך נתוני iTunes יסתיימו בדיסק המשני). אם תרצה לקרוא עוד על קישורים סימבוליים, עיין במדריך השלם שלנו לקישורים סימבוליים (קישורים סימבולים) ב- Windows או Linux. אחרת, בואו נחפור פנימה.

צור ספריית גיבוי חדשה. לפני שאנחנו מכוונים יישום לספריית גיבוי חדשה, אנו זקוקים לספריית גיבוי חדשה. כפי שציינו לעיל, אנו הולכים להפנות את iTunes לכונן G: \. לאור זאת, יצרנו תיקייה חדשה "גיבוי iTunes" בכונן G: \. צור תיקיית גיבוי חדשה בכונן המשני שלך כעת.

אתר ושנה את שם ספריית הגיבוי הנוכחית. עלינו לאתר את ספריית הגיבוי הנוכחית של iTunes ולשנות את שמו.

לחץ על כפתור התחל. בתיבת הקיצור הדבק את הדברים הבאים:

"% APPDATA% \ Apple Computer \ MobileSync"

זה ייקח אותך לתיקיית הגיבוי המשמשת iTunes. בתוך תיקיה זו תראה תיקיה שכותרתה פשוט "גיבוי". שנה את שם התיקייה ל"גיבוי ישן ".

פתח שורת פקודה. החזק את מקש SHIFT לחוץ ולחץ לחיצה ימנית בתוך חלונית הסייר של התיקיה הנוכחית (/ MobileSync /). בחר "פתח חלון פקודה כאן" כדי לפתוח בנוחות שורת פקודה שכבר ממוקדת בספריה הנוכחית.

צור את הקישור הסמלי. בשורת הפקודה, והבטיח שוב שאתה נמצא בספריית MobileSync, הזן את הפקודה הבאה (התאם את ערך הגיבוי G: \ iTunes כך שיפנה לספריית הגיבוי שבחרת):

mklink / J "% APPDATA% \ Apple Computer \ MobileSync \ Backup" "G: \ iTunes Backup"

הפקודה "mklink" היא פקודת מעטפת Windows ליצירת קישור סמלי והמתג "/ J" יוצר סוג מיוחד של קישור סמלי המכונה צומת מדריך, אשר ינתב בצורה חלקה את כל היישומים השואלים את ספריית הגיבוי המקורית ל- iTunes. גיבוי בדיסק המשני.

בשלב זה אתה אמור לראות תיקייה עם סמל קיצור דרך בתיקיה \ Mobile Sync \ שכותרתה Backup. אם תלחץ על תיקיה זו נראה שהיא נפתחת כמו תיקיה רגילה (לא נראה שתעבור לכונן המשני כמו שהיית עושה עם קיצור דרך רגיל) אך כל דבר שיונח בכונן זה יאוחסן פיזית בדיסק המשני.

בדוק את הצומת.  אם אתה יכול ללחוץ על הקישור ללא שגיאה, הכל אמור להיות טוב לדרך, אבל אנחנו הולכים לבדוק את זה כדי להיות בטוח. בעוד בספריית \ MobileSync \ Backup (גישה באמצעות הקישור הסמלי החדש שיצרת זה עתה) לחץ לחיצה ימנית וצור מסמך טקסט חדש כמחזיק מקום קבצים זמני. לאחר יצירתו, נווט לספריית הגיבוי בפועל שיצרת בדיסק המשני (במקרה שלנו, G: \ iTunes Backup \). אתה אמור לראות את הקובץ יושב בספריה. מחק את קובץ בעל המקום לאחר שאישרת שהוא נמצא בספריה המשנית.

יזם גיבוי של iTunes. בין אם אתה עוקב אחר מדריך זה כדי להעביר את ספריית הגיבוי של iTunes או את ספריית הגיבוי של יישום Windows אחר, המבחן האמיתי הוא האם היישום פועל כמתוכנן או לא עם הקישור הסמלי במקום. בואו נדליק את זה ונראה.

לאחר התחלת תהליך הגיבוי, בקר בספריית הגיבוי בדיסק המשני:

שם אנו יכולים לראות אוסף חדש לגמרי של קבצי גיבוי שנוצר בזמן הגיבוי החדש שלנו. הַצלָחָה!

העתק את נתוני הגיבוי המקוריים. בתחילת ההדרכה שמנו את ספריית הגיבוי לגיבוי ישן. ספריית גיבוי ישנה זו מכילה את כל קבצי הגיבוי הישנים של iTunes. כעת לאחר שבדקנו בהצלחה את הקישור הסמלי וביצענו פעולת גיבוי מוצלחת, הגיע הזמן להעביר את נתוני הגיבוי לביתו החדש.

שלא כמו העברת דיסק לאותו דיסק רגיל, העברה זו תארך מעט יותר כאשר Windows מעתיק את הנתונים דרך הקישור הסמלי לדיסק המשני. לאחר השלמת העותק תוכלו שוב לאשר שהנתונים בטוחים בדיסק המשני.

כפי שניתן לראות בצילום המסך לעיל, לאחר שהעתקנו את ספריית הגיבוי של iTunes, שחררנו כ -5 GB של נתונים בדיסק הראשי שלנו. התהליך כולו ארך כחמש דקות מההתחלה ועד הסוף והתגמול שלנו הוא שטח נוסף בדיסק הראשי שלנו, ונתוני גיבוי המאוחסנים בדיסק משני, ואנחנו סוף סוף יכולים לעשות גיבוי מלא של המכשיר מכיוון שיש מספיק מקום לכולם להסתדר.