כיצד לשלב מחיצות מרובות למחיצה אחת

חלק מהיצרנים שולחים מחשבים אישיים עם הכוננים הפנימיים שלהם המחולקים למספר מחיצות - אחת עבור מערכת ההפעלה Windows ומחיצת "נתונים" ריקה לקבצים האישיים שלך. אתה יכול לשלב את המחיצות הללו לאחת, אם אתה מעדיף.

ניתן להשתמש בטריק זה גם להסרת מחיצות התאוששות, ולפנות מקום שבדרך כלל ישמש לנתוני התאוששות. לחלופין, אם אתה מגדיר מחשב עם מספר מחיצות, אתה יכול לבטל את כל זה.

מדוע בכל מקרה מחשבים מסוימים נשלחים עם מחיצות מרובות?

קשורים: כיצד ליצור מחיצת נתונים נפרדת עבור Windows

נראה כי חלק מיצרני המחשבים האישיים חושבים כי הקדיש מחיצה אחת למערכת ההפעלה ואחרת לנתונים תספק הפרדה נקייה בין השניים, ותאפשר לך למחוק את מערכת ההפעלה ולהתקין אותה מחדש תוך שמירה על הנתונים באזור נפרד.

זה עשוי להיות נוח עבור אנשים מסוימים, אך לעיתים קרובות אין צורך בכך. התכונה "אפס מחשב זה" של Windows 10 תאפס את Windows להגדרות ברירת המחדל שלה מבלי למחוק את הנתונים האישיים שלך, גם אם שניהם נמצאים באותה מחיצה. זה מחלק את החלל בכונן הקשיח לשני נתחים, וייתכן שתמלא אחת מהמחיצות ולא יהיה לך מקום לתוכניות במחיצת המערכת שלך או לקבצי נתונים במחיצת הנתונים שלך לאחר שתעשה זאת.

במקום לחיות עם הגדרת הכונן שבחר היצרן, תוכל לשנות אותה בעצמך. זה מהיר, קל וצריך להיות בטוח למדי. אתה יכול לעשות הכל גם מתוך Windows.

שים לב שלמחשבים מסוימים ישנם מספר כוננים קשיחים. אם כן, בדרך כלל לא תוכלו לשלב כוננים מרובים אלה למחיצה אחת ללא כמה טריקים מתקדמים יותר.

מחק מחיצה אחת והרחיב את השנייה

נתחיל תחילה במחיקת אחת מהמחיצות. אם יש לך מחשב חדש עם מחיצה אחת המכילה את קבצי המערכת שלך ומחיצה ריקה שכותרתה "DATA" או משהו דומה, אנו נמחק את המחיצה הריקה.

אם כבר יש לך קבצי נתונים במחיצה זו, עליך להעביר אותם ממחיצת הנתונים שתמחק למחיצת המערכת שברצונך לשמור. אם אין מקום, תוכלו להעביר זמנית את הקבצים לכונן קשיח חיצוני או לכונן הבזק מסוג USB. פשוט הורידו את הקבצים האלה מהמחיצה מכיוון שהם יאבדו כשמוחקים את המחיצה.

כשתהיה מוכן, פתח את כלי השירות לניהול דיסק. ב- Windows 10 או 8.1, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על לחצן התחל ובחר "ניהול דיסקים". ב- Windows 7, לחץ על מקש Windows + R, הקלד "diskmgmt.msc" בתיבת הדו-שיח הפעלה ולחץ על Enter.

אתר את שתי המחיצות שברצונך לשלב. בדוגמה שלהלן, נשלב את מחיצת מערכת ההפעלה (C :) עם מחיצת ה- DATA (D :).

שתי מחיצות אלה חייבות להיות באותו כונן. אם הם נמצאים בכוננים שונים, זה לא יעבוד. הם גם יצטרכו להיות צמודים זה לזה בכונן, אחרת תצטרכו לעשות קצת יותר עבודה.

הסר את המחיצה השנייה על ידי לחיצה ימנית עליה כאן ובחר "מחק נפח". זכור: כשתעשה זאת תאבד את כל הקבצים במחיצה!

לאחר מכן לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על המחיצה שנותרה שברצונך להגדיל ולחץ על האפשרות "הגדל נפח".

לחץ באמצעות האשף וקבל את אפשרויות ברירת המחדל להגדלת המחיצה לכמות המרבית הזמינה. זה יתרחב לשטח הפנוי שנשאר מאחור לאחר מחיקת המחיצה הסמוכה.

זה כל כך פשוט, והשינוי יהיה מיידי ויתרחש ללא אתחול מחדש. המחיצה השנייה איננה, והמחיצה הראשונה מכילה כעת את כל שטח האחסון שהוקצה בעבר לשני.

אינך יכול ליצור מחיצה המתרחבת על פני כמה כוננים. עם זאת, תכונת מרחבי האחסון שנוספה ב- Windows 8 תאפשר לך לשלב מספר כוננים קשיחים פיזיים לכונן לוגי יחיד.