כיצד לשלוח ולקבל פקסים באופן מקוון ללא מכונת פקס או קו טלפון

ייתכן שחלק מהעסקים והסוכנויות הממשלתיות המסתובבים לאט לא יקבלו מסמכים בדוא"ל, ויאלצו אותך לשלוח אותם בפקס. אם אתה נאלץ לשלוח פקס, אתה יכול לעשות זאת מהמחשב שלך בחינם.

בעבר סקרנו דרכים לחתימה אלקטרונית על מסמכים מבלי להדפיס ולסרוק אותם. בתהליך זה תוכלו לחתום דיגיטלית על מסמך ולשלוח אותו בפקס לעסק - הכל במחשב שלכם וללא צורך בהדפסה כלשהי.

כיצד פועלות מכונות פקס (ולמה הן כל כך לא נוחות)

זה לא קל כמו שצריך להיות. מכונות פקס כולן מחוברות לקווי הטלפון הישנים. כאשר אתה משתמש במכונת פקס רגילה, מכשיר הפקס הזה מבצע שיחת טלפון למספר שאתה מציין. מכשיר הפקס במספר היעד עונה והמסמך מועבר בשיחת טלפון.

תהליך זה הומצא לפני האינטרנט ונראה בשלב זה ארכאי בצחוק. כדי לבצע פקס, אדם רשאי להקליד מסמך, להדפיס אותו ולסרוק אותו למכשיר הפקס ששולח אותו דרך קו הטלפון. מי שמקבל את הפקס רשאי לסרוק את המסמך בפקס ולהפוך אותו חזרה לקובץ דיגיטלי. הם עברו מעגל מלא - המסמך נשלח ממחשב אחד למחשב אחר עם הרבה יותר עבודה ואיבוד איכות התמונה.

קשורים: כיצד לחתום אלקטרונית על מסמכי PDF מבלי להדפיס ולסרוק אותם

באופן אידיאלי, תוכל לשלוח מסמך באמצעות דוא"ל או בשיטה מקוונת מאובטחת יותר. עסקים רבים רואים בפקס שיטה מאובטחת להעברת מסמכים, אך זה ממש לא - אם מישהו חיטט בקו הטלפון, הוא יכול ליירט בקלות את כל המסמכים בפקס.

אין דרך להתחבר למכשיר פקס ישירות דרך האינטרנט, מכיוון שמכשיר הפקס מחובר רק לקווי טלפון. כדי לבצע פקס באופן מקוון, נצטרך איזשהו שער שמקבל מסמכים דרך האינטרנט ומשדר את המסמך למכונת פקס. לשם נכנסים השירותים שלהלן. תן להם מסמך והם יעשו את העבודה המעצבנת בחיוג מכונת הפקס ושליחת המסמך שלך דרך קו הטלפון.

אתה יכול לשלוח פקס רק עם המחשב שלך, אבל ...

אתה יכול כמובן לדלג על השירותים הבאים. Microsoft Windows אפילו מכיל יישום פקס וסריקה המאפשר לשלוח פקסים. המלכוד הוא שאתה צריך את המחשב שלך מחובר לקו הטלפון - כן, זה אומר שאתה צריך מודם פקס בחיוג. תזדקק גם לחיבור טלפון קווי ותצטרך להורות לאנשים להישאר מחוץ לטלפון כשאתה שולח פקסים, בדיוק כמו בימי האינטרנט החיוגיים הישנים. כמובן שאם היית שולח הרבה פקס, היית יכול לשלם עבור קו טלפון ייעודי לפקס - זה עשוי אפילו להיות נחוץ אם היית מקבל הרבה פקסים.

זה כמובן לא אידיאלי. בטח, אם אתה צריך לשלוח לא מעט פקסים, קנה קדימה מכונת פקס או מודם וחבר אותו לטלפון הקווי שלך. אבל כנראה שאתה לא צריך לשלוח ולקבל פקסים לעתים קרובות זה - אתה מקווה רק צריך לשלוח את הפקס מדי פעם בכל פעם שאתה נתקל בארגון שנתקע בעבר.

סרוק את המסמך או השתמש בקובץ דיגיטלי קיים

קשורים: כיצד לסרוק מסמכים ל- PDF באמצעות מצלמת טלפון ה- Android שלך

התהליך הבסיסי הוא פשוט. ראשית, תצטרך לסרוק את המסמך שברצונך לשלוח בפקס, ממש כאילו אתה מתכוון לשלוח את המסמך בדוא"ל. אם אין לך סורק ששוכב, כדאי לך לנסות לסרוק אותו באמצעות הטלפון החכם שלך. אם המסמך כבר קובץ במחשב שלך, מזל טוב - אתה לא צריך לסרוק שום דבר.

עם המסמך כעת בצורה דיגיטלית, תוכלו לשלוח אותו לשירות שיעשה עבורכם את עבודת הפקס המעצבנת.

שלח פקסים ברשת, בחינם

יש שם כל כך הרבה שירותי פקס מקוונים שקשה לקבל החלטה מושכלת לגבי מי לבחור. הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון הוא איזה סוג משתמש אתה, באיזו תדירות תשלח פקס ואילו תכונות אתה צריך.

משתמש כוח: פקס RingCentral

אם אתה הולך לשלוח פקסים רגישים כל הזמן, או שאתה עובד בחברה ואתה מנסה לבחור שירות, RingCentral Fax, שנמצא בבעלות חלקית של סיסקו ו- AT&T, הוא כנראה הבחירה הטובה ביותר לצרכים שלך, במיוחד מכיוון שיש להם הרבה תכונות אבטחה נהדרות ותמיכה במספר משתמשים עם קווי פקס נפרדים.

יש לו את כל התכונות שאתה יכול לדמיין, כולל אינטגרציות עם Outlook, Google Drive, Dropbox, Box, ואתה יכול אפילו לקבל מספר חינם. יש לו גם הרבה תכונות אבטחה שיהיו שימושיות לעסקים או אנשים שמשדרים מידע מאובטח.

כמובן, אם אתה רק רוצה לשלוח כמה פקסים, אתה יכול להירשם לאחת מהתוכניות הזולות שלהם ... ואז פשוט לבטל אחרי חודש-חודשיים.

משתמש מזדמן

אם אתה אכן צריך לשלוח את הפקס מדי פעם, אנו ממליצים להירשם לניסיון חינם של MyFax, שיאפשר לך לשלוח עד 100 עמודים, שהם יותר עמודים בחודש מאשר לרוב האנשים לפקס בשנה. אם אתה צריך לשלוח פקס לעתים קרובות, אתה יכול לשדרג לתוכנית רגילה.

קבלת פקסים

אם אתה צריך לקבל פקסים, תצטרך להירשם לשירות בתשלום. השירות יצטרך ליצור מספר טלפון ייעודי לקו הפקס שלך, וזה עולה כסף. RingCentral, MyFax, ושירותים רבים אחרים יעשו זאת אם אתה משלם.

קשורים: כיצד לחתום אלקטרונית על מסמכי PDF מבלי להדפיס ולסרוק אותם

למרבה המזל, אתה אמור לפחות להיות מסוגל לקבל ניסיון בחינם - RingCentral מציע 30 יום של קבלת פקס בחינם, למשל.

ישנם שירותי פקס רבים לשימוש, ואם אתה רק צריך לשלוח את הפקס מדי פעם, אתה יכול להסתדר לעשות זאת בחינם, אך אם ברצונך לקבל פקס, בסופו של דבר תצטרך להירשם לחשבון ניסיון. . אתה תמיד יכול לבטל אם אתה רוצה.

קרדיט תמונה: מאט ג'יגינס בפליקר, דייוויד ווטלטל בפליקר