כיצד לשנות או לשנות את שם פרופיל הרשת הפעילה ב- Windows 10

Windows 10 יוצר באופן אוטומטי פרופיל רשת כשאתה מתחבר לרשת. רשתות אתרנט נקראות בערך כמו "רשת", בעוד שרשתות אלחוטיות נקראות על שם ה- SSID של הנקודה החמה. אך תוכל לשנות את שמם באמצעות פריצת רישום פשוטה או הגדרת מדיניות אבטחה מקומית.

שם זה מופיע תחת "הצג את הרשתות הפעילות שלך" במרכז הרשת והשיתוף. שינוי שם לרשתות שימושי במיוחד כאשר יש לך מספר פרופילי רשת קווית בשם "רשת" ו"רשת 2 ", מכיוון שזה מקל על ההבחנה איזה פרופיל הרשת הפעיל שלך.

משתמשי הבית של Windows: שנה את שם פרופיל הרשת על ידי עריכת הרישום

אם יש לך את Windows 10 Home, עליך לערוך את הרישום כדי לשנות את שם פרופיל הרשת. אתה יכול גם לעשות את זה בדרך זו אם יש לך Windows 10 Professional או Enterprise ואתה מעדיף לשנות את שם הפרופילים שלך על ידי עריכת הרישום. (עם זאת, אם יש לך Windows Pro או Enterprise, אנו ממליצים להשתמש בשיטת עורך מדיניות האבטחה המקומית הקלה יותר בסעיף הבא).

הנה האזהרה הסטנדרטית שלנו: עורך הרישום הוא כלי מערכת רב עוצמה, ושימוש לרעה בו יכול להפוך את מערכת Windows שלך ללא יציבה או אפילו בלתי פעילה. זהו פריצת רישום פשוטה למדי ולא אמורות להיות לך בעיות כל עוד אתה מבצע את ההוראות שלנו. עם זאת, אם מעולם לא עבדת עם עורך הרישום לפני כן, שקול לקרוא כיצד להשתמש בו לפני שתתחיל. אנו ממליצים גם לגבות את הרישום (ואת המחשב שלך!) לפני ביצוע שינויים, לכל מקרה.

ראשית, הפעל את עורך הרישום. לשם כך לחץ על לחצן התחל והקלד regeditבתיבת החיפוש. לחץ על Enter ואפשר לו לבצע שינויים במחשב שלך.

בחלון עורך הרישום, דפדף למפתח הבא בסרגל הצד השמאלי. ניתן גם להעתיק ולהדביק את הכתובת בשורת הכתובת של עורך הרישום ולחץ על Enter.

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ NetworkList \ Profiles

לחץ על החץ הקטן שמשמאל למפתח המשנה "פרופילים" כדי להרחיב אותו ולהציג את תוכנו.

כל אחד ממפתחות (תיקיות) תחת פרופילים מייצג את אחד מפרופילי הרשת שלך. לשמות אלה יש שמות ארוכים, שהם ה- GUIDs (מזהים ייחודיים בעולם) המייצגים את הפרופילים.

לחץ על כל מקש תחת פרופילים ובחן את השדה "שם פרופיל" כדי לראות את הפרופיל שהמפתח מתאים לו. לדוגמא, אם ברצונך לשנות שם לרשת בשם "רשת 1", לחץ על כל מקש עד שתראה את הרשימה עם "רשת 1" משמאל לפרופיל שם.

לחץ פעמיים על הערך "שם פרופיל" עבור הרשת שברצונך לשנות שם.

הקלד שם חדש עבור פרופיל הרשת בתיבה "נתוני ערך" ולחץ על "אישור".

לפרופיל הרשת יש עכשיו שם חדש. אתה יכול לחזור על תהליך זה כדי לשנות שם של פרופילים אחרים. לאחר שתסיים, תוכל לסגור את חלון עורך הרישום.

היינו צריכים לצאת ולהיכנס חזרה לפני ששם פרופיל הרשת הפעיל שלנו השתנה בלוח הבקרה. אם השם לא משתנה מיד, הפעל מחדש את המחשב או צא וחזור.

כדי לשנות את שם הרשת בעתיד, חזור לכאן, לחץ פעמיים על הערך "פרופיל שם" המתאים והזן שם חדש.

משתמשי Windows Pro ו- Enterprise: שנה את שם פרופיל הרשת באמצעות עורך מדיניות האבטחה המקומית

אם יש לך Windows 10 Professional, Enterprise או Education, תוכל לדלג על עורך הרישום ולהשתמש בעורך מדיניות האבטחה המקומית כדי לשנות את שם הרשתות. יתכן שלא תהיה לך גישה לכלי זה אם אתה נמצא ברשת חברה והמחשב שלך הוא חלק מתחום.

כדי לפתוח כלי שירות זה, לחץ על התחל, הקלד secpol.mscבתיבת החיפוש בתפריט התחל ולחץ על Enter.

(אם אינך יכול למצוא כלי זה במערכת שלך, אתה משתמש ב- Windows 10 Home. במקום זאת עליך להשתמש בשיטת עורך הרישום.)

בחר "מדיניות מנהל רשימות רשת" בחלונית הימנית. תראה רשימה של כל פרופילי הרשת במערכת שלך.

כדי לשנות שם לפרופיל, לחץ עליו פעמיים.

בחר בתיבה "שם", הקלד שם חדש עבור הרשת ולחץ על "אישור".

כדי לשנות שם של פרופילים נוספים, לחץ פעמיים על כל אחד שברצונך לשנות את שמם ושנה את שמו באותו אופן.

שם הרשת הפעילה השתנה מיד במרכז הרשת והשיתוף במערכת שלנו. אם השם לא משתנה מיד במחשב האישי שלך, נסה לצאת ולהיכנס שוב - או להפעיל מחדש את המחשב האישי.

אם תשנה את דעתך בעתיד, חזור לכאן. בחר "לא מוגדר" בקטע השמות ואז לחץ על "אישור" כדי לשחזר את שם ברירת המחדל.