כיצד למזג שכבות בפוטושופ

שכבות הן חלק חיוני בחוויית עריכת התמונות של פוטושופ, ומאפשרות לך להפריד בין חלקים שונים בבד (כמו טקסט או צורות). יתכן שתצטרך למזג שכבות מדי פעם במהלך העריכה שלך. כך.

אם אינך מוצא את החלונית Layers בתפריט שמשמאל לחלון Photoshop, יהיה עליך לשחזר אותו. תוכלו לוודא כי חלונית התפריט "שכבות" גלויה על ידי לחיצה על חלון> שכבות או לחיצה על F7 במקלדת.

קשורים: מה לעשות אם אינך מוצא את לוח השכבות (או כל לוח אחר) בפוטושופ

מיזוג שכבות בפוטושופ

ישנן כמה דרכים למזג שכבות בפוטושופ, אך הפשוטה ביותר היא למזג כמה שכבות יחד. תהליך זה לוקח את השכבות שנבחרו כעת ומשלב אותן - כל שינוי שתבצע בשכבה זו ישפיע כעת על כל הרכיבים הממוזגים.

אם אינך רואה את חלונית התפריט 'שכבות', לחץ על F7 במקלדת או לחץ על Windows> שכבות.

כדי למזג שכבות נבחרות ב- Photoshop יחד, תצטרך לבחור את השכבות שברצונך למזג בחלונית Layers בצד ימין, תוך החזקת מקש Ctrl במקלדת כדי לבחור יותר משכבה אחת בכל פעם.

לאחר בחירת השכבות שלך, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על אחת השכבות שנבחרו ולחץ על "מיזוג שכבות" או "מיזוג צורות", בהתאם לסוג השכבות.

לחלופין, אתה יכול ללחוץ על Ctrl + E במקלדת.

אפשרות זו לא תופיע בשכבות מסוימות (כמו תיבות טקסט) בעת לחיצה ימנית. במקום זאת, יהיה עליך ללחוץ על תפריט אפשרויות החלונית Layers בפינה השמאלית העליונה.

מכאן, לחץ על "מיזוג שכבות" או "מיזוג צורות" כדי למזג את השכבות שבחרת יחד.

מיזוג כל השכבות הגלויות

Photoshop מאפשר לך להסתיר שכבות מסוימות מהתצוגה. אתה יכול לעשות זאת על ידי לחיצה על סמל סמל העין לצד שכבה בחלונית Layers בצד ימין.

אם החלונית Layers אינה גלויה, לחץ על Windows> Layers או לחץ על F7 במקלדת.

שכבות נסתרות יופיעו עם סמל קופסה שחורה, ואילו שכבות גלויות יופיעו עם סמל העין. כאשר שכבות מסוימות מוסתרות, תוכל למזג את כל השכבות הגלויות יחד.

לשם כך, הסתר את השכבות שברצונך להשאיר ללא פגע, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על אחת השכבות הגלויות (או לחץ על לחצן תפריט אפשרויות החלונית Layers בפינה השמאלית העליונה), ואז לחץ על האפשרות "מיזוג גלוי".

אתה יכול גם ללחוץ על מקשי Shift + Ctrl + E במקלדת שלך כדי לבצע במהירות מיזוג שכבות מסוג זה.

רידוד כל השכבות בפוטושופ

רק סוגים מסוימים של קבצי תמונה מאפשרים לך להשתמש בשכבות. קבצי פוטושופ בפורמט PSD תומכים בשכבות, אך סוגי תמונות אחרים כמו JPG או PNG לא.

קשורים: מה ההבדל בין JPG, PNG ו- GIF?

שימוש בשכבות מקל על עריכת התמונה שלך, אך אם אתה מעדיף, תוכל למזג את כל השכבות שלך יחד. Photoshop תעשה זאת באופן אוטומטי אם תשמור את התמונה שלך כקובץ PNG או JPG, אך אם תרצה לעשות זאת באופן ידני, תוכל.

לשם כך, וודא כי החלונית Layers גלויה על ידי לחיצה על F7 או לחיצה על Windows> Layers. יהיה עליך גם לוודא כי כל השכבות הנסתרות גלויות - אחרת יתעלמו מהסוג.

כדי להפוך כל שכבה נסתרת לגלויה, לחץ על סמל הכיכר השקועה לצד השכבה בחלונית Layers.

אם השכבות שלך גלויות (או שאתה שמח לבטל שכבות נסתרות), לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על שכבה כלשהי בחלונית Layers או לחץ על לחצן התפריט אפשרויות חלונית Layers בפינה השמאלית העליונה.

מכאן, לחץ על האפשרות "שטוח תמונה".

אם יש לך שכבות נסתרות, יהיה עליך לאשר אם ברצונך להשליך אותן או לא. לחץ על "אישור" כדי לעשות זאת או על "ביטול" כדי לעצור את התהליך.

אם תבחר "בסדר" או אם כל השכבות שלך גלויות לפני שתתחיל, השכבות שלך יתמזגו יחד ולא תוכל עוד להזיז או לערוך פריטים בודדים.

אם ברצונך לבטל זאת, פשוט לחץ על Ctrl + Z במקלדת מיד לאחר מיזוג השכבות או לחץ על עריכה> בטל במקום זאת.