כיצד להתקין את Windows 3.1 ב- DOSBox, להגדיר מנהלי התקנים ולשחק במשחקי 16 סיביות

התקן את Windows 3.1 ב- DOSBox להפעלת משחקי Windows ישנים של 16 סיביות בגירסאות 64 סיביות של Windows, Mac OS X, Linux ובכל מקום אחר ש- DOSBox פועל. זה שימושי במיוחד מכיוון שרק גרסאות 32 סיביות של Windows יכולות להריץ את היישומים האלה של 16 סיביות.

Windows 3.1 היה למעשה יישום שרץ ב- DOS, ו- DOSBox הוא אמולטור המיועד להפעלת יישומי DOS ו- DOS. Windows 3.1 ב- DOSBox הוא שילוב אידיאלי להפעלת יישומים ישנים של Windows 3.1.

התקן את Windows 3.1

קשורים: כיצד לגרום לתוכניות ישנות לעבוד ב- Windows 10

ראשית, יהיה עליך ליצור תיקיה במחשב שלך. תיקייה זו תכיל את התוכן של כונן "C:" שתספק ל- DOSBox. אל תשתמש בכונן C: שלך בפועל ב- Windows לשם כך. הכינו תיקייה כמו "C: \ dos", למשל.

צור תיקיה בתוך התיקיה "C: \ dos" - למשל, "C: \ dos \ INSTALL" - והעתק את כל הקבצים מתקליטוני Windows 3.1 לתיקיה זו. חלונות 3.1 עדיין כפופים לזכויות יוצרים של מיקרוסופט, ולא ניתן להוריד אותם באופן חוקי מהאינטרנט, אם כי אתרים רבים כן מציעים אותו להורדה ומיקרוסופט כבר לא מציעה אותו למכירה.

אתה יכול להשתמש ב- Windows 3.1 או ב- Windows עבור קבוצות עבודה 3.11 - מה שיש לך.

לאחר מכן, התקן והפעל את DOSBox. בהנחיית DOS, הקלד את הפקודה הבאה ולחץ על Enter כדי לטעון את התיקיה שיצרת ככונן C: שלך ב- DOSBox:

הר cc: \ dos

(אם ציינת את התיקיה במקום אחר או מיקמת אותה במיקום אחר, הקלד את המיקום במקום c: \ dos.)

עבור לכונן C: על ידי הקלדת שני התווים הבאים ולחץ על Enter:

ג:

לאחר מכן, הזן את התיקיה המכילה את קבצי ההתקנה של Windows 3.1:

התקנת תקליטור

(אם שמנת לתיקייה משהו אחר, הקלד את זה במקום להתקין).

לבסוף, הפעל את אשף ההתקנה של Windows 3.1:

setup.exe

עבור דרך אשף ההתקנה של Windows 3.1 להתקנת Windows 3.1 ב- DOSBox. לאחר סיום, סגור את מערכת ה- DOS על ידי לחיצה על "אתחול מחדש" באשף.

כאשר אתה מפעיל מחדש את DOSBox, אתה יכול להפעיל את Windows 3.1 על ידי הפעלת הפקודות הבאות לפי הסדר:

הר cc: \ dos

ג:

חלונות CD

לנצח

התקן מנהלי התקן וידאו

קשורים: מחשבים לפני Windows: מה היה השימוש ב- MS-DOS?

DOSBox תומך בגרפיקה רגילה של VGA. עם זאת, הוא תומך גם בכמה סוגים אחרים של גרפיקה. כברירת מחדל, הוא מוגדר לחקות S3 גרפיקה. לקבלת התמיכה הטובה ביותר בגרפיקה, תרצה להתקין את מנהלי ההתקן הגרפיים S3 ולהגדיר את Windows 3.1 לשימוש ברזולוציה גבוהה יותר ובצבעים רבים יותר.

אתה יכול להוריד את מנהל ההתקן S3 מאתר המשחקים הקלאסיים. לפתוח את קובץ ה- zip לתיקיה בתוך תיקיית הכונן DOSBox C:. לדוגמה, יהיה זה הגיוני להכניס קבצים אלה לתיקיה "C: \ dos \ s3".

ב- Windows 3.1, לחץ פעמיים על תיקיית התוכנית הראשית ולחץ פעמיים על סמל "הגדרת Windows". לחץ על תפריט "אפשרויות" בחלון הגדרת Windows ובחר "שנה הגדרות מערכת".

לחץ על התיבה "תצוגה", גלול מטה לתחתית ובחר "תצוגה אחרת (מחייב דיסק מ- OEM)."

הקלד את הנתיב לנהגי ה- S3. לדוגמה, אם פתחתם את רוכסן אותם לתיקיה C: \ dos \ s3, הקלד "C: \ S3" כאן.

בחר את הרזולוציה והצבעים המועדפים עליך. אנו ממליצים לבחור 800 × 600 עם 256 צבעים. זו הרזולוציה הגבוהה ביותר ומספר הצבעים שתומכים בה הרבה משחקים.

לחץ על אישור מספר פעמים. Windows יתקין את מנהלי ההתקן ותתבקש להפעיל אותו מחדש. לאחר שתעשה זאת, תראה את ההגדרות הגרפיות החדשות שלך בתוקף.

אם Windows לא יפעל כראוי לאחר בחירת מצב תצוגה, הפעל את הפקודה הבאה לאחר שימוש בפקודה "cd windows" כדי להיכנס לספריית Windows:

setup.exe

לאחר מכן תוכל לבחור מצב וידאו אחר.

התקן מנהלי התקנים קוליים

יש עוד נושא נהג שצריך לטפל בו. Windows 3.1 אינו כולל מנהלי התקנים קוליים שיעבדו לחלוטין עם חומרת הקול של SoundBlaster ש- DOSBox מחקה. תרצה להתקין גם את אלה.

כמו במנהל הווידיאו S3, תוכלו להוריד את מנהל התקן השמע Creative Blaster 16 מאתר המשחקים הקלאסיים. פתח את הארכיון שהורדת לתיקיה כמו c: \ dos \ sb

צא מ- Windows 3.1 על ידי לחיצה על "קובץ" ובחירה באפשרות "יציאה מ- Windows" אם הוא פתוח ב- DOSBox. הפעל את הפקודות הבאות להפעלת מתקין ההתקנה של Sound Blaster 16, בהנחה שפתחת את התיקיה ל- c: \ dos \ sb

cd c: \ sb

install.exe

לחץ על Enter כדי להתקין את מנהלי ההתקנים, בחר התקנה מלאה ולחץ על Enter שוב. כברירת מחדל, תראה את השורה: "נתיב Microsoft Windows 3.1: ללא".

בחר "נתיב Microsoft Windows 3.1" באמצעות מקשי החצים ולחץ על Enter.

הזן את נתיב ברירת המחדל שהוא C: \ WINDOWS ולחץ על Enter. לחץ על Enter שוב כדי להמשיך.

במסך הבא, בחר את הערך "הגדרת הפרעה: 5" ולחץ על Enter. זה מוגדר ל -5 כברירת מחדל, אך ברירת המחדל של DOSBox היא 7.

בחר "7" להגדרת הפסיקה ולחץ על Enter. לאחר מכן תוכל ללחוץ על Enter כדי להמשיך. אפשר לתהליך ההתקנה לסיים "לאתחל" את מערכת ה- DOS שלך על ידי סגירת DOSBox ופתיחה מחדש.

הפעל את Windows 3.1 שוב ותקבל תמיכה מלאה בסאונד, כולל תמיכה באודיו MIDI. אתה אמור לשמוע צליל ברגע שאתה מפעיל את Windows 3.1 שוב.

התקן והפעל משחקים ויישומים אחרים

כדי להשתמש ביישום בפועל, הורד אותו (או העתק אותו מדיסקים ישנים) והנח אותו בתיקיה בתוך תיקיית c: \ dos. לדוגמה, ייתכן שתרצה למקם אותו ב c: \ dos \ gamename.

לאחר מכן תוכל ליצור קיצור דרך לקובץ ה- exe של המשחק על ידי לחיצה על קובץ> חדש וגלישה לקובץ ה- exe שלו. לחץ פעמיים על קיצור הדרך כדי להפעיל את המשחק.

המשחק אמור לעבוד, ולהשיק בחלון DOSBox כאילו הוא פועל ב- Windows 3.1 - אחרי הכל.

גם בעתיד לא תצטרך לעבור את כל תהליך ההתקנה הזה. פשוט קח את התיקיה c: \ dos - או כל דבר אחר ששמת לה - וגבה אותה. העבירו אותו למחשב אחר ותוכלו להשתמש בו לאחר התקנת DOSBox. מכיוון שלא הגדרנו את DOSBox בכלל ורק השתמשנו בהגדרות ברירת המחדל שלה, אפילו לא תצטרך לשנות את הגדרות ה- DOSBox שלך לפני שהוא יעבוד.