כיצד להריץ תוכנת Windows ב- Chromebook

מחשבי Chromebook אינם מריצים בדרך כלל תוכנת Windows - זה הדבר הטוב והגרוע ביותר בהם. אינך זקוק לאנטי-וירוס או זבל אחר של Windows ... אך אינך יכול גם להתקין את Photoshop, את הגרסה המלאה של Microsoft Office או יישומי שולחן עבודה אחרים של Windows.

למרבה המזל, ישנן דרכים להשתמש בתוכניות שולחן עבודה של Windows ב- Chromebook: או להפעיל אותן מרחוק במערכת Windows קיימת, דרך דרכים לעקיפת הבעיה של Android, או ללכלך את הידיים במצב מפתח ולהפעיל אותן ב- Chromebook עצמו.

אפשרות ראשונה: גישה מרחוק לשולחן העבודה של Windows

מערכת ההפעלה של Chrome של גוגל נועדה להיות מערכת הפעלה קלה, אז למה לא לאמץ זאת? אנו ממליצים להריץ תוכנת Windows ב- Chromebook על ידי גישה למחשב Windows מרוחק ולעשות זאת שם. ישנן שתי גישות שונות שתוכלו לנקוט בהן.

גש למחשב Windows משלך : אם כבר יש לך מחשב Windows, תוכל לגשת אליו מרחוק ולהשתמש בו להפעלת תוכנת Windows שלך. אתה יכול לעשות זאת באמצעות אפליקציית הבטא של שולחן העבודה המרוחק של Chrome של גוגל. תוכל להתחבר לשולחן העבודה של Windows מה- Chromebook שלך (או מכל מחשב אחר שמריץ Chrome) ויש לך שליטה מלאה על המחשב המרוחק שלך, ומאפשר לך לעבוד עם יישומי Windows.

החיסרון כאן הוא שמחשב Windows שלך יצטרך לפעול בבית בכל פעם שתצטרך לגשת אליו מה- Chromebook שלך. זהו פתרון נוח לשימוש אישי, אך עסקים לא ירצו לנהל מחשב Windows נפרד עבור כל משתמש Chromebook.

מארח יישומי Windows בשרת מרוחק : מחשבי Chromebook יכולים להשתמש ב- Citrix Receiver כדי לגשת ליישומי Windows המתארחים בשרת Citrix, או להשתמש בלקוח RDP כדי לגשת לשולחן עבודה מרוחק המתארח בשרת Windows. זה אידיאלי עבור עסקים שרוצים לארח את השרתים שלהם ולתת למשתמשים לקוחות קלים ודקים המאפשרים להם גישה מרחוק לתוכנה המתארחת.

כמשתמש ביתי, תוכל לבחור לרכוש שירות מחברה שתארח עבורך שולחן עבודה של Windows ותאפשר לך לגשת אליו מרחוק, אך סביר להניח שיהיה לך טוב יותר להשתמש במחשב Windows משלך במקום זאת.

אפשרות שנייה: השתמש במצב מפתח והתקן את היין

יין הוא שכבת תאימות של קוד פתוח המאפשרת ליישומי Windows לפעול ב- Linux וב- MacOS. יין הוא תוכנת שולחן עבודה, ואין גרסה של יין המיועדת למכשירי Chromebook ... אבל יש דרכים לעקיפת הבעיה.

מכיוון שמערכת ההפעלה של Chrome מבוססת על לינוקס, ישנן שתי דרכים להריץ יין ב- Chromebook שלך: שימוש ב- Crouton כדי להריץ אותו בלינוקס, או באמצעות יישום ה- Android החדש של Wine.

חשוב : יין בלינוקס לא יפעל במכשירי Chromebook של ARM, וגרסת Android תומכת באפליקציות Windows RT בלבד. עם זאת, יין אמור לעבוד כראוי על מחשבי Chromebook של אינטל.

השתמש ביין עם קרוטון : כדי להתקין את גרסת שולחן העבודה של היין, יהיה עליך להפעיל את מצב המפתח ולהתקין את קרוטון כדי לקבל שולחן עבודה של לינוקס לצד מערכת ההפעלה של Chrome שלך. לאחר מכן תוכל להתקין יין על שולחן העבודה של לינוקס ולהשתמש בו כדי להתקין תוכניות Windows בדיוק כפי שהיית משתמש ביין על שולחן עבודה לינוקס טיפוסי.

קשורים: כיצד להתקין את אובונטו לינוקס ב- Chromebook שלך עם קרוטון

זה יאפשר לך להריץ את הגרסה הסטנדרטית של Microsoft Office ב- Chromebook, אם כי יהיה לך יותר טוב עם יישומי האינטרנט הרשמיים של Microsoft או אפליקציות אנדרואיד - אלא אם כן אתה זקוק לתכונות מתקדמות.

בכל פעם שתרצה להשתמש בתוכנית Windows, תוכל פשוט לעבור בין מערכת ההפעלה של Chrome לשולחן העבודה של לינוקס באמצעות קיצור מקשים - ללא צורך בהפעלה מחדש.

השתמש ביין לאנדרואיד : ליין יש גם אפליקציית אנדרואיד שעדיין נמצאת בגרסת בטא, אך אם ברשותך מכשיר Chromebook שמריץ אפליקציות אנדרואיד, הוא יכול לאפשר לך להריץ תוכניות Windows מבלי להתקין את קרוטון. זה עדיין לא זמין בחנות Google Play, אז תצטרך להכניס את ה- Chromebook למפתחים ולהעמיס את ה- APK בצד.

לאחר התקנת היין ב- Chromebook, פשוט הפעל את האפליקציה כרגיל וקבל גישה לגרסה מינימלית של Windows. זכור שזה עדיין מאוד בגרסת בטא, כך שזה לא עובד בצורה מושלמת. עם זאת, אני ממליץ לפחות לנסות אפשרות זו לפני שתטריד את הגדרת קרוטון אם כל מה שאתה מתכנן לעשות הוא להשתמש בה ליין.

יין אינו מושלם, ולכן הוא לא יריץ כל יישום Windows וייתכן שלא יריץ יישומים מסוימים ללא התאמה ידנית. עיין במאגר יישומי היין לקבלת מידע נוסף על יישומים ותיקונים נתמכים שייתכן שתזדקק להם.

אפשרות שלוש: השתמש במצב מפתח והתקן מכונה וירטואלית

קשורים: 4+ דרכים להפעלת תוכנת Windows בלינוקס

אם יין אינו תומך בתוכנית שברצונך להריץ, או שזה פשוט טרחה רבה מדי, תוכל גם להריץ מכונה וירטואלית של Windows משולחן העבודה של לינוקס עם קרוטון. בדומה לאפשרות הנ"ל, יהיה עליך להפעיל את מצב המפתח ולהתקין את Crouton כדי לקבל שולחן עבודה של לינוקס לצד מערכת ההפעלה של Chrome שלך, ואז להתקין תוכנית וירטואליזציה כמו VirtualBox. התקן את Windows בתוך VirtualBox בדיוק כפי שהיית עושה במחשב טיפוסי - תוכל לעבור הלוך ושוב בין שולחן העבודה של Chrome לשולחן העבודה של לינוקס באמצעות קיצור מקשים.

חשוב : תוכנות טיפוסיות למכונות וירטואליות כמו VirtualBox לא יפעלו במחשבי Chromebook של ARM. תרצה שיהיה לך מכשיר Chromebook מבוסס אינטל כדי לנסות זאת.

מכונות וירטואליות הן הדרך הכבדה ביותר לעשות זאת, לכן תזדקק לחומרה חזקה מספיק בכדי להניע את תוכנות המכונות הווירטואליות, את Windows ואת יישומי שולחן העבודה שלך. מעבדי Chromebook חדשים יותר עשויים להיות מסוגלים להתמודד עם זה טוב יותר מאשר מחשבי Chromebook ישנים ואיטיים יותר. מכונות וירטואליות תופסות גם מקום רב בדיסק, אשר לעתים קרובות אין מחשבי Chromebook - שילוב לא טוב.

אפשרות רביעית: השתמש ב- CrossOver עבור אנדרואיד

אם אתה משתמש ב- Chromebook התומך באפליקציות Android, אפליקציית Android בשם CrossOver תאפשר לך להפעיל תוכניות Windows לצד אפליקציות Chrome שלך. זו עדיין בטא, אך בדיקות מוקדמות היו חיוביות.

CrossOver עובד באופן דומה ל- Wine במערכת ההפעלה של Chrome, אך נדרש יותר גישה מעשית בכדי להעביר אותך להתקנת יישומים. כשתפתח את האפליקציה תוכל לחפש תוכנת Windows ספציפית והיא תנחה אותך בהתקנתן. הוא יחפש את קבצי ההתקנה המתאימים ואף יוריד אותם עבורך ברוב המקרים. זה די פשוט לשימוש.

לאחר התקנת היישום, תוכל להריץ אותו לצד אפליקציות Chrome שלך ​​כאילו היה מקורי. מניסיוני עם CrossOver, אפליקציות נפגעו - וזה צפוי מאחר והאפליקציה עדיין בגרסת בטא. זה עדיין מראה הרבה הבטחה לעתיד תוכנת Windows במחשבי Chromebook, במיוחד אם אתה זקוק רק לתכנית ספציפית אחת או שתיים.

אפשרות חמישית (סוג של): הפעל תוכנת לינוקס במצב מפתח

לבסוף, ייתכן שלא תצטרך להריץ תוכנית של Windows בכלל - לתוכניות Windows רבות יש גרסאות לינוקס משלהן, והן יכולות לפעול על גבי Chromebook באמצעות שולחן העבודה של קרוטון בלינוקס בלי להתעסק הרבה. לדוגמא, אם ברצונך להריץ משחקים ב- Chromebook, Steam for Linux מציע משחקים רבים עבור Linux, והקטלוג שלו ממשיך להתרחב. אז מבחינה טכנית זה לא "מריץ תוכנת Windows", אך במקרים מסוימים זה טוב באותה מידה.

זכור שתוכניות לינוקס רבות, כמו Minecraft, Skype ו- Steam, זמינות רק עבור מעבדי Intel x86 ולא יפעלו במכשירים עם מעבדי ARM.

האם אני יכול פשוט להתקין את Windows ב- Chromebook שלי?

קשורים: כיצד להתקין את Windows ב- Chromebook

אני יודע, אף אחת מהאפשרויות הנ"ל אינן אידיאליות באמת. אם אתה מוצא את עצמך מעוניין שתוכל פשוט להתקין את Windows ב- Chromebook שלך ... ובכן, ייתכן שתוכל. יש כמה פרויקטים שם המאפשרים למשתמשים להתקין את Windows, אבל זה תהליך די מעמיק. לא רק זאת, זה עובד רק על קבוצה ספציפית של מחשבי Chromebook של אינטל, כך שלרוב האפשרויות שם אין ממש תמיכה. אבל עיין במדריך זה למידע נוסף, אם אתה סקרן.

אחרת, עדיף לך להשתמש באחת מהאפשרויות שלמעלה - או פשוט להשיג מחשב נייד של Windows, אם אתה בהחלט צריך.