מהו Swapfile.sys ואיך מוחקים אותו?

Windows 10 (ו- 8) כוללים קובץ זיכרון וירטואלי חדש בשם swapfile.sys. הוא מאוחסן בכונן המערכת שלך, יחד עם pagefile.sys ו- hiberfil.sys. אבל מדוע Windows זקוק גם לקובץ החלפה וגם לקובץ עמוד?

Windows מחליפה סוגים מסוימים של נתונים שאינם בשימוש לקובץ ההחלפה. נכון לעכשיו, קובץ זה משמש לאותן אפליקציות "אוניברסליות" חדשות - שבעבר נקראו אפליקציות מטרו. Windows עשויה לעשות יותר עם זה בעתיד.

Swapfile.sys, Pagefile.sys ו- Hiberfil.sys

קשורים: כיצד להציג קבצים ותיקיות מוסתרים ב- Windows 7, 8 או 10

כמו pagefile.sys ו- hiberfil.sys, קובץ זה מאוחסן בשורש כונן המערכת שלך - C: \ כברירת מחדל. הוא גלוי גם אם הפעלת את האפשרות "הצג קבצים ותיקיות מוסתרים" ואם האפשרות "הסתר קבצי מערכת הפעלה מוגנים" מושבתת.

מערכת ההפעלה Windows משתמשת ב- Hiberfil.sys לאחסון כל תוכן ה- RAM במהלך מצב שינה. זה גם עוזר לאפשר את תכונת האתחול המהירה החדשה "האתחול ההיברידי" ב- Windows 8 ו- 10. Pagefile.sys הוא המקום בו מערכת ההפעלה Windows מציגה זיכרון כאשר לא נותר מקום בזיכרון RAM והמערכת זקוקה ליותר זיכרון RAM.

לשם מה קובץ ההחלפה?

אין הרבה מידע רשמי של מיקרוסופט על הקובץ הזה בחוץ, אך אנו יכולים להרכיב תשובה מפוסטים רשמיים של בלוגים של מיקרוסופט ותגובות בפורום.

לסיכום, swapfile - swapfile.sys - משמש כיום להחלפת סגנון האפליקציה החדש של מיקרוסופט. מיקרוסופט קראה לאפליקציות האוניברסליות האלה, אפליקציות של חנות Windows, אפליקציות מטרו, אפליקציות מודרניות, אפליקציות Windows 8, אפליקציות ממשק משתמש של Windows 8 בסגנון ודברים אחרים בנקודות שונות.

יישומים אלה מנוהלים באופן שונה מאפליקציות שולחן העבודה המסורתיות של Windows. Windows מנהל את הזיכרון שלהם בצורה חכמה יותר. כך מסביר זאת השחור מוריסון של מיקרוסופט:

"אתה יכול לשאול 'למה אנחנו צריכים עוד קובץ דף וירטואלי?' ובכן, עם הצגת האפליקציה המודרנית, היינו זקוקים לדרך לנהל את הזיכרון שלהם מחוץ לשיטת הזיכרון הווירטואלי / Pagefile המסורתית.

"Windows 8 יכול לכתוב ביעילות את כל מערך העבודה (הפרטי) של אפליקציה מודרנית מושעה לדיסק כדי להשיג זיכרון נוסף כאשר המערכת מגלה לחץ. תהליך זה מקביל לתרדמת שינה של אפליקציה ספציפית ואז לחדש אותה כאשר המשתמש יחזור לאפליקציה. במקרה זה, Windows 8 מנצל את מנגנון ההשעיה / המשך של אפליקציות מודרניות כדי לרוקן או לאכלס מחדש את מערך העבודה של אפליקציה. "

במקום להשתמש בקובץ הסטנדרטי pagefile.sys לשם כך, Windows מחליף פיסות של יישומים אוניברסליים שכבר אינם נחוצים לקובץ swapfile.sys.

פבל לבדינסקי של מיקרוסופט מסביר קצת יותר:

"השעיה / חידוש אפליקציות בסגנון מטרו זה תרחיש אחד, יכולות להיות אחרות בעתיד.

לטלף ההחלפה ולטבלת הדפים הרגילה דפוסי שימוש שונים ודרישות שונות ביחס לשמירת מקום, צמיחה דינמית, מדיניות קריאה / כתיבה וכו '. שמירה על הפרדה הופכת את הדברים לפשוטים יותר.

בעיקרו של דבר, קובץ הדף הסטנדרטי משמש לדברים הרגילים ב- Windows, בעוד שמסגרת האפליקציות החדשה של מיקרוסופט משתמשת בקובץ מסוג נפרד להחלפה חכמה של סיביות של אפליקציות חדשות.

כיצד אוכל למחוק את הקובץ Swapfile.sys?

קשורים: מהו קובץ הדף של Windows, וכדאי להשבית אותו?

קובץ מסוים זה הוא למעשה קטן למדי, והוא אמור להיות בגודל של כ- 256 מגהבייט לכל היותר. לא תצטרך להסיר אותו. גם אם יש לך טאבלט כלשהו עם כמות אחסון נמוכה מאוד, סביר להניח ש- swapfile.sys עוזר לו להגיב יותר.

הקובץ swapfile.sys מנוהל יחד עם הקובץ pagefile.sys. השבתת קובץ ההחלפה בכונן תשבית גם את קובץ ההחלפה בכונן זה.

אנו ממש לא ממליצים לעשות זאת, שכן השבתת קובץ הדף שלך היא רעיון רע.

אבל אתה יכול להסיר את הקובץ הזה, אם תרצה בכך. כדי לגשת לתיבת הדו-שיח המתאימה, פתח את תפריט התחל, הקלד "ביצועים" ובחר את קיצור הדרך להגדרת "התאם את המראה והביצועים של Windows".

בחלון אפשרויות ביצועים, לחץ על הכרטיסייה מתקדם ולחץ על הלחצן שנה תחת זיכרון וירטואלי.

בטל את הסימון "נהל באופן אוטומטי את גודל קובץ ההחלפה לכל הכוננים", בחר כונן, בחר "ללא קובץ החלפה" ולחץ על "הגדר". הן קבצי pagefile.sys והן swapfile.sys יוסרו מכונן זה לאחר אתחול המחשב מחדש.

אתה אמור להיות מסוגל ליצור מחדש קובץ דף בכונן אחר מכאן ו- Windows יעביר את קבצי הזיכרון הווירטואליים שלך לכונן זה, מה שמאפשר לך להפחית את השחיקה בכונן מצב מוצק ולהניח אותם על כונן קשיח מכני, למשל.

לחץ על אישור והפעל מחדש את המחשב האישי. הקבצים swapfile.sys ו- pagefile.sys צריכים להיעלם מהכונן שלך. כדי ליצור אותם מחדש, היכנס שוב לתיבת דו-שיח זו והפעל גודל ניהול מערכת על גבי כונן C: \ שלך או כונן אחר.

בסך הכל, קובץ זה לא רע - הוא קובץ חדש, אך הוא תופס הרבה פחות מקום מקבצי pagefile.sys וה- hiberfil.sys המסורתיים. חלונות 10 צריכים להשתמש בפחות שטח דיסק מ- Windows 7, אפילו עם קובץ זיכרון וירטואלי נוסף זה.