כיצד להפעיל את תוכנית הביצועים האולטימטיבית ב- Windows 10

מיקרוסופט הוסיפה ערכת צריכת חשמל "Ultimate Performance" לעדכון Windows 10 באפריל 2018. זה נבנה על פי תכנית ההספק עם ביצועים גבוהים, אך מנסה להוציא את כל הביצועים האפשריים. כך תוכל להפעיל אותו.

מהי תוכנית הכוח האולטימטיבית לביצועים?

תכנית הכוח Ultimate Performace נועדה לתת דחיפה נוספת למערכות הספק גבוהות (תחשוב על תחנות עבודה ושרתים) על ידי אופטימיזציה של תוכנית הכוח עם ביצועים גבוהים. זה מיועד להפחתה או ביטול של חביוני מיקרו הקשורים לטכניקות ניהול כוח דק. חביון מיקרו הוא רק העיכוב הקל בין מערכת ההפעלה שלך שמזהה שחומרת חומרה זקוקה ליותר כוח וכאשר היא מספקת כוח זה. למרות שזה יכול להיות רק שבריר שנייה, זה יכול לעשות את ההבדל.

תוכנית הביצועים האולטימטיבית מבטלת את סקרי החומרה כדי לראות אם היא זקוקה ליותר מיץ ומאפשרת לחומרה לצרוך את כל הכוח הדרוש לה. כמו כן, כל תכונות חיסכון בחשמל מושבתות כדי לשפר את הביצועים עוד יותר. מכיוון שכך, מכונות הפועלות על הסוללה אינן ניתנות לאפשרות זו כברירת מחדל, מכיוון שהיא יכולה לצרוך יותר כוח ולהרוג את הסוללה שלך הרבה יותר מהר.

קשורים: כיצד להשתמש ולהגדיר את מצב "חיסכון בסוללה" של Windows 10

אמנם אתה חושב שזה יהיה נהדר עבור אסדות משחקים, אל תקום את התקוות שלך.

תוכנית הביצועים האולטימטיבית משפרת את המהירות במערכות בהן החומרה עוברת כל הזמן למצב סרק וממנו. אבל כשאתה מפעיל משחק, כל החומרה שלך כבר עובדת יחד כדי לאכלס את הסביבה סביבך. השיפור האמיתי היחיד עשוי לבוא עם ההפעלה הראשונית, וייתכן שתראה דחיפה של כמה פריימים בשנייה. עם זאת, אם אתה מפעיל תוכנת עריכת וידאו או תלת מימד המעמיסים עומסים כבדים מדי פעם על החומרה שלך, ייתכן שתראה שיפור נוסף.

יש כאן סייג חשוב. הפעלת תוכנית זו תגדיל את כמות החשמל שהמערכת שלך צורכת, כך שאם אתה מתכנן להשתמש בפרופיל זה במחשב הנייד שלך, ודא שאתה מחובר לחשמל כל הזמן.

כיצד להפעיל את תכנית הכוח האולטימטיבית לביצועים

לחץ על Windows + I כדי לפתוח את אפליקציית ההגדרות ואז לחץ על הקטגוריה "מערכת".

בדף המערכת לחץ על הכרטיסייה "הפעלה ושינה" משמאל. בצד ימין, לחץ על הקישור "הגדרות כוח נוספות" תחת הקטע "הגדרות קשורות".

בחלון שצץ, לחץ על "הצג תוכניות נוספות" ואז לחץ על האפשרות "ביצועים אולטימטיביים".

אם אתה משתמש במחשב נייד, ייתכן שאפשרות זו לא תופיע תחת סעיף זה.

מה לעשות אם אינך רואה את תוכנית הביצועים האולטימטיבית

במערכות מסוימות (בעיקר במחשבים ניידים, אך גם במחשבים שולחניים מסוימים), ייתכן שלא תראה את תוכנית הביצועים האולטימטיבית באפליקציית ההגדרות שלך. אם לא, תוכל להוסיף אותו באמצעות שורת פקודה מהירה או פקודת PowerShell. הפקודה זהה עבור כל מעטפת, לכן השתמש באיזה שתרצה.

יהיה עליך לפתוח את שורת הפקודה או את PowerShell עם הרשאות ניהול. עבור שורת הפקודה, לחץ על התחל, הקלד "cmd" בתיבת החיפוש, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על התוצאה של שורת הפקודה ובחר "הפעל כמנהל". עבור PowerShell, לחץ על Windows + X ובחר באפשרות "Windows PowerShell (מנהל מערכת)."

בהנחיה, הקלד (או העתק והדבק) את הפקודה הבאה ואז הקש Enter:

powercfg -duplicatescheme e9a42b02-d5df-448d-aa00-03f14749eb61

אם כבר חלון אפשרויות צריכת החשמל פתוח, ייתכן שתצטרך לסגור ולפתוח אותו לפני שתראה את התוכנית, אך היא צריכה להיות שם.

אם אינך רוצה לראות את התוכנית עוד, תוכל להסיר אותה מאפליקציית ההגדרות. ראשית, עברו לתוכנית אחרת. אם תנסה למחוק תוכנית שאתה משתמש בה כעת, אתה עלול להיתקל בשגיאות.

לאחר מכן לחץ על הקישור "שנה הגדרות תכנית" משמאל לתוכנית ואז לחץ על "מחק תוכנית זו".

תוכנית הביצועים האולטימטיבית שימושית רק במקרים ספציפיים, אך היא יכולה לחולל שינוי.