מה זה Steam Direct, ובמה הוא שונה מ Greenlight?

Steam Greenlight היה ניסוי גדול בתמיכה במפתחי משחקי מחשב עצמאיים: דרך זולה וקלה ליוצרים לקבל גישה לפלטפורמת הפצת המשחקים הגדולה בעולם. למרבה הצער, זה היה גם כישלון גדול - עבור כל משחק "ירוק אור" בהצלחה שימשיך להיות להיט, כמו Stardew Valley או Broforce , זה נראה כאילו עשרות ועשרות תארים גרועים ובדרך כלל לא רצויים עברו, רבים מ שהיו שלמים או מרוצפים יחד מנכסים שנקנו מראש.

כתוצאה מכך, Valve הציגה מחליף מלא לגרינלייט, שכונה כעת "Steam Direct". מה השתנה? מה לא? עד כמה הסיכוי שהמערכת החדשה תציג בקרת איכות נחוצה במיוחד? בואו נסתכל.

דמי ההגשה זהים, אבל עכשיו זה עבור כל משחק

Valve הוסיף חסם פיננסי רציני יותר לכניסה ל- Steam Direct. גרינלייט דרשה תרומה של 100 דולר בלבד (שהועברה לצדקה, ולא לשסתום עצמו) על מנת לשים מכשול קטן בדרך של זבלנים ומפתחי תוכנת חפירה. התשלום עבור Steam Direct הוא גם 100 דולר, אך במקום לפתוח חשבון מפתח לרוב ללא הגבלות, הוא יאפשר למפתחים להגיש רק משחק או אפליקציה אחד ל- Steam עם מזהה יישום ייחודי יחיד. הגשות נוספות למשחק, שכל אחת מהן תעבור את אותו תהליך הבדיקה (ראה להלן), תהיה גם $ 100.

זו הבחנה חשובה. בעוד שצוות קטן שעוסק בפרויקט תשוקה למשחק אחד לא יהיה שום שינוי אמיתי בהונם, מישהו פשוט קונה המון נכסי משחק אחדות שהוכנו מראש בתקווה להעביר אותם לכסף מזומן מהיר בפלטפורמה של Steam. פתאום יסתכל על השקעה רצינית. זה עוזר שהעמלה (או העמלות) תהיה ניתנת להחזר בפרויקטים שמרוויחים לפחות 1000 $ במכירות משחקים או בתשלומי מיקרו, כך שלמפתחים שהם רציניים ובהתאם למכירות המשחק להכנסה ראויה למגורים, יהיה להם לפחות סיכוי להחזיר את ההשקעה הקטנה הזו. על כל כותרת.

קיטור מתחיל להיות רציני בנוגע לבדיקה

קשורים: כיצד למכור את כרטיסי המסחר שלך ב- Steam (ולקבל אשראי Steam בחינם)

ההיבט המנוהל על ידי הקהילה של Steam Greenlight הביא לכך ש- Valve חשב שגישה פתוחה לרווחה היא הטובה ביותר, כשהיא מסתמכת על משתמשי Steam עצמם שיסננו את הזהב מהפסולת של קטלוג Greenlight המסיבי. התברר שזה היה מניפולציה בקלות, מכיוון שמפתחים חסרי מצפון היו מייצרים קולות מזויפים או מרוויחים כסף מכלכלת כרטיסי המסחר המתהווה של Steam. עם המערכת הישירה החדשה, מחסום הכניסה של Steam נהיה קצת יותר רציני.

בנוסף לתשלום החדש בסך 100 $ לכל משחק בודד, המפתחים יצטרכו להגיש תעודת זהות אישית ו / או חברה, כולל פרטי מס הניתנים לאימות. זה כנראה אומר מספרי ביטוח לאומי עבור מפתחים אמריקאים ומקבילים מקומיים במדינות אחרות - אותו סוג של דברים שתצטרך להגיש למעסיק חדש על מנת שרשות המס המקומית תאמת את שכרך. זה צעד רחוק מדי עבור משתמשים רבים פחות מחויבים, ודרך טובה להבדיל בין Steam Direct לפלטפורמות פתוחות יותר כמו Itch.io או חנות Google Play.

ביקורות ידניות לכל משחק

בעוד ש- Greenlight אפשרה בתחילה רק לכמה משחקים נבחרים להיכנס לחנות Play ככותרים מלאים או מועמדים לגישה מוקדמת, הרשת בסופו של דבר נפרשה לרווחה לאחר שתהליך ההצבעה של המשתמשים קיבל השפעה רבה יותר. זה הביא למדי, אם לומר זאת בעדינות, שטויות שהגיעו לגישה מוקדמת ללא שום כוונה ברורה להשלים אי פעם. על פי מסמך ההיכרות של Steam Direct, זה כבר לא יקרה: הבדיקה החטופית של Greenlight תוגנה למערכת רצינית יותר בה כל משחק ומשחק שיעלה לחנות Steam יושמע באופן ידני על ידי Valve עוֹבֵד.

זה לא אומר שמשחקים באיכות נמוכה לעולם לא יעברו את זה דרך הפילטר החדש והקשה יותר, אך הוא אמור להקים רמה מינימלית של איכות שחסר למבול הכותרות החדשות בשנים האחרונות. כפי שצוין מוקדם יותר השנה, קטלוג Steam הכולל צמח ב -40% בשנה אחת ב -2016, בעיקר הודות להיקף עצום של כותרות Greenlight. עם Steam Direct, נפח זה אמור לרדת באופן דרמטי, בתקווה עם עלייה יחסית באיכות יחסית.

מה זה אומר עבור שחקנים?

קשורים: כיצד לקבל החזרים עבור משחקי Steam

למפתחי המשחק יהיו כמה שינויים רציניים באופן שבו Steam פועלת, אך אלא אם כן הייתם מושקעים מאוד במערכת ההצבעה של Greenlight, שחקנים כמוכם כנראה לא יראו הרבה שינויים מיידיים בחלון הראווה של Steam. מספר קטן יותר של משחקים מוגמרים וגישה מוקדמת יגיע ככל הנראה לסעיף "המהדורות החדשות" לפחות בחודשים הקרובים, ואנחנו יכולים אלא לקוות שאותם פחות מהדורות יהיו ראויים יותר למשחק בפועל. גם אם הם לא, מדיניות ההחזרים של Steam - שלא הייתה במקום כשגרינלייט החלה את ירידתו היציבה לבור של כלי חפירה - אמורה לעזור להקל על כל בעיות בקיעת השיניים.

עם זאת, גרינלייט היה כישלון מכיוון שהיה קל למפתחים חסרי מצפון לתפעל. נראה כי Valve מנסה למזער את הפגיעות הזו עם Steam Direct, אך נצטרך לתת לה זמן לראות אם מפתחים ימצאו סדקים במערכת החדשה.

קרדיט תמונה: רובה ציד נייר