כיצד להגביל את רוחב הפס של כל יישום ב- Windows

אתה יכול להגביל את מהירות ההורדה של Windows Update ב- Windows 10. יישומים מסוימים גם מאפשרים לך להגביל את רוחב הפס שלהם. אך עבור יישומים שאין בהם מובנה, תזדקק לתוכנת צד שלישי.

הגבלת רוחב הפס יכולה להיות שימושית בנסיבות שונות. לדוגמה, אם אתה מוריד (או מעלה) קובץ ענק, הגבלת רוחב הפס הזמין של הדפדפן שלך עשויה להיות שימושית כדי לוודא שאפליקציות אחרות לא יאטו יותר מדי. יכול להיות שימושי בעת העלאת קבצים או הורדת קבצים בדפדפן אינטרנט. אם יש לך אפליקציות אחרות הרעילות רוחב פס, הגבלת הגדרות אלה יכולה לשמור על הצפייה בגלישה ובווידאו שלך. הצטרף אלינו כשאנחנו בוחנים כיצד אפשרויות אלה פועלות כאשר הן מובנות לאפליקציה, כמו גם בכמה כלים של צד שלישי שתוכל להשתמש בהם עבור אפליקציות ללא תמיכה זו.

אפשרות ראשונה: השתמש באפשרויות המובנות בתוכניות בהן אתה משתמש

חפש אפשרויות המשולבות בתוכניות שבהן אתה כבר משתמש לפני שתתקין תוכנת צד שלישי כלשהי. לדוגמא, אם ברצונך לנהל את כמות רוחב הפס שמשמשת Steam להורדת משחקים, תוכל לעבור אל Steam> הגדרות> הורדות, ואז להשתמש בתיבה "הגבל רוחב פס ל" כדי להגביל את רוחב הפס שלה. ליישומים רבים אחרים, כולל כלים כמו Dropbox, Google Drive ו- Microsoft OneDrive, יש אפשרויות מובנות דומות. הצבת מגבלות על אלה (במיוחד אם אתה מעלה קבצים רבים בבת אחת) יכולה להיות מועילה מאוד.

אפילו Windows 10 מאפשר כעת להגביל את רוחב הפס של Windows Update ברקע. כדי להגדיר זאת, עבור אל הגדרות> עדכון ואבטחה> Windows Update> אפשרויות מתקדמות> אופטימיזציה למשלוח> אפשרויות מתקדמות. החלף את האפשרות "הגבל כמה רוחב הפס משמש להורדת עדכונים ברקע" כאן. יש כאן אפשרות "הגבל כמה רוחב הפס משמש להעלאת עדכונים למחשבים אחרים באינטרנט", אך תוכל להשבית את תכונת ההעלאה לחלוטין אם אתה מודאג מהשימוש ברוחב הפס שלה.

קשורים: כיצד להגביל את רוחב הפס להורדה של Windows Update ב- Windows 10

אם יש לך נתב עם תכונות איכות השירות (QoS), אתה יכול גם להשתמש בנתב שלך כדי לתעדף תנועה. בדרך כלל אינך יכול להגדיר מגבלת רוחב פס מדויקת, אך הנתב שלך יתעדף באופן אוטומטי את התנועה על פי הכללים שהגדרת כדי לשמור על ביצועים מהירים של הכל.

אפשרות שניה: קנו NetLimiter

מצאנו רק כלי חינמי יחיד לקביעת מגבלות רוחב הפס לכל יישום ב- Windows. אנו נסקור את האפשרות החינמית בסעיף הבא, אך NetLimiter שווה לרכוש אם אתה באמת זקוק לתכונה זו.

בניגוד לאופציה החינמית שנסקר בסעיף הבא, ל- NetLimiter יש ממשק קל לשימוש ומאפשר לך להגביל את רוחב הפס של כמות בלתי מוגבלת של יישומים. זה זול יותר גם מאופציות אחרות בתשלום. אינך זקוק ל- NetLimiter Pro אם אתה רק רוצה להגדיר מגבלות רוחב פס, כך שהתוכנית הבסיסית של NetLimiter Lite היא בסדר. ניתן לרכוש רישיון משתמש ביתי יחיד של NetLimiter Lite תמורת 16 דולר. אם אתה רוצה להשתמש בו לעבודה, אתה צריך להוציא במקום 20 דולר.

NetLimiter מספק ניסיון חינם למשך 28 יום, כך שתוכלו לבדוק אותו ולראות אם זה עובד עבורכם לפני הקנייה. הפעל את היישום לאחר התקנתו ותראה רשימה של יישומים המשתמשים בחיבור הרשת שלך יחד עם מהירות ההורדה הנוכחית שלהם ("קצב DL") ומהירות ההעלאה ("קצב UL").

כדי להגביל את מהירות ההורדה או ההעלאה של יישום, פשוט סמן את התיבה המתאימה תחת DL Limit או UL Limit. כדי להגדיר מהירות מותאמת אישית, לחץ על "5 KB / s" בעמודה DL Limit או UL Limit והקלד את המהירות הרצויה. כשרוצים להסיר את המגבלה, פשוט בטל את הסימון בתיבה.

אפשרות שלוש: הורד את TMeter בחינם

אם ברצונך להגביל את רוחב הפס של היישום מבלי לבזבז כסף, תצטרך להוריד את TMeter Freeware Edition. זו האופציה החינמית היחידה עכשיו ש- NetBalancer כבר לא מציעה גרסה בחינם. ל- TMeter Freeware Edition יש ממשק מסובך למדי ויכול להגביל רק את רוחב הפס של ארבע יישומים בו זמנית, אך הוא בחינם ובתוך גבולות אלה עובד היטב.

ראשית, הורד והתקן את TMeter. לאחר ההתקנה, פתח את תפריט התחל שלך, חפש את "TMeter" ואז הפעל את היישום "TMeter Administrative Console".

בפעם הראשונה שתפעיל אותו, יהיה עליך לבחור את ממשק הרשת שלך על ידי לחיצה על "ממשקי רשת" בסרגל הצד, ואז סימון התיבה לצד ממשק הרשת שבו אתה משתמש. לדוגמה, אם ברצונך להגביל יישומים באמצעות חיבור ה- Wi-Fi שלך, בחר בממשק ה- Wi-Fi. התעלם מממשקים עם כתובת IP של 0.0.0.0, מכיוון שהם אינם נמצאים בשימוש כרגע.

בנקודה זו תתבקש לבחור סוג רשת. אם אתה עומד מאחורי נתב ברשת האישית שלך, בחר באפשרות "פרטי". אם אתה מחובר ישירות לאינטרנט או לרשת Wi-Fi ציבורית, בחר באפשרות "ציבורי".

כשיש לך את כל ההגדרות, לחץ על כפתור "החל".

לאחר מכן, עליך להגדיר את התהליכים שברצונך להגביל.

בחלון הראשי בחר "הגדרות תהליך" בסרגל הצד ואז לחץ על כפתור "הוסף".

בחלון הוספת הגדרת תהליך שנפתח, לחץ על כפתור "..." כדי לדפדף ולאתר את קובץ ה- exe של התהליך. רוב היישומים תמצאו בתיקיית קבצי התוכניות. לדוגמה, Chrome נמצא ב- C: \ Program Files (x86) \ Google \ Chrome \ Application \ chrome.exe, Firefox ממוקם ב- C: \ Program Files \ Mozilla Firefox \ firefox.exe, ו- Microsoft Edge נמצא ב- C : \ Windows \ SystemApps \ Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe \ MicrosoftEdgeCP.exe.

הקלד כל דבר שתרצה בתיבה "הגדרת תהליך". שם זה רק עוזר לך לעקוב אחר איזו תוכנית היא. כברירת מחדל, הוא רק מעתיק את שמו של קובץ ה- .exe שתבחר.

לחץ על "אישור" כדי לסגור את חלון הוספת הגדרת התהליך, ואז לחץ על "החל" בחלון הראשי. יהיה עליך ליצור כללי הגדרת תהליך נוספים אם ברצונך להגביל יותר מתהליך אחד.

כעת תוכל ליצור מסנן המגביל את רוחב הפס של היישום. לחץ על "פילטר סט" בסרגל הצד ואז לחץ על הוסף> מסנן. בחלון שמופיע, לחץ על כפתור "הוסף כלל".

בחלון עורך הכללים בחר באפשרות "תהליך מקומי" מהתפריט הנפתח "מקור". לאחר מכן לחץ כדי לפתוח את התפריט הנפתח "הגדרת תהליך". שם, אתה אמור לראות את הגדרות התהליך שיצרת קודם. בחר את אחד שאתה רוצה, ואז לחץ על "אישור" כדי להמשיך.

כעת בדוק את האפשרות "אפשר מגבלת מהירות (מעצב תנועה) ב- KBytes / sec" ואז הזן את מספר KB / s שאליו ברצונך להגביל את היישום בתיבה משמאל לאפשרות זו. הקלד שם למסנן בתיבה שם מסנן, ואז לחץ על כפתור "אישור".

חזרה לחלון הראשי (כאשר אפשרות המסננים עדיין נבחרה משמאל), לחץ על כפתור "החל". יהיה עליך גם ללחוץ על כפתור "התחל לכידת" כדי לאכוף את השינויים שלך. המגבלות שתחיל ייאכפו רק כאשר TMeter תופס תנועה, ולכן הן יוסרו אם תפסיק את הלכידה.

כדי לשנות את מגבלת רוחב הפס של יישום בהמשך, לחץ על מסנן ברשימה עורך פילטר, לחץ על כפתור "ערוך", ואז שנה את מה שהקלדת בתיבה "אפשר הגבלת מהירות".

אם ברצונך להגביל יישומים נוספים, תוכל להוסיף פילטרים נוספים למסך הגדרת המסננים. עם זאת, הגרסה החינמית של TMeter מגבילה אותך לארבעה פילטרים בסך הכל. יהיה עליך להסיר את שלושת המסננים המוגדרים כברירת מחדל כדי להוסיף עוד. לאחר שתעשה זאת, תוכל להגביל עד ארבע יישומים בכל פעם בשיטה זו.

ממשק TMeter יאפשר לכם להוסיף יותר מארבעה פילטרים, אך אל תטעו. אם יש לך יותר מארבעה פילטרים, הנוספים הנוספים יימחקו כאשר תלחץ על כפתור "החל".

כמו שאמרנו, זה לא ממשק הכי ידידותי אם אתה רק רוצה להגביל את רוחב הפס של אפליקציות מסוימות, במיוחד בהשוואה לכמה דברים קלים ב- NetLimiter. אבל, זה כן עובד.

אשראי תמונה: Gts / Shutterstock.com.