כיצד להסיר ולהשבית פלאש בכל דפדפן אינטרנט

בתוסף הפלאש של אדובי יש מטרה גדולה המצוירת. דליפה אחרונה מראה שיש עוד נגן פלאש בן 0 ימים המאפשר לתוקפים להתפשר על המחשב שלך, וכי הוא היה למכירה בארבע השנים האחרונות.

פלאש ייעלם, ועל כולם להסיר אותו בשלב כלשהו בעתיד. כך תוכל להיפטר מ- Flash, בין אם אתה משתמש בתוסף המובנה של הדפדפן או בתוסף כולל במערכת Windows, Mac OS X, מערכת ההפעלה של Chrome או Linux.

האם אתה יכול לחיות בלי פלאש?

פלאש הוא הרבה פחות נחוץ ממה שהיה אי פעם. פלטפורמות סלולריות מודרניות כמו אנדרואיד ו- iOS של אפל אינן מציעות תמיכה בפלאש כלל, וזה לאט דוחק את פלאש מהאינטרנט.

ייתכן שתגלה שאתה בכלל לא זקוק לפלאש לאחר שתסיר את ההתקנה. גם אם אתה זקוק לפלאש כרגע, יש סיכוי טוב שלא תצטרך את זה בכלל בעוד כמה שנים.

במידת הצורך, תוכל להתקין מחדש את Flash מאוחר יותר. אם אתה זקוק לפלאש למשהו, ייתכן שתרצה להתקין את פלאש רק עבור דפדפן ספציפי ולהשאיר אותו מושבת בדפדפן הראשי שלך. לכל הפחות, עליך לאפשר לחץ להפעלה עבור תוכן פלאש כדי שלא יפעל אוטומטית בדפי אינטרנט שאתה מבקר בהם.

קשורים: כיצד להפעיל תוספי לחץ להפעלה בכל דפדפן אינטרנט

Chrome ב- Windows, Mac OS X, Chrome OS ו- Linux

Chrome כולל תוסף פלאש מצורף בכל הפלטפורמות שהוא תומך בו. אם ברצונך להשבית את הפלאגין הזה, עליך לעשות זאת מתוך הגדרות Chrome. שים לב כי Chrome ישתמש גם בכל תוספי PPAPI Flash שהתקנת בכל המערכת.

כדי להשבית אותו, חבר את Chrome: // plugins / לשורת המיקום של Google Chrome ולחץ על Enter. לחץ על הקישור "השבת" מתחת לפלאגין של Adobe Flash Player.

Internet Explorer ב- Windows 8, 8.1 ו- 10

החל מ- Windows 8, מיקרוסופט מצרפת כעת תוסף פלאש יחד עם Windows. זה משמש הן בדפדפנים שונים של Internet Explorer ב- Windows 8 ו- 8.1, כמו גם בדפדפן Internet Explorer ב- Windows 10.

כדי להשבית את תוסף הפלאש המובנה עבור Internet Explorer בגירסאות מודרניות של Windows, פתח את Internet Explorer, לחץ על תפריט גלגל השיניים ובחר "נהל תוספות". לחץ על התיבה הצג ובחר "כל התוספות". אתר "אובייקט פלאש של Shockwave" תחת "רכיב יישומי צד שלישי של Windows של מיקרוסופט", בחר אותו ולחץ על כפתור השבת. ניתן גם להשבית את התוסף המובנה של פלאש באמצעות מדיניות קבוצתית.

Microsoft Edge ב- Windows 10

מיקרוסופט אדג 'כוללת גם תוסף פלאש מובנה - למעשה, זהו תוסף הדפדפן היחיד שאפילו יכול להריץ. כדי להשבית אותו, לחץ על לחצן התפריט ב- Edge ובחר הגדרות. גלול מטה לתחתית חלונית ההגדרות ולחץ על "הצג הגדרות מתקדמות". הגדר את המחוון "השתמש ב- Adobe Flash Player" למצב "Off".

כל הדפדפנים ב- Windows

אדובי מציעה שלושה יישומי פלאגין נפרדים לנגן Flash עבור Windows. יש תוסף ActiveX לאינטרנט אקספלורר, תוסף NPAPI לפיירפוקס ותוסף PPAPI לאופרה וכרום. תלוי בדפדפנים שבהם אתה משתמש ובתוספי הפלאש שהתקנת, ייתכן שיש לך עוד אחד מהם במערכת שלך.

בקר בלוח הבקרה וצפה ברשימת התוכניות המותקנות שלך. תראה כאן כל תוספי פלאש שהתקנת. הסר את ההתקנה של כל התוספים המתחילים ב- "Adobe Flash Player".

כל הדפדפנים ב- Mac OS X

Adobe מספקת שני תוספי פלאש שונים גם עבור Mac OS X. יש תוסף NPAPI עבור Safari ו- Firefox, כמו גם תוסף PPAPI עבור Opera ו- Chromium.

כדי להסיר את ההתקנה של תוספי פלאש אלה ב- Mac, בקר באתר של Adobe והורד את מסיר ההתקנה של פלאג-אין. הפעל את מסיר ההתקנה כדי להסיר את Flash ממחשב ה- Mac. אם אינך בטוח אם התקנת פלאש ב- Mac שלך ואתה לא רוצה אותו, פשוט הורד את מסיר ההתקנה ונסה להסיר אותו.

כל הדפדפנים ב- Linux

קשורים: משתמשים ב- Firefox בלינוקס? נגן הפלאש שלך ישן ומיושן!

אופן ההתקנה של Flash ב- Linux תלוי באופן התקנתו מלכתחילה.

לדוגמה, אם אתה משתמש באובונטו, Linux Mint או Debian והתקנת אותו ממאגרי התוכנה, אתה יכול להסיר את ההתקנה על ידי הפעלת הפקודות הבאות במסוף.

עבור NPAPI, או Firefox, גרסת התוסף פלאש:

sudo apt-get remove flashplugin-installer

For the PPAPI, or Chromium, version of the Flash plug-in:

sudo update-pepperflashplugin-nonfree --uninstall

You’ll be surprised at just how much of the web works properly without Flash installed. Even if you do need Flash, we recommend against having Flash automatically load and run on web pages you visit — click-to-play is a bare minimum security feature. It will help you save CPU resources, battery power, and bandwidth while browsing the web, too.