מה ההבדל בין אוזניות גב פתוח לאוזניות סגורות, ומה עלי להשיג?

אוזניות מעל האוזן (או, לאוזניות האוהבות טרמינולוגיה, סביב) מגיעות בשני טעמים עיקריים: גב פתוח וסגור. לפני שתשקיעו מזומנים רציניים בזוג אוזניות נחמד, כדאי לדעת מה ההבדל.

אוזניות עם גב פתוח מעוצבות כך שהקליפה החיצונית של כיסוי האוזן מחוררת בצורה כלשהי, בדרך כלל עם חיתוכים אופקיים. לאוזניות סגורות יש מעטפת חיצונית מוצקה ללא נקבים מכל סוג כזה שהקליפה מכוסה ביעילות את כל האוזן. חשבו על דגמי גב פתוח כעל מעטפת דמוי מסננת (הרבה פתחים) ודגמים סגורים כבעלי מעטפת קערת ערבוב (בנייה מוצקה מקצה לקצה, ללא פתחים).

כעת, בעוד שהמינוח תואם בבירור לעיצוב הפיזי של האוזניות, הוא אינו עושה עבודה טובה מאוד המציינת מה בדיוק אותם עיצובים מספקים מבחינת חווית האזנה. בואו נסתכל על היתרונות והחסרונות של שני סוגי העיצוב, החל מגב סגור (העיצוב הנפוץ ביותר).

אוזניות סגורות

אוזניות סגורות מצטיינות בבידוד רעש. שימו לב, אנחנו לא מדברים על טכנולוגיה לביטול רעשים פעילים (אם כי יש הרבה אוזניות סגורות שיש להן את התכונה הזו), אלא רק על המבנה הפיזי מאוד של העיצוב הסגול מעל הראש: יש גדול כרית שחופה את האוזן ומעטפת פלסטיק מבודדת שמכסה את האוזניים. מכוח זה בלבד, רוב האוזניות הסגורות מעל האוזן מספקות ירידה של רעש בסביבות 10dB. ברגע שאתה מחבר את האוזניות ומגביר את המוזיקה, הנוכחות של המוזיקה בשילוב עם בידוד רעשים קל זה עושה עבודה טובה למדי, ברוב היישומים, כדי להרטיב את צלילי העולם החיצוני ולהביא את צלילי המוסיקה אל חֲזִית קִדמִית.

קשורים: כיצד פועלות אוזניות להפחתת רעש?

ממש שם הוא היתרון העיקרי של אוזניות סגורות מעל האוזן: הן עושות עבודה נהדרת להסיר את הרעש מהסביבה שלך ולשטוף את האוזניים בצלילי המוסיקה. אם הייתם, למשל, יושבים על המרפסת בקיץ ומקשיבים למוזיקה עם אוזניות בסגנון זה על כל רעשי הסביבה הקלים סביבכם (ציפורים מצייצות, תנועה מרחוק, צליל הרוח מרשרש בעלים, וכאלה). ) יהיה רטוב מאוד או יוסר לחלוטין.

אודיופילים מתארים את החוויה הזו כמוזיקה שנמצאת "בראש שלך" או, כדי לתאר אותה בצורה קשורה, זה כאילו שאתה מדמיין את המוסיקה ושומע אותה כמו המחשבות שלך: מעין חלום שמיעתי.

לא רק שאנשים רבים אוהבים סוג כזה של אינטימיות בראש, זה גם נהדר כאשר המאזין צריך להתמקד באמת בהיבטים הטכניים של המוסיקה (מהנדסי שמע שעושים עבודות באולפן, למשל, לובשים אוזניות סגורות בשביל זה. סיבה) וזה נהדר כשאתה לא רוצה להטריד אנשים אחרים במוזיקה שלך. אם אתם מתכננים להשתמש באוזניות בעיקר בזמן הלימודים בספרייה, נסיעה ברכבת התחתית או בכל מקום אחר בו האנשים שיושבים בקרבתכם אולי לא חולקים את אהבתכם למוזיקת ​​צרחות, כדאי להשתמש בזוג אוזניות מקרוב. אוזניות סגורות טובות גם כשמשתמשים במיקרופון לכל מטרה שהיא (משחקים, ועידות וידאו וכו ') מכיוון שהם מונעים מהצליל לדלוף החוצה וליצור משוב כאשר מרימים אותו המיקרופון.

שתי האוזניות לדוגמא שלנו, שנראות בתמונה לעיל, הן Sony MDR7506 ו- //www.amazon.com/Audio-Technica-ATH-M50x-Professional-Monitor-Headphones/dp/B00HVLUR86/ref=dp_ob_title_ceAudio-Technica ATH- M50x. המודל של סוני הוא סוס עבודה בתעשייה (ברגע שתזהו את הצורה והעיצוב שלו, תראו אותו בכל מקום) ושווי גדול הוא 80 דולר; דגם Audio-Technica הוא גם ערך רב עם רפרודוקציית סאונד מצוינת בסביבות 140 $ בלבד.

אוזניות פתוחות

אם הנקודה החזקה של האוזניות הסגורות היא ששניהם מבודדים את הרעש החיצוני ותופסים (ומשקפים) את הרעש שנוצר על ידי האוזניות עצמן, הנקודה החזקה של האוזניות הפתוחות היא בדיוק ההפך. הנקבים / הגרילים באוזניות הפתוחות מאפשרים לאוויר ולצליל לעבור בחופשיות אל תוך כוסות האוזניות.

היתרון של עיצוב זה הוא שהוא משנה באופן משמעותי את חווית ההאזנה. במקום חוויית "בראשך" שמספקות אוזניות סגורות (כי הן מבודדות אתכם מרעש הסביבה), אוזניות גב פתוח מספקות חווית האזנה "בעולם הסובב אותי". בואו נחזור למרפסת הקיץ ההיא כדי להדגיש כיצד חוויה זו מתרחשת. כשאתה יושב על המרפסת עם האוזניות הסגורות שלך הצלילים סביבך מושתקים או מוסרים לחלוטין; כאילו נקטפת מתנופת המרפסת ונשבת ישר לתא ההאזנה באולפן עם מהנדסי האודיו. כשאתה יושב במרפסת עם אוזניות פתוחות, הצלילים סביבך מדממים לאוזניות. המכוניות מרחוק, הציפורים מצייצות,ורשרוש הרוח כולם עולים לאוזן בדיוק כמו שהיו עושים אם האוזניות היו מעל הראש.

קשורים: האם יש הבדל בין האוזניות ליציאות הרמקולים?

עכשיו, למי שהשתמש באוזניות בתוך האוזן או באוזן סגורה לאורך כל חייהם (והתרגל לאפקט האוזניות שאבדו לי מסוג זה מספקות את האוזניות) הרעיון של קול דולף האוזניות אולי נשמעות נורא. היתרון של עיצוב כזה, לעומת זאת, הוא תחושה של מרחב מוגבר. במקום להרגיש כאילו אתה נמצא שם בתא הסטודיו, זה מרגיש כאילו הנגנים יושבים סביבך במרפסת, בדיוק בסביבה שלך ומשחקים. הפתיחות והתחושה הזו שהמוזיקה נמצאת סביבך ולא בראש שלך הופכת את האוזניות הפתוחות לבחירה פופולרית עבור מאזינים רציניים המעוניינים למקסם את ההנאה שלהם בהאזנה לאלבומים בבית.

מסגרנו את המשפט האחרון במונחים של "בבית" מכיוון שהאופי הדולף של האוזניות הפתוחות הופך אותם לעניים מאוד למקומות מחוץ לבית שלך או לחללים פרטיים (כמו משרד בעבודה עם דלת סגורה). ניתן  לשמוע בבירור את האודיו מאוזניות פתוחות מחוץ לאוזניות, במיוחד בסביבה שקטה. למרות שחווית ההאזנה עם אוזניות פתוחות למדי היא פנטסטית למדי, היא גם פתוחה מדי לספרייה, לנסיעות או לכל מקום אחר, לא יהיה זה מתאים, למשל, להשתמש ברמקול הסלולרי או ברמקול Bluetooth נייד כדי לפוצץ את המנגינות שלך.

שתי האוזניות לדוגמא שלנו, שנראות בתמונה לעיל, הן ה- Beyerdynamic DT-990 ו- Audio-Technica ATH-AD900x. המודל הבידינמי הוא מועדף אישי משלנו: האוזניות נוחות להפליא, נשמעות נהדר והן בעלות ערך נהדר מכיוון שניתן בדרך כלל להחליף אותן בסכום של 125-150 דולר.

מה לקנות?

כעת, לאחר שלמדנו מעט על ההבדלים בין שני סוגי האוזניות, חזרנו לדאגה המקורית: איזה סוג לקנות. אף על פי שהנאה מהאזנה צריכה להיות תמיד הדאגה העיקרית מבחינת רכישת אוזניות, הדיון הפתוח-מול-הסגור הזה מעביר למעשה שיקול נוסף לקדמת הבמה. הדאגה העיקרית שלך צריכה להיות  היכן אתה הולך להשתמש באוזניות. אוזניות גב פתוחות, למרות כל הצליל הפתוח המדהים שלהן, הן בחירה נוראית אם אתה הולך להיות בחברה מעורבת (משרד בקומה פתוחה, נוסע ברכבת התחתית וכו '); לא משנה כמה נהדרים הם נשמעים אין דרך לעקוף כמה זה גס רוח לפוצץ את המנגינות שלך מהראש כאילו אתה חובש איזושהי קסדה משובצת ברמקול.

לאחר ששקלת את מיקום השימוש העיקרי, זה הופך להעדפה אישית. יש אנשים שאוהבים את הבידוד שהאפקט בראש שלך מספקת באוזניות סגורות והם רוצים להיות מסוגלים לעצום עיניים ולהלך לאיבוד במוזיקה באשר הם. אנשים אחרים מעדיפים את האפקט (שאנחנו חושבים למדי קסום) של לבישת אוזניות פתוחות ולהרגיש כאילו הלהקה שהם מאזינים לה הועברה היישר לחדר בו הם יושבים.

אולם לפני שמתחייבים לזוג אוזניות בדרך זו או אחרת, אנו ממליצים בחום להסתעף מעבר לחוויית הקניות הגדולה שלך בחנויות אלקטרוניקה ולראות אם יש חנויות תקליטים קטנות, חנויות מוזיקה, חנויות כלי נגינה או אחרות חנויות באזור שלך ששניהם מכירים יותר אוזניות ויהיו לך מגוון אוזניות שתוכל לנסות. בהצלחה במסע שלך אחר הפחיות המושלמות!

יש לך שאלה טכנולוגית דוחקת בנוגע לאוזניות, מחשבים או כל עיסוק חנון אחר שאתה סקרן לגביו? שלח לנו דוא"ל בכתובת [email protected] ואנחנו נעשה כמיטב יכולתנו לענות עליו.