כיצד לראות נתוני EXIF ​​של תמונה ב- Windows ו- MacOS

אם אתה רוצה לחפש מידע נוסף על תמונה שצילמת, כמו מתי בדיוק צולמה ובאיזו מצלמה, יש דרך מהירה לחפש את נתוני EXIF ​​גם ב- Windows וגם ב- MacOS.

מהם נתוני EXIF?

כשאתה מצלם עם המצלמה שלך, התמונה עצמה אינה הדבר היחיד שתועד. מידע אחר כמו תאריך, שעה, דגם המצלמה ושלל הגדרות מצלמה אחרות נלכדים ונשמרים בתוך קובץ התמונה.

קשורים: מהם נתוני EXIF ​​וכיצד אוכל להסיר אותם מהתמונות שלי?

הגדרות כמו מהירות תריס, צמצם, מהירות ISO, איזון לבן, אורך מוקד, מיקום (אם למצלמה שלך יש GPS), ואפילו סוג העדשה (אם אתה משתמש ב- DSLR) מוקלטים ומאוחסנים בעת הצילום, אבל הם מוסתרים, אלא אם כן אתה רוצה להסתכל בכוונה.

בזמן שאתה יכול להתקין יישומי צד שלישי מיוחדים לצפייה בנתוני EXIF, Windows ו- macOS יכולים לתת לך סקירה בסיסית ולספק את המידע הדרוש שאתה מחפש. הנה איך לגרום לזה לקרות.

כיצד להציג נתוני EXIF ​​ב- Windows

צפייה בנתוני EXIF ​​ב- Windows היא קלה. פשוט לחץ לחיצה ימנית על התמונה המדוברת ובחר "מאפיינים".

לחץ על הכרטיסייה "פרטים" וגלול מטה - תראה כל מיני מידע על המצלמה בה נעשה שימוש וההגדרות שהתצלום צולמה איתן.

כיצד להציג נתוני EXIF ​​באמצעות תצוגה מקדימה ב- macOS

ב- macOS, על ידי פתיחת תמונה בתצוגה מקדימה. לאחר הפתיחה, לחץ על "כלים" למעלה בסרגל התפריטים למעלה.

משם בחר "הצג מפקח".

לחץ על הכרטיסייה "Exif" אם היא עדיין לא נבחרה.

לאחר מכן תראה שורה של מידע מתקדם על התצלום, כולל הגדרות המצלמה השונות ששימשו. זה אפילו יגיד לך אם נעשה שימוש בפלאש או לא. לא תראה המון מידע (או שתראה מידע כללי) אם התמונה שלך צולמה בטלפון חכם, אבל תראה הרבה במכשירי DSLR ובמצלמות אחרות. אתה יכול אפילו לראות את המספר הסידורי של גוף המצלמה.

הסרת נתוני EXIF ​​מתמונות

הצמדת נתוני EXIF ​​לתמונות אינה ממש דבר רע, אך ישנם מקרים שבהם ייתכן שלא תרצה בכך. לדוגמא, אולי אתה משתף תמונות עם אנשים אחרים, ואתה לא רוצה שיידעו איפה בדיוק התמונה צולמה ומתי.

עיין במדריך שלנו להסרת נתוני EXIF, המכסה את Windows ו- MacOS. אתה יכול לעשות זאת באופן מקורי ב- Windows ו- MacOS יכולים להסיר מידע GPS. אם אתה רוצה למחוק את נתוני EXIF ​​לחלוטין מ- macOS, תזדקק לאפליקציית צד שלישי בשם ImageOptim.

אם אתה מתכנן להעלות את התמונות שלך לרשת ולשתף אותן באינטרנט בכל מקרה, אתה יכול להשתמש בשירות אירוח תמונות כמו Imgur, אשר ימחק באופן אוטומטי נתוני EXIF ​​מהתמונות שלך בעת העלאתן. אתרים אחרים כמו פליקר ישמרו נתוני EXIF. תמיד מומלץ לבדוק אם השירות שלך מוחק נתוני EXIF ​​לפני ההעלאה - או למחוק אותם בעצמך כדי להיות בצד הבטוח.