מדוע כוננים נשלפים עדיין משתמשים ב- FAT32 במקום ב- NTFS?

Windows XP של מיקרוסופט החל להשתמש כברירת מחדל במערכת הקבצים NTFS בכוננים הפנימיים שלה בשנת 2001. כעת 17 שנים מאוחר יותר, אז מדוע כונני הבזק מסוג USB, כרטיסי SD וכוננים נשלפים אחרים עדיין משתמשים ב- FAT32?

זו לא טעות של היצרנים. אמנם אתה יכול לעצב את הכוננים האלה עם מערכת קבצים אחרת כמו NTFS, כנראה שתרצה להשאיר אותם מעוצבים עם FAT32.

הבעיות עם FAT32 (או מדוע מיקרוסופט יצרה את NTFS)

מיקרוסופט יצרה את NTFS כדי לשפר את FAT32 במגוון דרכים שונות. כדי להבין מדוע Windows משתמש ב- NTFS, עלינו לבדוק את הבעיות ב- FAT32 וכיצד NTFS תיקן אותן:

  • FAT32 תומך רק בקבצים בודדים בגודל של עד 4GB ונפחים בגודל של עד 2TB. לדוגמה, אם היה לך קובץ וידיאו גדול בגודל 4GB, פשוט לא הצלחת לשמור אותו במערכת הקבצים FAT32. אם היה לך כונן 3TB, לא יכולת לפרמט אותו כמחיצת FAT32 אחת. ל- NTFS יש גבולות תיאורטיים גבוהים בהרבה.
  • FAT32 אינה מערכת קבצי יומן, מה שאומר ששחיתות במערכת הקבצים יכולה לקרות הרבה יותר בקלות. עם NTFS, השינויים נרשמים ל"יומן "בכונן לפני שהם נעשים בפועל. אם המחשב מאבד מתח באמצע הקובץ שנכתב, המערכת לא תזדקק לפעולת סקנדיסק ארוכה כדי להתאושש.
  • FAT32 אינו תומך בהרשאות קבצים. עם NTFS, הרשאות קבצים מאפשרות אבטחה מוגברת. ניתן לבצע קבצי מערכת לקריאה בלבד כך שתוכניות טיפוסיות אינן יכולות לגעת בהם, ניתן למנוע ממשתמשים להסתכל בנתונים של משתמשים אחרים וכן הלאה.

כפי שאנו רואים, ישנן סיבות טובות מאוד מדוע Windows משתמש ב- NTFS למחיצות מערכת. NTFS מאובטח, חזק יותר ותומך בגדלי כוננים וקבצים גדולים יותר.

אבל אלה לא בעיות בכוננים נשלפים

כמובן, אף אחת מהסיבות לעיל אינן באמת בעיות במקלות USB ובכרטיסי SD. הנה למה:

  • מקל ה- USB או כרטיס ה- SD שלך בהחלט יהיו בגודל של פחות מ -2 TB, כך שאינך צריך לדאוג לגבול העליון. אולי תרצה להעתיק לכונן קובץ בגודל של יותר מ -4 ג'יגה - זה המצב היחיד שבו תרצה לעצב את הכונן כ- NTFS.
  • הכונן הנשלף שלך אינו זקוק ליומן כמו שלכונן המערכת. למעשה, יומן יכול לגרום רק לכתיבות נוספות שיכולות להפחית את חיי זיכרון ההבזק של הכונן.
  • המכשיר גם אינו זקוק להרשאות קבצים. למעשה, אלה עלולים לגרום לבעיות בהעברת מכשירים נשלפים בין מכונות שונות. לדוגמה, ניתן להגדיר שהקבצים נגישים רק על ידי מספר זיהוי משתמש ספציפי. זה יעבוד מצוין אם הכונן יישאר בתוך המחשב שלך. עם זאת, אם זה היה כונן קשיח נשלף שהעברת למחשב אחר, כל מי שיש לו מזהה משתמש במחשב השני יוכל לגשת לקבצים. במקרה זה, הרשאות קבצים לא ממש מוסיפות אבטחה - אלא מורכבות נוספת.

קשורים: כיצד להמיר כונן קשיח או כונן פלאש מ- FAT32 לפורמט NTFS

אין באמת סיבה להשתמש ב- NTFS על מקלות USB וכרטיסי SD - אלא אם כן אתה באמת זקוק לתמיכה בקבצים בגודל של 4GB. במקרה כזה, תרצה להמיר או לעצב מחדש את הכונן עם אותה מערכת קבצים NTFS.

כמובן, כעת אתה יכול לקנות כוננים קשיחים עם שטח אחסון של 3TB או יותר. אלה ככל הנראה מעוצבים כ- NTFS כך שהם יכולים להשתמש בכמות האחסון המלאה במחיצה אחת.

תְאִימוּת

תאימות היא ככל הנראה הסיבה העיקרית מדוע אתה בטח רוצה להשתמש במערכת הקבצים FAT32 בכונני הבזק מסוג USB או בכרטיסי SD שלך. בעוד שגרסאות מודרניות של Windows בחזרה ל- Windows XP יתמכו ב- NTFS, התקנים אחרים שבהם אתה משתמש עשויים לא להתאים כל כך.

  • מחשבי מקינטוש : ל- Mac OS X יש כעת תמיכה מלאה בקריאה בכונני NTFS, אך מחשבי מקינטוש אינם יכולים לכתוב לכונני NTFS כברירת מחדל. זה דורש תוכנה נוספת או שינויים.
  • לינוקס : מערכות לינוקס כוללות כעת תמיכה מוצקה בקריאה / כתיבה בכונני NTFS, אם כי זה לא עבד טוב במשך שנים רבות.
  • נגני DVD, טלוויזיות חכמות, מדפסות, מצלמות דיגיטליות, נגני מדיה, סמארטפונים, כל דבר עם יציאת USB או חריץ לכרטיס SD : כאן המקום באמת מתחיל להסתבך. למכשירים רבים רבים יש יציאות USB או חריצי כרטיס SD. כל המכשירים הללו תוכננו לעבוד עם מערכות קבצים FAT32, כך שהם "פשוט יעבדו" ויוכלו לקרוא את הקבצים שלך כל עוד אתה משתמש ב- FAT32. מכשירים מסוימים יעבדו עם NTFS, אך אינך יכול לסמוך על זה - למעשה, אתה כנראה צריך להניח שרוב המכשירים יכולים לקרוא רק FAT32, ולא NTFS.

זו הסיבה שאתה באמת רוצה להשתמש ב- FAT32 בכוננים הנשלפים שלך, כך שתוכל להשתמש בהם כמעט בכל מכשיר. אין הרבה מה להרוויח משימוש ב- NTFS על מקל USB, מלבד תמיכה בקבצים בגודל 4GB.

בעוד ש- Windows מציעה גם מערכת קבצים בשם exFAT, מערכת קבצים זו שונה ואינה נתמכת באופן נרחב כמו FAT32.

בסופו של דבר, מה שאתה בטח רוצה לעשות הוא להשאיר את הכונן מעוצב עם מערכת הקבצים שאיתה הגיע. כרטיס ה- SD הזה או מקל ה- USB כנראה עוצבו עם FAT32 - זה בסדר, זו מערכת הקבצים הטובה ביותר עבורו. אם אתה מרים כונן חיצוני בנפח 3 TB והוא מעוצב עם NTFS, זה גם בסדר.

קרדיט תמונה: טרי ג'ונסטון בפליקר