כיצד להשתמש בגלישה פרטית של Safari במכשירי iPhone או iPad

לפעמים אתה רוצה לבדוק אתר מבלי להשאיר תיעוד שלו ב- iPhone או ב- iPad שלך. למרבה המזל, Safari כולל מצב גלישה פרטית בדיוק למטרה זו. כך ניתן להשתמש בו.

מהו מצב גלישה פרטית?

בעת שימוש במצב גלישה פרטית ב- iPhone או ב- iPad שלך, Safari לא ישמור את היסטוריית הגלישה שלך, מידע מילוי אוטומטי על טופס, שינויים בעוגיות וחיפושים אחרונים כאשר אתה סוגר כל חלון גלישה פרטית.

עם זאת, מצב גלישה פרטית אינו מגן על היסטוריית הגלישה שלך ממארח ​​הרשת שלך (כגון העסק או בית הספר שלך), ספק האינטרנט שלך, או אתרים שעשויים להשתמש בכתובת ה- IP שלך כדי לעקוב אחר אתרים שונים.

קשורים: דרכים רבות אתרי האינטרנט עוקבים אחריך באופן מקוון

כיצד להשתמש במצב גלישה פרטית באייפון

ראשית, פתח את ספארי. אם אינך רואה את סרגל הכלים בתחתית המסך, הקש פעם אחת כדי לחשוף אותו. לאחר מכן הקש על כפתור "חלון חדש". זה נראה כמו שני ריבועים החופפים זה את זה.

תראה מסך ניהול חלונות עם רשימת תמונות ממוזערות המייצגות את כל חלונות הדפדפן הפתוחים שלך. במסך זה, הקש על הלחצן "פרטי" בפינה השמאלית התחתונה.

מצב גלישה פרטית מופעל כעת. הקש על כפתור הפלוס (+) בתחתית המסך כדי לפתוח חלון פרטי חדש.

משם, אתה יכול להקליד כל כתובת שתרצה בסרגל למעלה או לנווט על ידי הקשה על המועדפים שלך. במצב פרטי, אתה יכול להשתמש ב- Safari כרגיל, אך הוא לא ישמור תיעוד מקומי של מה שאתה עושה.

כשתסיים ותרצה לצאת ממצב הגלישה הפרטית, הקש שוב על כפתור "חלון חדש" ואז הקש על כפתור "פרטי" בפינה השמאלית התחתונה. תוכלו לחזור למצב שאינו פרטי.

זכור כי החלפה חזרה אינה סוגרת את חלונות הגלישה הפרטית שלך. כדי להיפטר מחלונות הגלישה הפרטית שלך, יהיה עליך להפעיל את מצב הגלישה הפרטית שוב ולחץ על ה- "X" בפינה השמאלית העליונה של כל תמונה ממוזערת של חלון עד שכולם נעלמים.

כיצד להשתמש במצב גלישה פרטית באייפד

גלישה פרטית באייפד עובדת כמו באייפון, אך הכפתורים המאפשרים זאת נמצאים במיקומים שונים על המסך. להפעלת גלישה פרטית, הפעל תחילה את Safari. אם אינך רואה את סרגל הכלים בחלקו העליון של המסך, הקש על מקום פעם אחת כדי לחשוף אותו. לאחר מכן הקש על כפתור "חלון חדש" בפינה השמאלית העליונה.

במסך ניהול החלונות של Safari, הקש על הלחצן "פרטי" בפינה השמאלית העליונה.

לאחר הפעלת מצב פרטי, הקש על כפתור הפלוס (+) בסרגל הכלים כדי להוסיף חלון חדש. משם תוכלו להפעיל את Safari כרגיל.

אם ברצונך לצאת מגלישה פרטית ב- iPad, פשוט הקש על חלון הלחצן החדש שוב (שני המלבנים החופפים) והקש על "פרטי".

אך שים לב: אם רק תצא ממצב פרטי, Safari ישמור על חלונות פרטיים פתוחים ברקע עד שתפעיל שוב את מצב הגלישה הפרטית. אם ברצונך להיפטר מכל חלונות הגלישה הפרטית שלך, חזור למצב פרטי, הקש על כפתור חלון חדש וסגור כל חלון עם ה- X קטן בפינה של כל תמונה ממוזערת. גלישה מאושרת!