כל מה שאתה צריך לדעת על מתג Nintendo Switch

המתג של נינטנדו הוא מעט חומרה מסודרת, אבל מה אם הוא יכול לעשות יותר? יש אנשים שמתקינים קושחה מותאמת אישית בקונסולות ה- Switch שלהם כדי להתקין תוכנת homebrew. אנחנו לא ממליצים על זה, אך נסביר על התהליך.

לפני שאתה ממהר לפרוץ את המתג שלך, עליך לחשוב זמן רב על האם הסיכונים שווים את זה.

מדוע אנו ממליצים נגד Modding

שוב, אנו ממליצים נגד שינוי קונסולת ה- Nintendo Switch שלך. להלן כמה בעיות שעלולות להתרחש אם תעשה זאת:

 • אתה יכול לבנה את מתג Nintendo שלך, ולהפוך אותו לבלתי שמיש.
 • נינטנדו עשויה לאסור את החשבון המקוון שלך ולהסיר את הגישה לכל הרכישות הלגיטימיות שלך.
 • נינטנדו יכולה לאסור על קונסולת ה- Nintendo Switch שלך להתחבר אי פעם לשירותים מקוונים.

אם אתה עדיין מעוניין ללמוד על תהליך שינוי מתג נינטנדו להפעלת תוכנת homebrew, כך אנשים עושים זאת.

מדוע שתפרוץ את המתג שלך?

תהליך התקנת הקושחה המותאמת אישית על קונסולה, המכונה לעתים קרובות פריצה או modding, דומה מאוד לביצוע jailbreak באייפון. המטרה הסופית היא להתקין קושחה מותאמת אישית במכשיר שמסירה את מגבלות היצרן המקורי.

במקרה של אפל, זה מאפשר לך לשנות ולעצב את מערכת ההפעלה iOS, להתקין תוכנה ממקורות לא ידועים ולחפור בחלקים של המערכת שמעולם לא היית אמור לראות. הדבר נכון גם עם Nintendo Switch. אתה מריץ גרסה מותאמת אישית של הקושחה של נינטנדו. פירוש הדבר, בתיאוריה, עליו לשמור על תאימות עם משחקים ותוכנות של צד ראשון, תוך שהוא מאפשר לך להשתמש בתוכנה ממקורות שאינם eShop או מחסנית.

"Homebrew" הוא מונח המשמש לתיאור תוכנות שתרמו משתמשים. תוכנה זו מאפשרת לך לעשות דברים שנינטנדו מעולם לא סנקרה. הברור מביניהם הוא התקנת תוכנה ממקורות חסרי מצפון, כולל משחקים פיראטיים.

אתה יכול להתקין אמולטורים על מתג שונה ולשחק בכל מיני משחקים קלאסיים מקונסולות ביתיות מוקדמות, כף יד וארונות ארקייד. בהחלט יש בעיות בפלטפורמות מודרניות ותובעניות יותר (כמו Dreamcast). עם זאת, פלטפורמות ישנות יותר, כמו SNES ו- Nintendo DS, עובדות טוב. יש אפילו יציאת מתג אמינה של PCSX, אמולטור פלייסטיישן מקורי.

מתגי מתג העבירו מערכות הפעלה שלמות לפלטפורמה, כולל אובונטו לינוקס, גרסת לינוקס בשם "Lakka", המתמקדת בהדמיה וגרסת אנדרואיד.

מכיוון שהמודעות על קונסולה שעדיין נמצאת בפיתוח פעיל היא מאוד משחק חתול ועכבר, אפליקציות ביתיות רבות מתמקדות בהגנה על המתג מהזרוע הארוכה של נינטנדו. זה כולל יישומים לגיבוי ושחזור נתונים שמורים, חסימת עדכונים אוטומטיים, עדכון המסוף שלך בבטחה והקל על ביצוע אותה jailbreak בעתיד.

הסיבה השנייה שאתה יכול לחשוב על שינוי המתג שלך היא גם כיף! אם אתה מקבל בעיטה מלפרק דברים ולראות איך הם עובדים, זה יכול להיות בשבילך. אולי אתה נהנה מהאתגר או מעוניין להגיש בקשות לעצמך.

מילת אזהרה

Modding מתג Nintendo אינו מתאים לכל אחד. רוב בעלי המתגים שרוצים פשוט לשחק כמה משחקים צריכים להימנע מלעשות זאת לחלוטין. מי שלא מבין מה הוא עושה צריך גם לחשוב פעמיים. אם אין לך סיבה טובה לשבור את הכלא, אל תטרח.

קיים סיכון קטן שבכך תלבש את המתג שלך. אם יש לך רק קונסולה אחת, זה לא שווה את הסיכון. אם יש לך שנייה שלא אכפת לך לאבד, אז לפחות יהיה לך את המתג "הראשי" שלך אם הדברים משתבשים.

באופן לא מפתיע, נינטנדו לא אוהבת שאנשים יתקינו מבשלות ביתיות על הקונסולות שלהם. לא רק שזה מאפשר לך לבצע פיראטים למשחקים, אלא גם מאפשר לשנות קבצי משחק ליתרון לא הוגן. לדוגמה, תוכלו לשנות קבצי שמירה כדי "לתקן" טבלאות עם ציונים גבוהים, או להתקין תוכנה כמו אמולטורים (עליהם נינטנדו נלחמת כבר שנים). יש גם סיכוי שתוכל להתקין תוכנה זדונית מאחר ונינטנדו לא אומת על ידי homebrew.

אם נינטנדו מזהה קושחה מותאמת אישית במתג שהשתנה, אתה עלול להיאסר לצמיתות משירותים מקוונים. יש לכך השלכות קשות. לא תוכל לגשת לספריית המשחקים שלך (שנרכשו באופן חוקי) ב- eShop. אתה גם לא תוכל להשתמש ב- Nintendo Switch Online יותר. פירוש הדבר שתינעל מחוץ לשידוכים וקהילות מקוונות במשחקים כמו Mario Maker 2.

נינטנדו הוכיחה שהיא מוכנה להחיל איסורי חומרה (רישום שחור של קונסולה), כמו גם איסורים ברמת החשבון עבור הפרות שונות. איסור ברמת החשבון אומר שאתה יכול "להתחיל מחדש" ולפתוח חשבון חדש באותה קונסולה, אך תאבד את כל הרכישות שלך ואת כל השירותים הנלווים אליהם. איסור חומרה פירושו שלעולם לא תוכל לחבר את קונסולת ה- Nintendo Switch הזו לשירותים מקוונים יותר.

גם אם יש לך מתג שני שאתה מוכן להקריב, מומלץ לקרצף אותו על כל אזכור של חשבון הנינטנדו הראשי שלך לפני שאתה טובל את בהונותיך בסצנת הבית.

האם המתג שלך תואם?

לא ניתן לפרוץ את כל קונסולות ה- Switch. באפריל 2018 התגלתה פגיעות בערכת השבבים המותאמת אישית של טגרה X2 בה השתמשה נינטנדו. הנושא הודה על ידי NVIDIA, המספקת את השבבים:

"אדם עם גישה פיזית למעבדים ישנים יותר מבוססי טגרה יכול להתחבר ליציאת ה- USB של המכשיר, לעקוף את האתחול המאובטח ולבצע קוד לא מאומת."

הניצול מבוסס על חומרה, כלומר גרסאות עתידיות של ה- Tegra X2 המשמשות במתג תוקנו. אם מתג נינטנדו מיוצר לאחר אפריל 2018, קיימת אפשרות טובה שלא ניתן לשנותו.

כדי לברר בוודאות, תוכל לבדוק את המספר הסידורי בקצה התחתון של היחידה ליד יציאת הטעינה. לאחר מכן, הפנה את המספר הסידורי שלך באמצעות שרשור זה ב- GBATemp כדי לראות אם ניתן לשנות אותו. ישנן שלוש קטגוריות: לא מותאם (ניתן לניצול), טלאי (לא ניתן לניצול), ואולי טלאי.

אם שלך נכנס לקטגוריה "אולי תוקנו", תצטרך לנסות את הניצול ולראות אם זה עובד.

Nintendo Switch Lite וקונסולות ה- "Mariko" המעודכנות מעט (שפורסמו באוגוסט 2019) תוקנו גם כן, ולכן לא ניתן להשתמש בהן עם הנצל הזה. אם אכן יש לך מתג מקורי שלא הותאם, יש לך מזל! מכיוון שמדובר בניצול חומרה (קשור לשבב הספציפי המשמש בקונסולה), נינטנדו לא יכולה לתקן אותו.

כמובן, אתה יכול גם לקנות מתג שניתן לפרוץ אם עדיין אין לך. פשוט השתמש בחוט הסידורי GBATemp כדי להצליב מספרים סידוריים עם קווי המוצרים המתוקנים והלא מתוקנים. אתה יכול גם לבדוק את הפגיעות של הקונסולה מבלי לפגוע בה.

אם לא ניתן לתקן את המתג שלך כרגע, אין הרבה מה שתוכל לעשות. לפקוח עין על הסצנה, עם זאת - האקרים כל הזמן מעלים מעללים חדשים. אלה כוללים שינויים בחומרה, כמו SX Core ו- SX Lite, עבור קונסולות שלא ניתנות לפריצה בשיטות אחרות.

פריצת המתג שלך

כדי לפרוץ את המתג שלך, תזדקק לפריטים הבאים:

 • מתג נינטנדו לא מתוקן שפתוח למעללים
 • כרטיס microSD של 64 GB ומעלה (4 GB יעבוד, אבל 64 GB בטוח יותר)
 • ג'יג RCM או דרך אחרת לקרקע סיכה 10 בצד ימין של ג'ויקון (עוד על כך בהמשך)
 • כבל לחיבור המתג (USB-C) למחשב שלך (USB-A או USB-C) או למכשיר אנדרואיד, אם אתה משתמש בו.

הניצול הטוב ביותר לשימוש מכונה "fusee-gelee", שעובד עם כל גרסאות הקושחה של Switch בתנאי שהמתג שלך ניתן לניצול. יתר מעלליהם, נרבה וקפאין, מוגבלים לגרסאות קושחה מסוימות.

תוכל לעקוב אחר ההדרכה המלאה כיצד לפרוץ את המתג שלך באמצעות מדריך מתג NH, עם הוראות מפורטות לרוב מערכות ההפעלה. עם זאת, אנו נותנים לך סקירה קצרה של התהליך למטה.

ניצול זה משתמש במצב התאוששות ניצול (RCM) הכלול ב- Tegra X2. כדי לגשת למצב זה, לחץ לחיצה ארוכה על לחצני עוצמת הקול, ההפעלה והבית. זה לא כפתור הבית ב- JoyCon, אלא כפתור בית החומרה "הנסתר".

לשם כך תצטרך לקרקע סיכה 10 על מסילת JoyCon הימנית עם נענע RCM. ישנן מספר דרכים בהן ניתן ליצור ג'יג RCM, וחלקן קבועות יותר מאחרות. אם אתה עושה זאת בצורה לא נכונה, זה עלול לפגוע במתג שלך או לבנה לצמיתות.

לאחר כניסה ל- RCM, תוכלו להוריד את Hekate (מטען אתחול מותאם אישית) לשורש כרטיס ה- MicroSD ולהכניס אותו למתג שלכם. השתמש במכשיר המועדף עליך כדי להזרים את המטען, לחלק את כרטיס MicroSD ואז להוריד ולהעתיק את הקושחה המותאמת אישית שלך.

לאחר מכן, תרצה לבצע גיבוי NAND ולתפוס את המפתחות הייחודיים של המסוף שלך. אלה עשויים להיות שימושיים אם משהו ישתבש ואתה צריך לשחזר את המתג שלך.

לבסוף, באפשרותך לבצע אתחול ל- RCM עם הנענע של RCM שלך, להזריק את המטען שלך ולאחר מכן להשתמש ב- Hekate כדי להפעיל את הקושחה המותאמת אישית שבחרת.

אם אתה עוקב אחר מדריך המתגים של NH, בסופו של דבר תהיה לך אווירת הקושחה המותאמת אישית. תראה תפריט Homebrew ומספר יישומים מותאמים אישית, כולל אלה:

 • hbappstore: זו חנות אפליקציות homebrew, כמו Cydia עבור מכשירי אייפון שבורים בכלא .
 • נקודת ביקורת: מנהל משחק שמור.
 • NX-Shell: סייר קבצים.
 • NXThemeInstaller: יישום זה מאפשר לך להתקין ערכות נושא מותאמות אישית.
 • עדכון אווירה: יישום זה מעדכן את הקושחה המותאמת אישית שלך.

השתמש בתיקיית "החלף" בכרטיס ה- microSD שלך כדי להעביר את היישומים .NRO homebrew שברצונך להשתמש במתג שלך.

זכור, זהו jailbreak לא קשור, שמשמעותו הפעלה מחדש של המתג שלך כרגיל, תחזיר אותו למצב שלא פעל בעבר. לאחר מכן יהיה עליך לאתחל ל- RCM, להזריק את המטען ואז להפעיל את הקושחה המותאמת אישית שלך כדי לחזור למצב מבשל ביתי.

התייחס בזהירות

המתג של נינטנדו נכנס לעידן זהב. אנו נמצאים כעת באמצע מה שצפוי להיות מחזור החיים של הקונסולה, והמתג עדיין מבוקש מאוד.

בעוד שנינטנדו עשתה שלוש שנים ראשונות נפיצות, עדיין יש כמה בלעדיות גדולים של הצד הראשון באופק, כולל סרט ההמשך ל- Breath of the Wild , ראש מטרייד חדש , וה- Paper Mario: The Origami King שהוכרז לאחרונה .

שוב, סיכון הסוויץ 'שלך בזמן כה טוב במחזור החיים של הקונסולה לא נראה שווה אלא אם כן יש לך יחידת חילוף להקריב. גם אז אולי עדיף לך להשתמש בשכפול מתג זול במקום. אם אתה נואש לשנות משהו, מה דעתך על מעגן ה- Switch במקום זאת?