בקרת משימות 101: כיצד להשתמש במחשבים שולחניים מרובים ב- Mac

האם אתה פותח הרבה חלונות ב- Mac שלך? האם אי פעם מתקשים לעקוב אחר כולם? אז אתה צריך לדעת על Mission Control, שמראה לך את כל החלונות הפתוחים כרגע, ואז נותן לך דרכים לארגן אותם.

בקרת משימות היא אחת מאותן תכונות Mac שקל להתעלם מהן אך משפרות את הכל ברגע שלומדים על כך, בעיקר בגלל תכונת שולחנות העבודה המרובים. לשלוט בשימוש בכאלה ובדרכים המהירות לעבור ביניהם, ותתהה כיצד השתמשת אי פעם ב- Mac שלך בדרך אחרת.

כיצד לפתוח בקרת משימה

קשורים: כיצד להשתמש במחוות משטח העקיבה של ה- Macbook שלך

אתה יכול לגשת למספר שולחנות עבודה במספר דרכים. כדי לגשת אליו, החלק למעלה עם שלוש או ארבע אצבעות על משטח העקיבה שלך - מספר האצבעות שאתה צריך להשתמש בהן תלוי בהגדרת משטח העקיבה שלך. אתה יכול פשוט להקיש על כפתור F3 ב- Mac שלך, על סמל Control Mission במעגן, או על ידי לחיצה על Control + Up במקלדת.

בסרגל המגע ב- MacBook Pros החדש אין כפתור כזה ברצועת הבקרה, אבל אתה יכול להוסיף כפתור אם תרצה.

לאחר שתפתח את Mission Control, הוא יראה לך את כל החלונות הפתוחים שלך, כך שקל יותר לעבור ביניהם. זה דומה לתכונה בשם Exposé המוצגת בגירסאות ישנות יותר של MacOS, אך כיום אנו מעוניינים בתכונת שולחן העבודה המרובה בחלק העליון.

שימוש במספר שולחנות עבודה בבקרת המשימה

הזז את העכבר לראש המסך, שם כתוב "שולחן עבודה 1" ו"שולחן עבודה 2 "ותראה שני שולחנות עבודה נחשפים.

אתה יכול למעשה לגרור חלונות לאחד משולחן העבודה, אם תרצה, ואז לעבור לחלון על ידי לחיצה עליו.

עם מספר שולחנות עבודה אתה יכול לארגן את זרימת העבודה שלך, ומאפשר לך לעשות דברים כמו מחקר על שולחן עבודה אחד בזמן שאתה כותב על אחר. ותוכל להוסיף כמה שולחנות עבודה שרק תרצה על ידי לחיצה על כפתור "+" בצד ימין.

כדי לעבור בין שולחנות עבודה, תוכל פשוט לפתוח את Mission Control ואז ללחוץ על שולחן העבודה שברצונך לפתוח. זה הרבה יותר מהיר, עם זאת, להשתמש במקשי הקיצור Control + Right ו- Control + Left, או להחליק שלוש אצבעות שמאלה או ימינה. שניהם יחליפו את שולחנות העבודה שלך באופן מיידי, והם מחמאה נחמדה למקשי הקיצור והעכבר שהזכרתי קודם.

אם אתה רוצה שיישום מסוים יופיע תמיד על שולחן עבודה מסוים, או אפילו על כל שולחן העבודה, פשוט לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על סמל העגינה שלו, ואז עובר לתפריט המשנה אפשרויות.

מכאן תוכלו להקצות יישום לשולחן עבודה נתון, או אפילו להופיע בכל שולחנות העבודה.

יישומים במסך מלא

אבל רגע ... יש עוד. האם אתה יודע על כפתור המסך המלא? זה הירוק ליד השמאלי העליון של כל חלון.

לחץ על כפתור זה והיישום הנוכחי יעבור למצב מסך מלא, כלומר העגינה ושורת התפריטים נעלמים והחלון הנוכחי תופס את כל המסך.

אתה עשוי לחשוב שאתה לא יכול להשתמש בתוכניות אחרות בזמן שמצב מסך מלא פעיל, או שאתה לא יכול להשתמש בשתי תוכניות במסך מלא בו זמנית, אך מתברר כי Mission Control מאפשר זאת. בזמן שאתה בבקרת המשימה, כל יישום במסך מלא משמש כשולחן העבודה שלו; הוא ממוקם מימין לכל שולחנות העבודה הנוכחיים.

אתה יכול גם לגרור כל חלון למרחב שנלקח על ידי יישום מסך מלא.

זה מאפשר לך להריץ שני יישומי מסך מלא זה לצד זה, במה שמכונה מצב תצוגה מפוצלת.

זה מושלם כאשר אתה רוצה כמה שיותר מקום לעבוד עם שתי יישומים בלבד, כמו למשל כאשר אתה גולש באתר איכותי ורושם הערות.

כיצד להגדיר את בקרת המשימה

Mission Control פועלת בעיקר ללא כל תצורה, אך יתכן וכמה דברים בנושא מעצבנים אתכם. עבור אל העדפות מערכת ואז לחלק בקרת המשימה.

מכאן תמצאו את האפשרויות העיקריות לבקרת המשימה

הנה פירוט מהיר של אפשרויות אלה:

  • כברירת מחדל בקרת המשימה תארגן את החללים שלך באופן אוטומטי, על סמך מה שהיא חושבת שאתה רוצה. זה יכול להיות מאוד מבלבל, אז בטל את האפשרות "סידור חללים מחדש באופן אוטומטי על סמך השימוש האחרון" אם אתה מאבד כל הזמן את החלונות.
  • כאשר אתה משתמש ב- Command + Tab כדי להחליף יישום, אתה כנראה גם רוצה לעבור לחלון פעיל. האפשרות "בעת מעבר ליישום, החלף לחלל עם חלונות פתוחים ליישום" מבטיחה שזה יקרה גם אם החלון נמצא על שולחן עבודה אחר.
  • האפשרות "קבץ חלונות לפי יישום", כאשר היא מסומנת, מבטיחה שחלונות מרובים מאותה יישום מופיעים זה לצד זה בבקרת המשימה.
  • האפשרות "תצוגה כוללת רווחים נפרדים" חלה על מחשבי מקינטוש עם מספר צגים. כברירת מחדל החלפת שולחנות עבודה בתצוגה אחת גם תעבור לשנייה, אך עם אפשרות זו מסומנת לכל תצוגה תהיה מערכת שולחנות עבודה משלה.
  • לבסוף, תוכלו להפעיל את לוח המחוונים חסר התועלת, כחלל משלו או כשכבת על.

מתחת לאפשרויות אלה ניתן להגדיר קיצורי דרך מותאמים אישית למקלדת ולעכבר להפעלת בקרת המשימה.