10 דרכים לנעול את מחשב Windows 10 שלך

נעילת המחשב Windows 10 היא הדרך הטובה ביותר לאבטח את המחשב שלך כשאתה מתרחק. פעולה זו לא תפסיק או תפריע ליישומים הפועלים, ועליך להקליד את ה- PIN או הסיסמה שלך כדי לעבור את מסך הנעילה. להלן 10 דרכים בהן ניתן לנעול את המחשב.

נעל את המחשב שלך בתפריט התחל

באופן לא מפתיע, תפריט התחלה מציע אפשרות לנעילת המחשב האישי שלך. פשוט לחץ על כפתור התחל (סמל Windows), בחר את שם החשבון שלך ואז לחץ על "נעל".

השתמש במקש Windows

כמעט בכל מחשב Windows יש מקש Windows במקלדת. כפי שבוודאי ניחשתם, זה זה עם סמל Windows. אתה יכול ללחוץ על Windows + L כדי לנעול את המחשב שלך.

Ctrl + Alt + מחק

קיצור המקשים Ctrl + Alt + Delete משמש בדרך כלל להרוג תוכנות שאינן מגיבות, אך ניתן להשתמש בו גם לנעילת המחשב. לחץ על Ctrl + Alt + מחק, ואז לחץ על "נעל" בתפריט שמופיע.

 נעל את המחשב שלך במנהל המשימות

ניתן גם לנעול את המחשב במנהל המשימות. לחץ על Ctrl + Alt + Delete ואז לחץ על "מנהל המשימות". אתה יכול גם להקליד "מנהל המשימות" בתיבת החיפוש של Windows, ואז לבחור אותו בתוצאות החיפוש.

לחץ על "נתק" בפינה השמאלית התחתונה.

קופץ מופיע ושואל אם אתה בטוח שברצונך להתנתק; לחץ על "נתק משתמש" כדי לאשר.

קשורים: מנהל המשימות של Windows: המדריך השלם

נעל אותו משורת הפקודה

ניתן גם להקליד "CMD" בתיבת החיפוש של Windows כדי לפתוח את שורת הפקודה. לחץ על "שורת פקודה" בתוצאות החיפוש.

הקלד את הפקודה הבאה:

Rundll32.exe user32.dll, LockWorkStation

לאחר ביצוע פעולה זו, המחשב האישי שלך יהיה נעול.

קשורים: 34 קיצורי מקשים שימושיים עבור שורת הפקודה של Windows

השתמש בהנחיית הפעלה

שיטה זו זהה לחלוטין לשיטת שורת הפקודה לעיל, למעט שאתה משתמש ב- Run. פשוט הקלד "הפעל" בתיבת החיפוש של Windows ואז לחץ על "הפעל" בתוצאות החיפוש.

בחלון "הפעל" הקלד את הפקודה הבאה ולחץ על "אישור":

Rundll32.exe user32.dll, LockWorkStation

לאחר ביצוע פעולה זו, המחשב האישי שלך יהיה נעול.

צור סמל שולחן עבודה כדי לנעול את המחשב שלך

אם אתה מעדיף לנעול את המחשב בלחיצה אחת בלבד, תוכל ליצור סמל שולחן עבודה. לשם כך, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על שולחן העבודה שלך, העבר את העכבר מעל "חדש" ולאחר מכן בחר "קיצור דרך".

בחלון "צור קיצור דרך" שמופיע, הקלד את הפקודה הבאה בתיבת הטקסט "הקלד את מיקום הפריט", ואז לחץ על "הבא":

Rundll32.exe user32.dll, LockWorkStation

תן לסמל שלך שם ולחץ על "סיום".

הסמל שלך יופיע על שולחן העבודה שלך - לחץ עליו פעמיים בכל עת כדי לנעול את המחשב האישי שלך.

קשורים: כיצד להתאים אישית את הסמלים שלך ב- Windows

הגדר אותו בהגדרות שומר המסך

אתה יכול להגדיר את המחשב שלך לנעול לאחר שומר המסך הופעל למשך זמן מסוים. לשם כך הקלד "שומר מסך" בתיבת החיפוש של Windows. לחץ על "שנה שומר מסך" בתוצאות החיפוש.

בתפריט "הגדרות שומר מסך" בחר בתיבת הסימון לצד האפשרות "על קורות חיים, הצג מסך כניסה". השתמש בלחצני החצים בתיבה "המתן:" כדי לבחור כמה דקות יעברו לפני שהמחשב יינעל, ואז לחץ על "החל".

אנו לא ממליצים על שיטה זו מטעמי אבטחה. עדיף תמיד לנעול את המחשב לפני שתתרחק ממנו.

השתמש במנעול דינמי

נעילה דינמית היא תכונה שנועלת אוטומטית את המחשב האישי שלך לאחר שתתרחק ממנו. היא עושה זאת על ידי איתור חוזק אות Bluetooth. כאשר האות צונחת, Windows מניחה שעזבת את האזור המיידי במחשב שלך ונועלת אותו עבורך.

כדי להשתמש בנעילה דינמית, תחילה תצטרך להתאים את הטלפון החכם שלך למחשב האישי שלך. לשם כך, עבור אל הגדרות> Bluetooth (גם ב- Android וגם ב- iOS) והפעל את המחוון. במחשב האישי שלך, עבור אל הגדרות> התקנים> Bluetooth והתקנים אחרים, ואז לחץ על "הוסף Bluetooth או התקן אחר". בחר את הטלפון שלך, אשר את מספר ה- PIN, והוא יותאם.

כעת כל שנותר לעשות הוא להפעיל את התכונה נעילה דינמית. עבור אל הגדרות> חשבונות> אפשרויות כניסה וגלול מטה לקטע "נעילה דינמית". בחר בתיבת הסימון לצד האפשרות "אפשר ל- Windows לנעול את המכשיר באופן אוטומטי כשאתה רחוק".

המחשב האישי שלך יינעל כעת אם אתה מתרחק מדי.

קשורים: כיצד להשתמש בנעילה דינמית לנעילה אוטומטית של מחשב Windows 10 שלך

השתמש בתכונת הנעילה מרחוק

יש להשתמש בתכונת הנעילה מרחוק רק בתרחיש במקרה הגרוע ביותר. אנו ממליצים תמיד לנעול את המחשב האישי שלך לפני שתתרחק ממנו. עם זאת, לפעמים כולנו שוכחים דברים. אם השארת את המחשב שלך נגיש, מיקרוסופט סיפקה לך דרך לנעול אותו מרחוק.

עם זאת, זה יעבוד רק אם הפעלת את "מצא את המכשיר שלי" במחשב שלך, יש לך חשבון מיקרוסופט בהתקן עם הרשאות מנהל, והמכשיר מחובר לאינטרנט.

כדי להשתמש בתכונת נעילה מרחוק, היכנס לחשבון Microsoft שלך ואז לחץ על "הצג פרטים" מתחת למכשיר שברצונך לנעול.

לאחר מכן לחץ על הכרטיסייה "מצא את המכשיר שלי" ואז לחץ על "נעל".

אשר בכל ההודעות שמופיעות כדי לסיים את נעילת המחשב האישי שלך.

קשורים: כיצד לנעול את מחשב Windows 10 מרחוק

כשמדובר באבטחה ברשת, אתה רובד ההגנה הראשון. לא משנה איזו מהשיטות הללו תבחר לנעול את המחשב האישי שלך, כל עוד אתה עושה זאת בפועל. כמו כן, הקפד להגדיר את המחשב כך שהוא יינעל אוטומטית אם תשכח.