כיצד להתקין LineageOS באנדרואיד

אם שקלת להעניק לטלפון שלך חיים חדשים עם ROM מותאם אישית, LineageOS הוא אחד הפופולריים ביותר הקיימים כיום. הנה כל מה שאתה צריך לדעת על הבהוב ROM זה לטלפון שלך.

שלב אפס: ודא שהמכשיר שלך (והמחשב) מוכנים לשימוש

לפני שאתה מתלהב יתר על המידה ומתחיל לזרוק דברים על שורת פקודה, תחילה תצטרך לוודא שיש לך את כל מה שאתה צריך בכדי להתחיל - כולל אם הטלפון שלך מוכן לקבל ROM.

אז ראשית הדברים הראשונים: האם הטלפון שלך תואם? יהיה עליך לוודא שיש מבנה של Lineage שתוכנן במיוחד עבור הטלפון שלך. פשוט עבור לדף ההורדות של Lineage, בחר את יצרן הטלפון שלך ואז מצא את הדגם שלך. אם זה שם, יש לך מזל: Lineage תומך בטלפון שלך.

ראוי להזכיר כי ייתכן שיהיה צורך במחקר אם יש מספר גרסאות לטלפון שלך - כמו שיש ברוב דגמי Samsung Galaxy. במקרה זה, תרצה לוודא ששם קוד המכשיר ומידע המעבד תואמים לטלפון שלך. תוכל למצוא את המידע בדף ההורדה של Lineage לטלפון שלך.

לאחר שתאשר כי ל- Lineage יש למעשה מבנה לטלפון שלך, תצטרך לוודא שלמחשב שלך יש את כל מה שהוא צריך כדי להגיע לאן שאתה צריך להגיע: ADB ו- Fastboot. יש לנו מדריך מצוין לתחילת העבודה עם ADB, כך שבהחלט מומלץ לקרוא לפני שתתחיל.

קשורים: כיצד להתקין ולהשתמש ב- ADB, כלי הגשר לאנדרואיד

עם כל זה מהדרך, יש דבר אחרון שתצטרך לעשות לפני שתוכל להבהב את Lineage לטלפון שלך: מטען אתחול נעול או דרך לעקיפת הבעיה. זה ככל הנראה החלק הקשה ביותר בתהליך כולו (תלוי בדגם הטלפון הספציפי שלך, כלומר), שכן קשה מאוד לעקוף את אמצעי האבטחה שנקבעו בטלפונים רבים.

אם הטלפון שלך תומך בביטול נעילת מאתחול, זו תהיה הדרך הקלה ביותר לעשות זאת, ומדריך זה פועל מתוך הנחה כי הטלפון שלך תומך בתכונה זו. אם זה לא, כמו רוב מכשירי סמסונג, יהיה צורך במחקר נוסף על המודל הספציפי שלך.

עם סיום ההכנות שלך, אתה מוכן להבהב.

שלב ראשון: אסוף את ההורדות שלך והפעל את מצב המפתח

תזדקק לכמה כלים, והכי טוב להמשיך לאסוף את כולם עכשיו. הנה הרשימה:

  • TWRP:  התאוששות מותאמת אישית. זו הבחירה הפופולארית ביותר שיש כרגע, והיא זמינה עבור המון טלפונים שונים. אתה צריך את זה כדי להבהב הכל.
  • מערכת ההפעלה Lineage:  מערכת ההפעלה בפועל.
  • GApps (אופציונלי):  אם אתה רוצה את כל הגוגלניות שמגיעה עם Android, תצטרך שיהיה לך חבילת GApps (Google Apps) מוכנה להפעלה. נדבר על כך בהמשך.
  • קובץ SU (אופציונלי):  אם ברצונך לגשת לשורש, יהיה עליך להבהב זאת.

כדאי להוריד את כל הקבצים הללו לאותו מיקום - רצוי לקובץ עם קבצי ה- ADB וה- Fastboot שלך אם לא לקחת את הזמן להגדיר אותם ב- PATH המערכת שלך.

הנה מבט קצר על מה שכל דבר עושה, מדוע אתה זקוק לו וכיצד לתפוס את הדבר הנכון לטלפון שלך.

הורד את פרויקט התאוששות Team Win (TWRP)

TWRP הוא התאוששות מותאמת אישית שנדרשת בעצם לפני שתוכל להבהב Lineage (או כל חבילה מותאמת אישית אחרת).

כדי לתפוס את זה, עבור לדף הבית של TWRP, ואז לחץ על הקישור "התקנים".

הקלד את שם הדגם של הטלפון שלך. הקפד לשים לב כאן - יכול להיות שיש מכשירים עם שמות דומים, ואתה רוצה לוודא שאתה מגיע לשם. מקרה לדוגמה: Nexus ו- Nexus 5x. שני טלפונים שונים, שני התאוששות שונה.

לאחר שבחרת את הטלפון שלך, גלול למטה לדף לקטע "הורד קישורים", ואז לחץ על הקישור המתאים לאזור שלך.

משם לחץ על הקישור לגרסה החדשה ביותר.

פעולה זו פותחת דף חדש, שבו תלחץ על כפתור "הורד twrp-xxximg" כדי להתחיל להוריד את הקובץ.

הורד את השושלת שלך

מכיוון שכבר חיפשת באתר Lineage אחר הטלפון הספציפי שלך, כבר עשית חצי עבודה כאן - פשוט קח את ההורדה החדשה ביותר ואתה מוכן להתגלגל עם זה.

שים לב באיזו גרסה של Lineage מדובר, מכיוון שתזדקק למידע זה אם אתה מתכנן להבהב את Google Apps

הורד את Google Apps (אופציונלי)

אם אתה רוצה להגדיר את הטלפון שלך באמצעות חשבון Google שלך, לקבל גישה לחנות Play ולהשתמש בכל התכונות האחרות שהופכות את Android למה שהוא ומה שאתה רגיל אליו, תצטרך Google Apps.

עבור אל דף ההורדות של GApps ובחר את גרסת Lineage שעליה תתקין אותה - סביר להניח שהיא תהיה 15.1 או 14.1. לחץ על הקישור OpenGApps עבור הגרסה המתאימה.

משם תיפגש עם מגוון אפשרויות: פלטפורמה, אנדרואיד, וריאנט. הדבר החשוב ביותר להגיע לכאן הוא הפלטפורמה. הגרסה של GApps שאתה מהבהב צריכה להתאים למעבד הטלפון שלך! אם אינך בטוח איזו גרסה הטלפון שלך מריץ, תצטרך לבדוק את המפרט שלו. GSMArena הוא מקום טוב להתחיל בו.

לאחר שאישרת את גרסת הפלטפורמה, השניים האחרים קלים. יש לבחור מראש את גרסת האנדרואיד כראוי, אז פשוט אשר זאת. ולגבי הגרסה - זה בדיוק כמה דברים כלולים בחבילה. ננו נבחרה כברירת מחדל, אך אנו ממליצים ללכת עם Micro או יותר - עבור עם Full אם אתה רוצה את החוויה המלאית ביותר.

לאחר שהכל נבחר, הקש על כפתור ההורדה ושמור את הקובץ.

הורד SU (אופציונלי)

לבסוף, אם ברצונך לגשת לשורש לאחר שתבהב Lineage, תצטרך לתפוס מכאן את קובץ ה- SU המתאים. בחר את הגרסה התואמת את ארכיטקטורת הטלפון שלך (שכנראה הבנת בעת הורדת GApps) ואת גרסת Lineage.

הערה : עדיין אין קובץ SU עבור Lineage 15.1.

אפשר מצב מפתח ובאגים באמצעות איתור באגים

כשכל ההורדות שלך נשמרות ומוכנות לשימוש, יהיה עליך להפעיל את מצב המפתח ואת איתור באגים ב- USB בטלפון שלך.

יש לנו מדריך מלא כיצד לעשות זאת, אך הנה המהיר והמלוכלך: עבור אל הקטע מידע אודות הטלפון שלך, מצא את מספר הבנייה ולאחר מכן הקש על המספר שבע פעמים. זה מאפשר את תפריט מצב מפתח.

קשורים: כיצד לגשת לאפשרויות המפתחים ולהפעיל ניפוי USB באנדרואיד

קפץ לתפריט חדש זה ולאחר מכן הפעל את האפשרות "איתור באגים באנדרואיד". שים לב שאם אתה משתמש במכשיר אנדרואיד חדש יותר, יהיה עליך להפעיל את התכונה "נעילת OEM".

שלב שני: פתח את נעילת האתחול

עכשיו שיש לך את כל מה שהורדת, הופעל, אחרת אתה מוכן לצאת לדרך, הגיע הזמן להתחיל לעסוק.

הדבר הראשון שתצטרך לעשות הוא לפתוח את מטען האתחול של הטלפון שלך. אנו ממליצים בחום לגבות את הטלפון לפני שתעשה זאת.

כשתהיה מוכן, חבר את הטלפון למחשב שלך באמצעות USB ואז נווט לתיקיה שבה מאוחסנים קבצי ה- ADB וה- Fastboot. יהיה עליך לפתוח שורת פקודה או חלון PowerShell לתיקיה זו. הדרך הקלה ביותר לעשות זאת היא ללחוץ לחיצה ימנית על Shift באמצעות לחצן העכבר הימני ולבחור בפקודה "פתח את חלון PowerShell כאן".

לאחר פתיחתו, עליכם לוודא שהמכשיר מחובר כהלכה. הקלד adb devices בהנחיה ואז הקש Enter. זה אמור להחזיר את המכשיר ברשימת המכשירים המצורפים.

אם מעולם לא השתמשת ב- ADB לפני כן, הסתכל בטלפון שלך. זו צריכה להיות תיבת דו-שיח המבקשת הרשאה להעניק גישה ל- ADB. סמן את התיבה "אפשר תמיד ממחשב זה" ולאחר מכן הקש על כפתור "אישור".

אם ה- adb התחזיר "לא מורשה" בפעם הראשונה, נסה זאת שוב כעת לאחר שאישרת גישה בטלפון שלך. זה צריך להראות "מכשיר" - זה אומר שהוא מחובר.

כעת הקלד את הפקודה הבאה ולחץ על Enter:

adb reboot bootloader

הטלפון אמור לאתחל מחדש במאתחל האתחול. לאחר סיום האתחול מחדש, הקלד את הפקודה הבאה ולחץ על Enter כדי לבטל את נעילת האתחול:

fastboot oem unlock

הערה: פעולה זו תאפס את הטלפון שלך למפעל, אז וודא שגיבית אותו תחילה!

יהיה עליך לאשר בטלפון באמצעות לחצני עוצמת הקול והפעלה. השתמש בלחצן הגברת עוצמת הקול כדי לבחור באפשרות "כן", ואז לחץ על לחצן ההפעלה כדי לאשר.

כאשר נעילת האתחול נעולה, אתה מוכן כעת להבהב התאוששות מותאמת אישית.

שלב שלישי: TWRP פלאש

המכשיר אמור לקחת מספר דקות לעיצוב. בסיום, אתה מוכן להבהב TWRP. עם שורת פקודה או חלון PowerShell פתוח בתיקיה בה שמרת את TWRP, הקלד את הפקודה הבאה ולחץ על Enter:

fastboot flash recovery 

כמובן שתשתנה כך שתתאים לקובץ שלך - למשל, שלי הוא twrp-3.2.1-1-hammerhead.img. אז הפקודה המלאה עבורי תהיה  fastboot flash recovery twrp-3.2.1-1-hammerhead.img.

שלב זה אמור להימשך מספר שניות בלבד.

שלב רביעי: איפוס / מחיקה של מחיצות

לאחר מכן, תצטרך להפעיל את ההתאוששות שהבזק זה עתה. באמצעות נדנדה הווליום של הטלפון לנווט בתפריט, מצא את האפשרות "מצב שחזור". לחץ על לחצן ההפעלה כדי להיכנס לשחזור.

לא צריך לקחת הרבה זמן עד שה- TWRP יושק בפעם הראשונה. לאחר ההשקה, יהיה עליך להחליק כדי להיכנס למסך השחזור. במסך זה, הקש על כפתור "מחק" ואז הקש על כפתור "מחק מתקדם".

סמן את האפשרויות מערכת, נתונים ומטמון ואז החלק את המחוון בתחתית כדי להתחיל את המחיקה.

תן לו קצת זמן לעשות את שלו, ואז אתחל את המערכת באמצעות הלחצן בתחתית.

שלב חמישי: Flash Lineage, GApps ו- SU

לאחר אתחול מחדש, וכאשר הטלפון שלך חוזר להתאושש, תצטרך לחזור לשורת הפקודה או לחלון PowerShell במחשב שלך. הקלד את הפקודה הבאה ולחץ על Enter:

adb push  /sdcard

שים לב ש- "sdcard" הוא מה שאנדרואיד מכנה אחסון מקומי. לשם כך אינך זקוק לכרטיס SD ממשי בטלפון.

זה מעתיק את הורדת Lineage שלך ​​לאחסון המקומי של הטלפון כדי להבהב. אם יש לך GApps ו- SU, יהיה עליך להזיז גם אותם כעת באמצעות אותה פקודה, אך להחליף קבצים אלה.

adb push  /sdcard
adb push  /sdcard

בסך הכל היית צריך להעביר שלושה קבצים לאחסון הטלפון שלך (בהנחה שאתה מתקין GApps ו- SU). כשתסיים, תפס שוב את הטלפון שלך. ראשית, הקש על כפתור "התקן" ואז בחר בהורדת Lineage שלך. זה  חייב להיות הדבר הראשון בתור!

 

לאחר הבחירה, הקש על הלחצן "הוסף עוד רוכסנים" ואז בחר GApps. חזור על התהליך עבור SU. לאחר שנבחר את כולם, וודא שבחלק העליון מופיע "3 מתוך מקסימום 10 קבצים בתור".

הערה: צריך להתקין GApps לפני האתחול הראשון, כך שאם לא מהבהבים אותו עכשיו, תצטרך להתחיל מחדש.

כששלושת הקבצים נבחרים, החלק כדי להבהב את כולם. זה ייקח קצת, אז פשוט לפקח על זה כדי לוודא שאין שגיאות.

שלב שישי: אתחול והגדר

לאחר סיום ההבזק, תצטרך להפעיל מחדש את הטלפון שלך.

האתחול הראשון עשוי להימשך זמן מה, אך כאשר הוא פועל, תגדיר את הדברים כמו כל טלפון אנדרואיד אחר. מזל טוב, אתה מפעיל כעת את מערכת ההפעלה Lineage!