כיצד לשנות את מיקום תיקיית ההורדות של Chrome

כברירת מחדל, Chrome מוריד קבצים לתיקיית "הורדות" בחשבון המשתמש שלך. אם אתה מעדיף לשמור אותם במיקום אחר, תוכל לשנות בקלות את מיקום תיקיית ההורדות של Chrome.

לחץ על לחצן התפריט של Chrome (שלוש פסים אופקיים) בפינה השמאלית העליונה של חלון Chrome ובחר "הגדרות" מהתפריט הנפתח.

מסך "הגדרות" מוצג בכרטיסייה חדשה.

גלול מטה לתחתית מסך "הגדרות" ולחץ על הקישור "הצג הגדרות מתקדמות".

אנו עומדים להגדיר תיקיית ברירת מחדל חדשה כמיקום שבו Chrome שומר קבצים שהורדו. עם זאת, יכול להיות ש- Chrome יבקש ממך בכל פעם לבחור את מיקום תיקיית ההורדה. לשם כך, בחר בתיבת הסימון "שאל היכן לשמור כל קובץ לפני ההורדה", כך שיש סימן ביקורת בתיבה.

כדי לשנות את מיקום תיקיית ההורדה, לחץ על "שנה" משמאל לתיבת העריכה "מיקום הורד".

בתיבת הדו-שיח "עיון בתיקיה", נווט לתיקיה שבה ברצונך לשמור תיקיות כברירת מחדל ולחץ על "אישור".

הנתיב לתיקייה שנבחרה מוצג בתיבת העריכה "מיקום הורדה". מיקום זה מוצג בתיבה "שמירה בשם" כמיקום ברירת המחדל, אם בחרת בתיבת הסימון "שאל היכן לשמור כל קובץ לפני ההורדה". לחץ על כפתור "X" בכרטיסייה "הגדרות" כדי לסגור אותו.

ישנן פעולות נוספות שתוכל לבצע בהורדות. כדי לפתוח את רשימת "הורדות", לחץ על "Ctrl + J" או בחר "הורדות" מתפריט Chrome (3 פסים אופקיים) בפינה השמאלית העליונה של החלון. ניתן גם להזין "כרום: // הורדות" בסרגל הכתובות (תיבת כתובת) וללחוץ על "Enter".

הקבצים שהורדו רשומים לפי הסדר האחרון והכי רחוק בזמן. כדי להסיר פריט מרשימת "הורדות", לחץ על הקישור "הסר מהרשימה" מתחת לפריט.

כדי לפתוח את התיקיה שמכילה אחד מהקבצים שהורדת, לחץ על הקישור "הצג בתיקיה" מתחת לאותו פריט.

לאחר שהורדת קובץ, תוכל להעביר אותו במהירות ובקלות למיקום אחר על ידי גרירה ושחרורו מרשימת "הורדות" ב- Chrome לתיקיה בסייר הקבצים או לכל דפדפן קבצים אחר שבו אתה משתמש.

טיפ: מומלץ לפנות את רשימת הקבצים שהורדתם מדי פעם, כך שמציאת קבצים ברשימה לא תהיה קשה מדי.