כיצד ליצור ולהפעיל מכונות וירטואליות באמצעות Hyper-V

Hyper-V היא תכונת מכונה וירטואלית המובנית בתוך Windows. במקור זה היה חלק מ- Windows Server 2008, אך הפך את הקפיצה לשולחן העבודה עם Windows 8. Hyper-V מאפשר לך ליצור מכונות וירטואליות ללא כל תוכנה נוספת.

תכונה זו אינה זמינה ב- Windows 7, והיא דורשת מהדורות Professional או Enterprise של Windows 8, 8.1 או 10. היא דורשת גם מעבד עם תמיכה בווירטואליזציה של חומרה כמו Intel VT או AMD-V, תכונות שנמצאות ברוב המעבדים המודרניים.

התקן את Hyper-V

קשורים: 7 תכונות שתקבל אם תשדרג למהדורה המקצועית של Windows 8

Hyper-V אינו מותקן כברירת מחדל במערכות Windows 8 או 10 Professional ו- Enterprise, כך שתצטרך להתקין אותו לפני שתוכל להשתמש בו. למרבה המזל, אתה לא צריך דיסק של Windows כדי להתקין אותו - אתה רק צריך ללחוץ על כמה תיבות סימון.

הקש על מקש Windows, הקלד "תכונות Windows" לביצוע חיפוש ולאחר מכן לחץ על קיצור הדרך "הפעל או כבה את תכונות Windows". סמן את תיבת הסימון Hyper-V ברשימה ולחץ על אישור כדי להתקין אותה. הפעל מחדש את המחשב כשתתבקש לעשות זאת.

פתח את מנהל Hyper-V

כדי להשתמש בפועל ב- Hyper-V, יהיה עליך להפעיל את יישום ה- Hyper-V Manager. תמצא אותו ברשימת התוכניות המותקנות שלך, ותוכל גם להפעיל אותו על ידי חיפוש אחר Hyper-V.

היישום Hyper-V Manager מתייחס ל"שרת וירטואליזציה ", המספק את מורשתו ככלי לשרתים. ניתן להשתמש בה להפעלת מכונות וירטואליות במחשב משלך - במקרה זה, המחשב המקומי שלך מתפקד כשרת וירטואליזציה מקומי.

הגדר רשת

לחץ על שם המחשב המקומי שלך ב- Hyper-V Manager כדי למצוא את האפשרויות עבור המחשב הנוכחי שלך.

סביר להניח שתרצה לתת למכונה הווירטואלית גישה לאינטרנט ולרשת המקומית, אז תצטרך ליצור מתג וירטואלי. לחץ תחילה על הקישור מנהל מתגים וירטואלי.

בחר חיצוני ברשימה כדי לתת למכונות וירטואליות גישה לרשת החיצונית ולחץ על צור מתג וירטואלי.

תן שם למתג הווירטואלי לאחר מכן ולחץ על אישור. אפשרויות ברירת המחדל צריכות להיות בסדר כאן, אם כי עליכם לוודא שחיבור הרשת החיצונית תקין. הקפד לבחור במתאם הרשת המחובר בפועל לאינטרנט, בין אם זה Wi-Fi או Ethernet קווי.

צור מכונה וירטואלית

לחץ על חדש> מכונה וירטואלית בחלונית הפעולות כדי ליצור מכונה וירטואלית חדשה.

קשורים: חנון מתחיל: כיצד ליצור ולהשתמש במכונות וירטואליות

חלון אשף המכונה הווירטואלית החדשה יופיע. השתמש באפשרויות כדי לתת שם למכונה הווירטואלית שלך ולהגדיר את החומרה הבסיסית שלה. כל זה אמור להיות מובן מאליו למדי אם אי פעם השתמשת בתוכנית אחרת למכונות וירטואליות. כשתגיע לחלונית Configure Networking, תצטרך לבחור את המתג הווירטואלי שהגדרת קודם - אם לא הגדרת תצורה אחת, האפשרות היחידה שתראה כאן היא "לא מחובר", כלומר המכונה הווירטואלית שלך זכתה ' לא להיות מחובר לרשת אלא אם תוסיף מתאם רשת לחומרה הווירטואלית שלו מאוחר יותר.

אם ברשותך קובץ ISO המכיל את קבצי ההתקנה של מערכת ההפעלה האורחת שלך, תוכל לבחור אותו בסוף התהליך. Hyper-V יכניס את קובץ ה- ISO לכונן הדיסקים הווירטואלי של המחשב הווירטואלי, כך שתוכל לאתחל אותו לאחר מכן ולהתחיל מיד להתקין את מערכת ההפעלה האורחת שבחרת.

אתחל את המכונה הווירטואלית

המכונה הווירטואלית החדשה שלך תופיע ברשימת Hyper-V Manager. בחר אותו ו"התחל "אותו - לחץ על התחל בסרגל הצד, לחץ על פעולה> התחל, או לחץ עליו באמצעות לחצן העכבר הימני ובחר התחל. המחשב הווירטואלי יאותחל.

לאחר מכן, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על המכונה הווירטואלית ולחץ על התחבר כדי להתחבר אליה. המחשב הווירטואלי שלך ייפתח בחלון על שולחן העבודה שלך - אם אתה לא מתחבר אליו, הוא פשוט פועל ברקע ללא ממשק גלוי. שוב קל לראות כיצד ממשק ניהול זה תוכנן עבור שרתים.

לאחר ההתחברות תראה חלון מכונה וירטואלית רגיל עם אפשרויות שתוכל להשתמש בהן לשליטה במכונה הווירטואלית. זה אמור להיראות מוכר אם השתמשת פעם ב- VirtualBox או ב- VMware Player. עברו את תהליך ההתקנה הרגיל להתקנת מערכת ההפעלה האורחת במכונה הווירטואלית.

לאחר שתסיים להתקין את מערכת ההפעלה, לחץ על פעולה> הוסף דיסק התקנת שירותי שילוב. פתח את מנהל הקבצים של Windows והתקן את שירותי האינטגרציה מהדיסק הווירטואלי. זהו המקביל של Hyper-V לתוספות אורח של VirtualBox ולכלי VMware

שימוש ב- Hyper-V

כשתסיים עם המכונה הווירטואלית, וודא שכיבית אותה או כיבית אותה בחלון Hyper-V Manager - עצם סגירת החלון לא תסגור את המכונה הווירטואלית בפועל, כך שהיא תמשיך לפעול ב רקע כללי. מצב המכונה הווירטואלית צריך להיות "כבוי" אם אינך רוצה שהיא תפעל.

לכל מכונה וירטואלית יש חלון הגדרות שבו תוכלו להשתמש כדי להגדיר את החומרה הווירטואלית שלה והגדרות אחרות. לחץ לחיצה ימנית על מכונה וירטואלית ובחר הגדרות כדי להתאים אפשרויות אלה. ניתן לשנות רבות מהגדרות אלה רק בזמן שהמכונה הווירטואלית כבויה.

כלי זה נוצר על ידי מיקרוסופט, אך אין זה אומר שהוא עובד רק עם Windows. ניתן להשתמש ב- Hyper-V גם להפעלת מכונות וירטואליות מבוססות לינוקס. הצלחנו להריץ את אובונטו 14.04 עם Hyper-V ב- Windows 8.1 - אין צורך בתצורה מיוחדת.

ל- Hyper-V יש גם תכונות שימושיות אחרות. לדוגמא, מחסומים עובדים כמו תמונות ב- VirtualBox או VMware. באפשרותך ליצור מחסום ואז להחזיר את מצב מערכת ההפעלה האורחת למצב זה מאוחר יותר. זו תכונה שימושית להתנסות בתוכנות או בשינויים העלולים לגרום לבעיות במערכת ההפעלה האורחת שלך.