חנון מתחיל: מה כל משתמש Windows צריך לדעת על השימוש במנהל המשימות של Windows

מנהל המשימות של Windows הוא כלי חשוב לכל משתמש ב- Windows. זה יכול להראות לך מדוע המחשב שלך איטי ולעזור לך להתמודד עם תוכניות שאינן מתנהגות ועתירות משאבים, בין אם הן מנקזות משאבי מעבד, זיכרון RAM, דיסק או רשת.

ל- Windows 8 (ועכשיו Windows 10) יש את מנהל המשימות המובנה ביותר עד כה, אך אפילו מנהל המשימות של Windows 7 הוא כלי רב עוצמה שכל משתמש ב- Windows צריך להכיר. רבות ממשימות אלה קלות יותר ב- Windows 8 או 10.

פתיחת מנהל המשימות

Windows מאפשר לך להגיע ל- Mask Manger במגוון דרכים:

  • קיצור מקשים : לחץ על Ctrl + Shift + Escape בכל מקום ב- Windows.
  • קיצור דרך עכבר : לחץ לחיצה ימנית על שורת המשימות של Windows ובחר התחל מנהל המשימות.
  • שיטה מסורתית : לחץ על Ctrl + Alt + מחק ובחר התחל מנהל המשימות.

צפו ב- CPU ו- RAM Hogs

ב- Windows 7, משימת המשימות נפתחת לכרטיסייה יישומים, המפרטת יישומים פתוחים ומאפשרת לסגור אותם במהירות באמצעות כפתור סיום המשימות. זה עובד גם אם הם קפאו ואינם מגיבים.

כרטיסייה זו אינה מאפשרת לך להציג את השימוש במשאבים. הוא גם לא מציג כל תוכנית הפועלת במחשב שלך - תוכניות הפועלות ברקע ללא חלונות גלויים אינן מופיעות כאן.

לחץ על הכרטיסייה תהליכים כדי להציג את התהליכים הפועלים במחשב שלך, הן תהליכים עם חלונות פתוחים והן תהליכי רקע שעשויים להיות בלתי נראים או מוסתרים במגש המערכת שלך.

לחץ על כותרת המעבד או הזיכרון כדי למיין את התהליכים לפי השימוש במעבד או בזיכרון. זה יראה לך אילו תוכניות משתמשות ביותר זמן המעבד וכמות ה- RAM.

כדי להציג את כל התהליכים הפועלים במחשב שלך, לחץ על הלחצן הצג תהליכים מכל המשתמשים. כברירת מחדל, הרשימה מציגה רק תהליכים הפועלים כחשבון המשתמש שלך. הלחצן מציג תהליכי מערכת ותהליכים הפועלים תחת חשבונות משתמש אחרים.

ייתכן שתרצה גם ללחוץ על תפריט תצוגה, ללחוץ על בחר עמודות ולהפעיל את העמודה זמן מעבד. לחץ על העמודה זמן CPU כדי למיין את הרשימה לפי זמן CPU. זה יראה לך כמה משאבי מעבד השתמשו בכל תהליך, כך שתוכל לזהות תוכניות שעשויות להשתמש כרגע בכמות נמוכה של מעבד, אך השתמשת בכמות גבוהה יותר של מעבד כשלא חיפשת.

ב- Windows 8 או 10, הכרטיסייה הראשית 'תהליכים' מציגה את השימוש במעבדים, בזיכרון, בדיסק וברשת בכל מקום אחד. תוכל למצוא מידע זה גם ב- Windows 7, אך הוא מפוזר בכמה מקומות.

הרוג תוכניות רקע

אם תהליך לא מתנהג כראוי - למשל, ייתכן שסגרת משחק מחשב והוא המשיך לפעול ברקע, ואולי באמצעות 99% מהמעבד שלך - מיון לפי מעבד ושימוש בזיכרון יראה לך את התנהגות הלא נכונה שגוזלת משאבים רבים מדי בראש הרשימה. לחץ לחיצה ימנית על התהליך ובחר סיים תהליך כדי לסגור אותו אם אינך יכול לסגור אותו כרגיל.

בדוק את השימוש הכולל במעבד ובזיכרון RAM

לחץ על הכרטיסייה ביצועים כדי להציג את השימוש הכולל במעבד ובזיכרון הפיזי (RAM) של המחשב שלך. גרף היסטוריית השימוש במעבד מציג את השימוש הכולל במעבד כמו גם גרפים נפרדים עבור כל שימוש במעבד לאורך זמן, בעוד שגרף הזיכרון מראה את השימוש הכולל בזיכרון ואיך השתנה השימוש בזיכרון לאורך זמן.

אם השימוש במעבד או פסי הזיכרון מלאים לחלוטין והמחשב פועל לאט, עליך לסגור כמה תוכניות מעבד או זיכרון - בדוק את רשימת התהליכים כדי לראות אילו מדובר - ופנה משאבים. אם השימוש בזיכרון ובמעבד שלך תמיד גבוה, ייתכן שתרצה לשדרג את ה- RAM שלך או לקבל מחשב עם מעבד מהיר יותר כדי להאיץ את העניינים.

צפה בפעילות רשת המערכת

אם אתה נתקל בבעיות בחיבור האינטרנט שלך - אולי דפי אינטרנט נטענים לאט או שהקול שלך נשמט בזמן שאתה מדבר עם מישהו בסקייפ או עם תוכנית VoIP דומה - ייתכן שתרצה לבדוק את השימוש הכולל ברשת במחשב שלך. אתה יכול לעשות זאת מכרטיסיית Networking במנהל המשימות.

תראה גרף נפרד עבור כל אחד ממתאמי הרשת של המחשב שלך, שיודיע לך כמה ממשאבי הרשת שלך צורכות התוכניות במחשב שלך. זה מאפשר לך לראות אם ישנן תוכניות הפועלות ברקע ומרוות את חיבור הרשת שלך.

ב- Windows 8 או 10, תמצא מידע זה גם בכרטיסיה ביצועים.

בדוק פעילות ברשת לפי התהליך

אם אתה יכול לראות כי נעשה שימוש בחיבור הרשת שלך, ייתכן שתרצה לדעת אילו יישומים משתמשים ברשת. כדי לראות רשימה של תהליכים שניגשים לרשת וכמה משאבי רשת הם משתמשים, לחץ על הכרטיסייה ביצועים ולחץ על הלחצן צג משאבים.

בכרטיסיית הרשת של צג המשאבים תוכלו להציג את רשימת התהליכים עם פעילות הרשת ולראות מה מוצץ משאבים. שים לב שהדבר סופר את כל פעילות הרשת - אפילו תהליכים רק תקשורת עם מכשירים אחרים ברשת המקומית ולא התחברות לאינטרנט.

ב- Windows 8 או 10, תוכל להציג פעילות רשת לכל תהליך בכרטיסיה תהליכים.

בדוק את הפעילות לפי דיסק בדיסק

כאשר צג המשאבים נפתח מכרטיסיית הביצועים במנהל המשימות, תוכל גם ללחוץ על כרטיסיית הדיסק ולראות אילו תוכניות קוראות וכותבות ביותר לדיסק שלך. אם הכונן הקשיח שלך הולך ונשחק, כלי זה יראה לך אילו תוכניות תופסות את כל משאבי הדיסק שלך.

ב- Windows 8 או 10, מידע זה זמין בכרטיסייה תהליכים של מנהל המשימות.

נהל תוכניות הפעלה

ב- Windows 8 או 10, אתה יכול להשתמש בכרטיסיה אתחול במנהל המשימות כדי לקבוע אילו תוכניות מתחילות באופן אוטומטי עם המחשב שלך.

ב- Windows 7 תצטרך להשתמש בכלי אחר, כמו מנהל האתחול המובנה ב- CCleaner.

אם אתה רוצה החלפה מתקדמת יותר של מנהל המשימות, הורד את כלי השירות Explorer Explorer בחינם. כלי זה פותח על ידי מיקרוסופט ומציע מגוון תכונות שלא תמצאו במנהל המשימות הסטנדרטי, אפילו לא ב- Windows 8 או 10, כולל אפשרות לראות אילו קבצים ותיקיות התוכנית "ננעלה" ולפתוח אותם כך שהם ניתן לשנות.