כיצד לשחזר גיבויים של תמונת מערכת ב- Windows 7, 8 ו- 10

Windows יכול ליצור "גיבויים של תמונת מערכת", שהם למעשה תמונות שלמות של הכונן הקשיח שלך ושל כל הקבצים המצויים בו. לאחר שתקבל גיבוי של תמונת מערכת, תוכל לשחזר את המערכת שלך בדיוק כפי שהייתה בעת שגיבית, גם אם ההתקנה שלך פגומה קשות או נעלמה לחלוטין.

Windows מכיל כלי גיבוי רבים ושונים. רוב האנשים כלל לא ירצו להשתמש בתכונה זו ועליהם פשוט לגבות קבצים באמצעות היסטוריית הקבצים או כלי גיבוי קבצים אחר. אך חובבים או מנהלי מערכת שרוצים ליצור תמונה מלאה של מערכת בנקודת זמן אחת יעריכו וישתמשו בגיבויי תמונת מערכת.

לא ניתן לשחזר את גיבוי תמונת המערכת שלך במחשב אחר

קשורים: כיצד לחלץ קבצים בודדים מגיבוי תמונת מערכת של Windows 7

אינך יכול לשחזר גיבוי תמונה של מערכת Windows במחשב אחר. התקנת Windows שלך קשורה לחומרה הספציפית של המחשב שלך, כך שזו פועלת רק להחזרת המחשב למצבו הקודם.

אמנם אינך יכול לשחזר גיבוי של תמונת מערכת במחשב אחר, אך באפשרותך לחלץ קבצים בודדים מגיבוי תמונת מערכת. מיקרוסופט אומרת כי לא ניתן לחלץ קבצים בודדים מגיבוי תמונת מערכת, והם אינם מספקים כלי קל לעשות זאת - אלא הם רק קבצי תמונה סטנדרטיים של VHD (דיסק קשיח וירטואלי) שתוכלו "לעלות" ולהעתיק. קבצים באמצעות סייר הקבצים או סייר Windows.

הקפד לחבר את הכונן המכיל את גיבויי תמונת המערכת למחשב שלך לפני שתמשיך.

כיצד ליצור גיבוי של תמונת מערכת

קשורים: כיצד ליצור גיבוי של תמונת מערכת ב- Windows 7, 8 או 10

יצירת גיבויים של תמונת מערכת עדיין פשוטה למדי. ב- Windows 7 הוא משולב בכלי הגיבוי הרגיל. ב- Windows 8.1 ו- 10, פשוט פתח את חלון הגיבוי של היסטוריית הקבצים בלוח הבקרה. תראה קישור "גיבוי תמונת מערכת" שיפתח את הכלי "גיבוי ושחזור (Windows 7)". לחץ על הקישור "צור תמונת מערכת" כדי ליצור תמונת מערכת.

יש סיכוי טוב שגיבוי תמונת המערכת שלך יהיה גדול למדי, כך שתרצה שיהיה לך כונן גדול לשים אותו. כונן קשיח חיצוני מסוג USB הוא אידיאלי.

כיצד לשחזר את הגיבוי שלך מלוח הבקרה (Windows 7 בלבד)

אם Windows עדיין פועל כהלכה, תוכל לעשות זאת ישירות משולחן העבודה של Windows. עם זאת, נראה כי אפשרות זו קיימת רק ב- Windows 7. היא הוסרה ב- Windows 8, 8.1 ו- 10.

לשם כך, פתח את לוח הבקרה ואתר את החלונית "גיבוי ושחזור". אתה יכול פשוט לחפש "גיבוי" בלוח הבקרה כדי למצוא אותו. בתחתית החלון, לחץ על הקישור "שחזר את הגדרות המערכת או את המחשב שלך". לחץ על "שיטות שחזור מתקדמות" בחלון שמופיע ואז לחץ על הקישור "השתמש בתמונת מערכת שיצרת קודם כדי לשחזר את המחשב שלך".

כיצד לשחזר את הגיבוי באמצעות אפשרויות ההפעלה של Windows (7, 8 ו- 10)

קשורים: כיצד להשתמש באפשרויות ההפעלה המתקדמות לתיקון מחשב Windows 8 או 10 שלך

אתה יכול גם לשחזר את התמונה שלך מתפריט מיוחד לשחזור אתחול. זו הדרך הקלה ביותר לשחזר תמונות ב- Windows 10 או 8.1, מכיוון שהאפשרות לשחזר תמונת מערכת כבר אינה זמינה משולחן העבודה.

ב- Windows 10 או 8.1, לחץ לחיצה ממושכת על מקש "Shift" במקלדת ולחץ על האפשרות "הפעל מחדש" בתפריט התחל או במסך התחל. אם המחשב שלך אינו אתחול כראוי, Windows יאתחל אוטומטית לתפריט זה לאחר אתחול נכשל. אם לא, אפילו אפשרויות ההפעלה עצמן פגומות.

המחשב יאותחל לתפריט ההתאוששות המיוחד. לחץ על האריח "פתרון בעיות", לחץ על "אפשרויות מתקדמות" ולאחר מכן לחץ על "שחזור תמונת מערכת".

ב- Windows 7, אתחל את המחשב ולחץ על מקש "F8" בזמן אתחולו. בחר באפשרות "תיקון המחשב שלך" ולחץ על Enter כדי לאתחל למצב התאוששות.

בחר את פריסת המקלדת שלך כשתתבקש, ואז בחר באפשרות "שחזר את המחשב באמצעות תמונת מערכת שיצרת קודם" בחלון אפשרויות שחזור המערכת. בחר תמונת מערכת מכונן מחובר ועבר בשאר האשף כדי לשחזר אותה.

כיצד לשחזר את הגיבוי באמצעות כונן שחזור

קשורים: כיצד ליצור כונן שחזור או דיסק תיקון מערכת ולהשתמש בו ב- Windows 8 או 10

אם יצרת כונן שחזור, באפשרותך לאתחל מכונן שחזור ולשחזר גם את התמונה משם. זוהי הדרך היחידה לשחזר תמונות כאשר Windows אינו יכול לבצע אתחול כלל, או אם Windows אינו מותקן כרגע במחשב האישי. אם עדיין לא יצרת כונן שחזור, אתה יכול ליצור כונן שחזור במחשב Windows אחר שעובד כרגע כראוי ולקחת אותו למחשב הנוכחי שלך.

הכנס את כונן ההתאוששות והתחל ממנו. זה עשוי לדרוש שינוי סדר האתחול ב- BIOS של המחשב שלך או גישה לתפריט "התקני אתחול".

ב- Windows 10 או 8.1 תראה את אותן האפשרויות שהיית עושה באפשרויות האתחול לעיל. פשוט בחר אפשרויות מתקדמות> שחזור תמונת מערכת. ב- Windows 7, בחר בקישור "שחזור תמונת מערכת".

כיצד לשחזר את הגיבוי ממדיה ההתקנה של Windows

קשורים: היכן ניתן להוריד את Windows 10, 8.1 ו- 7 ISO באופן חוקי

אם יש לך דיסק התקנה של Windows או כונן הבזק, אתה יכול לאתחל ממנו ולשחזר תמונת מערכת. זה יעבוד גם אם Windows אינו מותקן כרגע במחשב האישי. אם אין לך אמצעי התקנה בסביבה, אתה יכול ליצור כונן USB או DVD של מתקין Windows במחשב אחר של Windows ולקחת אותו למחשב הנוכחי שלך.

אתחל מאמצעי ההתקנה של Windows כמו שכונן השחזור למעלה. ממש כאילו היית מאתחל מכונן התאוששות, זה עשוי לחייב שינוי סדר האתחול ב- BIOS של המחשב שלך או גישה לתפריט "התקני אתחול".

לא משנה באיזה סוג דיסק התקנה אתה משתמש, עבור במסכים הראשונים עד שתגיע למסך עם כפתור "התקן עכשיו". התעלם מכפתור זה ולחץ על הקישור "תיקון מחשבך" בפינה השמאלית התחתונה של החלון כדי לגשת לאותם כלי תיקון מערכת אליהם הייתם מגיעים מכונן התאוששות או מתפריט האתחול שלמעלה.

תמונות מערכת הן דרך שימושית מאוד לשחזר את כל המחשב האישי שלך בדיוק כפי שהיה כאשר גיבית, אם כי הן לא מתאימות לכולם. הם אפילו לא עבור רוב משתמשי Windows - זו הסיבה שמיקרוסופט אפילו ניסתה להסיר את האפשרות הזו בגרסאות הפיתוח של Windows 8.1 לפני שנכנעה ללחץ של חובבים ושחזור התכונה.

קרדיט תמונה: daryl_mitchell ב- Flickr