כיצד להפעיל ולכבות את ה- Mac שלך

אולי לא יהיה ברור כיצד להפעיל או לכבות את ה- Mac אם אתה משתמש בפעם הראשונה. בנוסף, מה עושים אם המכונה קפואה? כך תוכל להפעיל ולכבות את ה- Mac שלך ולא משנה באיזה דגם אתה נמצא.

כיצד להפעיל את ה- Mac שלך

כדי להפעיל את ה- Mac שלך, כל שעליך לעשות הוא ללחוץ על כפתור "הפעלה". מיקום כפתור ההפעלה תלוי במחשב שבבעלותך. ניתן למצוא שלבים כמעט לכל דגם מק שלמטה.

אם המכונה ישנה, ​​בדרך כלל תוכלו להעיר אותה על ידי לחיצה על מקש כלשהו, ​​הרמת מכסה ה- MacBook או לחיצה על משטח העקיבה.

מחשבי מקבוק עם חיישן זיהוי מגע

אם יש לך MacBook Pro (2016 ואילך) או MacBook Air חדש (2018 ואילך), תבחין שאין לחצן הפעלה פיזי במחשב הנייד שלך. במקום זאת, כפתור ההפעלה מוטבע בכפתור מזהה המגע, ממש ליד סרגל המגע.

לחיצה על הכפתור בפינה השמאלית העליונה תפעיל את ה- MacBook שלך.

קשורים: חמישה דברים שימושיים שתוכל לעשות עם סרגל המגע של ה- MacBook Pro

מחשבי מקבוק עם מקשי פונקציות

אם יש לך MacBook ישן יותר, MacBook Pro או MacBook Air, תראה שורה פיזית של מקשי פונקציה (F1 עד F12) בחלק העליון של המקלדת. בקצה הימני של המקלדת נמצא כפתור ההפעלה הפיזי. לחיצה ארוכה על כפתור זה תפעיל את ה- MacBook שלך.

לחלופין, אם אתה משתמש ב- MacBook Pro 2018 או ב- MacBook Air 2018, לחיצה על מקש כלשהו במקלדת או לחיצה על משטח העקיבה תפעיל את המחשב.

מק מיני

ב- Mac mini, לחצן ההפעלה הוא כפתור עגול בחלקו האחורי של המחשב. זה בצד שמאל של יציאות המחשב.

iMac ו- iMac Pro

ל- iMac ו- iMac Pro יש כפתור הפעלה מעגלי דומה בגב הצג. זה בפינה השמאלית התחתונה של המחשב כשאתה מסתכל על ה- Mac מאחור.

מק פרו

ב- Mac Pro "פח אשפה" בשנת 2013, כפתור ההפעלה נמצא בחלק האחורי של התיק. זה ממש מעל יציאת החשמל.

כיצד לכבות את ה- Mac שלך

ישנן כמה דרכים לכבות את ה- Mac שלך בהתאם למצב בו הוא נמצא. אם ה- Mac שלך עובד טוב ואתה רוצה לכבות אותו, לחץ על לוגו Apple מסרגל התפריטים העליון ואז בחר "כבה".

תופיע חלון קופץ ששואל אם ברצונך לפתוח מחדש את כל החלונות הנוכחיים בפעם הבאה שה- Mac יתחיל. אשר את בחירתך ולחץ על "כבה" שוב.

תהליך הכיבוי יתחיל וכל האפליקציות על המסך ייסגרו אחת אחת. השלב האחרון יהיה המסך של ה- Mac שלך ריק. ה- Mac שלך מכובה כעת.

כפי שלמדת לעיל, תוכל להפעיל את ה- Mac שוב על ידי לחיצה על לחצן ההפעלה. אם ה- Mac שלך לא יופעל, השתמש במדריך שלנו לפתרון בעיות.

כיצד לכפות על כיבוי

אם ה- Mac שלך קפוא במקום שאינו מגיב ללחיצות מקלדת או ללוח העקיבה, תצטרך להשתמש בשיטת הכיבוי הלא בטוחה והכפויה. לשם כך, לחץ והחזק את לחצן ההפעלה הפיזי למשך כמה שניות.

שוב, זו צריכה להיות האופציה האחרונה שלך אם שום דבר אחר לא עובד. למרות שכיבוי מחשב בכוח  לא אמור להזיק ל- Mac שלך, יש סיכוי שמשהו עלול להישבר.

קשורים: מה לעשות כאשר ה- Mac שלך לא יפעל