כיצד להגדיר שרת מדיה ביתי אליו ניתן לגשת מכל מכשיר

שרתי מדיה מקומיים יצאו מהאופנה. מיקרוסופט כבר לא מייצרת את Windows Home Server והיא מחסלת את Windows Media Center. אך עדיין ישנם פתרונות מעולים אם ברצונך להפעיל שרת מדיה ביתי ולהזרם לכל המכשירים שלך.

בטח, אתה יכול פשוט לחבר מחשב לטלוויזיה שלך, אבל אלה מספקים ממשקים נוחים בכל המכשירים שלך. המשמעות היא אפליקציות לתיבות הזרמת טלוויזיה, סמארטפונים, טאבלטים וממשקים מבוססי אינטרנט לכל השאר. הם אפילו עובדים דרך האינטרנט.

תביא מדיה משלך

קשורים: מדוע כדאי לחבר מחשב לטלוויזיה שלך (אל תדאג, זה קל!)

יש לכך כמה חבילות תוכנה חינמיות טובות, אך תצטרך להביא מדיה משלך. אם יש לך אוסף גדול של קבצי וידיאו ומוזיקה מקומיים - אולי קטעי וידאו שנלקחו מ- DVD ומוזיקה שנקטעה מתקליטורי שמע - זו עשויה להיות הדרך האידיאלית לגשת לתוכן זה בכל המכשירים שלך מבלי להסתמך על שירותי סטרימינג כמו Netflix ו- Spotify.

אפליקציות אלה מאפשרות לעיתים קרובות גם לדפדף ולגשת לתמונות - מושלמת אם גם אתה סוג האדם ששומר על אוסף תמונות מקומי.

דפדפן Plex לעומת מדיה: בחר אחד

קשורים: כיצד להגדיר כונן NAS (אחסון צמוד לרשת)

שני הפתרונות הגדולים ביותר להמלצה הם ככל הנראה Plex ו- Media Browser. שניהם פועלים באופן דומה ומציעים שרת שמתקינים על מחשב שולחני, מחשב נייד, מכשיר NAS או שרת ביתי ייעודי. אתה יכול גם לנסות את Kodi, שהיה ידוע בעבר בשם XBMC - זה יכול להיות קצת יותר מסובך להגדיר ועובד קצת אחרת.

דפדפן Plex ו- Media מציעים שרתים הפועלים על Windows, Linux, Mac OS X, BSD ומכשירי NAS שונים. ניתן להתקין אותו במחשב שולחני, בשרת ייעודי, או להשיג מכשיר NAS מוכנה מראש התומך בתוכנת השרת.

Plex מציעה לקוחות עבור פלטפורמות Roku, Amazon Fire TV, Xbox ו- PlayStation - כמו גם תמיכה ב- Chromecast. הם מציעים יישומים ניידים עבור iOS, Android, Windows Phone ו- Windows 8. יש גם ממשק אינטרנט ויישום Plex רב עוצמה למחשבים, אם אתה מחבר מחשב לטלוויזיה שלך.

דפדפן המדיה מציע ללקוחות Roku ומכשירים אחרים הזרמת טלוויזיה, כולל תמיכה ב- Chromecast. ישנן גם אפליקציות ניידות עבור iOS, Android, Windows Phone ו- Windows 8. רוצים להשתמש בה במחשב? יש ממשק נוח מבוסס אינטרנט.

לשניהם תכונות דומות למדי, אם כי Plex בהחלט מציעה חבילת אפליקציות מקיפה יותר - פלייסטיישן, Xbox ו- Fire TV למשל. עם זאת, חלק משירותי Plex עולים כסף. אפליקציית iOS Plex עולה 5 דולר, ואפליקציית Xbox ו- PlayStation דורשות שניהם מנוי "Plex Pass" שיעלה לכם 5 דולר לחודש.

דפדפן המדיה והאפליקציות שלו הם לגמרי בחינם, כך שאין שום תשלום חודשי או רכישות לכל אפליקציה שתצטרכו להתמודד איתם - ואז, דפדפן המדיה אפילו לא מציע תמיכה בפלייסטיישן או ב- Xbox שתוכלו לרכוש אם תרצו. אז תצטרך לבחור אחד - או, יותר טוב, שקול לנסות את שניהם ולברר איזה מהם מתאים לך ביותר.

הגדר את השרת, התקן את האפליקציות והתחל להזרים

תהליך ההתקנה אמור לארוך מספר דקות בלבד, לא משנה באיזה שרת תבחר להשתמש. התקן את Plex או דפדפן המדיה במערכת שבחרת והגדר אותו כך שיפנה אל המדיה שלך. הן Plex והן דפדפן המדיה מציעים מערכת חשבונות אופציונלית, שיכולה לפשט את הכניסה לאפליקציות הניידות והטלוויזיה ולהתחבר לשרת שלך מרחוק דרך האינטרנט.

לאחר מכן תוכל להתקין את האפליקציות המתאימות בתיבות הזרמת הטלוויזיה, הסמארטפונים והטאבלטים שלך. השתמש בהם כדי לגשת למדיה הזורמת שלך. חלק זה קל למדי. אם יש לך Chromecast, זכור כי אינך זקוק לאף אפליקציית Plex או דפדפן מדיה מיוחדת בטלוויזיה שלך - תוכל להתקין את האפליקציה המתאימה בסמארטפון ואז להשתמש בה כדי להעביר מדיה ישירות ל- Chromecast שלך.

תצטרך גם להפעיל שרת ביתי משלך לשם כך. אם יש לך מחשב שולחני או מחשב נייד ושמחים רק לגשת לשרת בזמן שהמחשב פועל, אתה יכול פשוט להתקין את תוכנת השרת במחשב השולחני שלך.

אתה יכול גם להקים מערכת שרתים ייעודית להפעלת השרת, כמובן. זה יכול להיות מחשב שתוכל להשאיר פועל כל הזמן ואפילו לגשת לשרת המדיה שלך מרחוק דרך האינטרנט. זה לא צריך להיות מחשב מלא ועוצמה גבוהה - זה יכול להיות מכשיר NAS בעל צריכת חשמל נמוכה עם צורה קטנה עם כונן קשיח גדול לאחסון כל קבצי המדיה האלה.

קרדיט תמונה: gsloan ב- Flickr