כיצד לכבות מרחוק או להפעיל מחדש מחשבי Windows

Windows כולל את Shutdown.exe, כלי עזר פשוט לכיבוי או הפעלה מחדש של מחשבי Windows ברשת המקומית שלך. כדי להשתמש ב- Shutdown.exe, תחילה עליך להגדיר את המחשבים שברצונך לכבות או להפעיל מחדש מרחוק.

לאחר שתגדיר את המחשבים האישיים, תוכל להשתמש בממשק משתמש גרפי או בפקודה כדי להפעיל מחדש את המחשבים ממערכת Windows אחרת. אתה יכול אפילו לכבות מרחוק או להפעיל מחדש את המחשבים ממערכת לינוקס.

תְצוּרָה

יש להפעיל את שירות הרישום המרוחק בכל מחשב שברצונך לכבות מרחוק - הוא מושבת כברירת מחדל.

כדי לאפשר זאת, הפעל תחילה את לוח הבקרה שירותים במחשב שברצונך לכבות מרחוק. לשם כך לחץ על לחצן התחל, הקלד services.msc בתפריט התחל ולחץ על Enter.

אתר את השירות "רישום מרחוק" ברשימה, לחץ עליו לחיצה ימנית ובחר מאפיינים.

מחלון המאפיינים, הגדר את סוג ההפעלה לאוטומטי ולחץ על כפתור התחל להפעלת השירות.

לאחר מכן, יהיה עליך לפתוח את היציאה הנדרשת בחומת האש של המחשב. לחץ על התחל, הקלד "אפשר תוכנית" ולחץ על Enter. בחלון שמופיע, לחץ על כפתור "שנה הגדרות". גלול מטה ברשימה והפעל את החריג "Windows Management Instrumentation (WMI)".

על חשבון המשתמש שלך להיות בעל הרשאות מנהל מערכת גם במחשב המרוחק. אם לא, פקודת הכיבוי תיכשל בגלל חוסר הרשאות.

כיבוי מרחוק

כדי לכבות את המחשב, הפעל חלון שורת פקודה במחשב אחר (לחץ על התחל, הקלד שורת פקודה ולחץ על Enter). הקלד את הפקודה הבאה בחלון שורת הפקודה לממשק גרפי:

כיבוי / i

מחלון הדו-שיח לכיבוי מרוחק, באפשרותך להוסיף שם מחשב אחד או יותר ולציין אם ברצונך לכבות או להפעיל מחדש את המערכת. באפשרותך להזהיר משתמשים ולרשום הודעה ליומן האירועים של המערכת.

לא בטוח מה שמו של המחשב המרוחק? לחץ על התחל במחשב המרוחק, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על מחשב בתפריט התחל ובחר מאפיינים. תראה את שם המחשב.

ניתן גם להשתמש בפקודה במקום בממשק הגרפי. הנה הפקודה המקבילה:

כיבוי / s / m \\ chris-laptop / t 30 / c "כיבוי לצורך תחזוקה." / ד P: 1:

כבה מלינוקס

לאחר שתגדיר את המחשב, תוכל גם לכבות אותו ממערכת לינוקס. זה מחייב את חבילת samba-common המותקנת - אתה יכול להתקין אותה באובונטו עם הפקודה הבאה:

sudo apt-get install samba-common

ברגע שיש לך, השתמש בפקודה הבאה ממסוף:

כיבוי rpc נטו-אני ip.address -U סיסמה למשתמש%

החלף את "ip.address" בכתובת המספרית של מחשב Windows, "משתמש" בשם המשתמש של חשבון שיש לו הרשאות מנהל במחשב המרוחק, ו"סיסמה "עם סיסמת חשבון המשתמש. אתה יכול להוסיף אפשרות "-r" לפקודה אם ברצונך שהמחשב יופעל מחדש במקום להיכבה.

אם יש לך גישה מרחוק לשולחן העבודה, תוכל גם לגשת לשולחן העבודה ולכבות או להפעיל מחדש בדרך זו. הפקודה shutdown.exe היא דרך מהירה יותר לעשות את אותו הדבר המיועד למנהלי מערכות - אתה יכול לכבות או לאתחל מחדש מספר מחשבים הרבה יותר מהר ממה שאתה יכול על ידי כניסה אליהם אחד אחד.