כיצד לעבוד עם מספרי עמודים במיקרוסופט וורד

Microsoft Word מציע דרך קלה להוסיף סגנונות שונים של מספרי עמודים למסמך שלך. אם יש לך מסמך פשוט, זה עובד מספיק טוב. אבל אם עבדתם עם Word זמן מה והשתמשו בו ליצירת מסמכים מורכבים יותר, אתם יודעים שמספור העמודים יכול להתקלף מעט. אז בואו נסתכל מקרוב.

כיצד להכניס מספרי עמודים

כדי להוסיף מספרי עמודים למסמך Word שלך, עבור לכרטיסייה "הוסף" ברצועת הכלים ואז לחץ על הלחצן "מספר עמוד" בקטע "כותרת עליונה וכותרת תחתונה".

תפריט נפתח מציג כמה אפשרויות שונות למיקום בו תרצו שמספרי העמודים יופיעו - בראש הדף, בחלק התחתון של הדף וכן הלאה. שתי האפשרויות האחרונות מאפשרות לך לעצב את מספרי העמודים שלך בצורה מדויקת יותר (משהו שנראה קצת בהמשך מאמר זה) או להסיר מספרי עמודים מהמסמך שלך.

העבר את העכבר מעל אחת מארבע האפשרויות הראשונות וגלריית מספר עמודים מופיעה. כל אפשרות בגלריה נותנת לך מושג כללי כיצד ייראו מספרי העמודים בדף שלך.

לאחר שתמצא אפשרות שתרצה, המשך ולחץ עליה כדי ש- Word יספר באופן אוטומטי את כל דפי המסמך בסגנון זה. בדוגמה זו בחרנו בסגנון "סרגל המבטא" בתבנית "עמוד X".

קשורים: כיצד להכניס את עמוד X של Y לכותרת עליונה או תחתונה ב- Word

אם הכנסת מספרי עמודים בחלק העליון או התחתון של הדף, אזור הכותרת העליונה או התחתונה של המסמך נפתח אוטומטית ותוכל לבצע כל הוספה שתרצה סביב מספרי העמודים החדשים שלך. כשתהיה מוכן לחזור למסמך שלך, אתה יכול להקיש על כפתור "סגור כותרת עליונה וכותרת תחתונה" ברצועת הכלים או לחץ פעמיים בכל מקום במסמך מחוץ לכותרת העליונה או לכותרת התחתונה.

זו הגרסה הפשוטה של ​​הוספת מספרי עמודים, והיא עובדת מספיק טוב אם יש לך מסמך פשוט - כזה שבו אתה רוצה את כל העמודים ממוספרים, ואתה רוצה שהם ימוספרו באותה מוסכמה.

עם זאת, עבור חלק מהמסמכים תרצו לקבל חובבות מעטות יותר. לדוגמא, מה אם אינך רוצה שמספר העמוד יופיע בעמוד הראשון של המסמך (או בעמוד הראשון של כל קטע)? או מה אם אתה רוצה שמיקום מספר העמודים יהיה שונה בעמודים מוזרים ואחידים, כמו שהוא בספר? או מה אם יש לך חלקים שונים שברצונך למנות אותם אחרת - כמו מבוא או תוכן עניינים שבו אתה רוצה ספרות רומיות במקום הספרות הערביות המשמשות בשאר המסמך שלך?

ובכן, ל- Word יש דרך לעשות את כל זה.

כיצד לגרום למספור עמודים לא להופיע בעמוד הראשון של מסמך או קטע

כאשר הדף הראשון שלך הוא דף כותרת, ייתכן שתרצה להשתמש בכותרת תחתונה או כותרת אחרת עבורו מאשר בשימוש בשאר המסמך שלך וייתכן שלא תרצה שמספר העמוד יופיע בדף זה. כאשר אתה פותח את קטע הכותרת העליונה או התחתונה על ידי לחיצה כפולה במקום כלשהו באזורים אלה, Word פותחת לשונית "עיצוב" חדשה ברצועת הכלים בקטע בשם "כלים לכותרת עליונה וכותרת תחתונה".

בכרטיסייה זו תמצא אפשרות "דף ראשון אחר".

 

הדבר הקריטי שיש לדעת כאן הוא שאופציה זו חלה על החלק במסמך בו מוצבת כעת נקודת ההכנסה שלך. אם יש לך רק קטע אחד במסמך שלך, בחירה באפשרות "עמוד ראשון שונה" גורמת לכותרת העליונה ולכותרת התחתונה הנוכחית להיעלם מהעמוד הראשון במסמך. לאחר מכן תוכל להקליד מידע אחר עבור הכותרת העליונה או התחתונה שלך בעמוד הראשון אם תרצה בכך.

אם יש לך מספר קטעים במסמך, תוכל לשנות את הכותרת העליונה ואת הכותרת התחתונה עבור העמוד הראשון של כל קטע. נניח שכתבת ספר עם פרקים שונים והגדרת כל פרק במדור משלו. אם לא רצית שהכותרת העליונה והכותרת התחתונה הרגילה (ומספרי העמודים) יופיעו בעמוד הראשון של כל קטע, תוכל פשוט למקם את נקודת ההכנסה שלך איפשהו באותו קטע ואז להפעיל את האפשרות "דף אחר שונה".

כיצד למספר דפים מוזרים ואחידים באופן שונה

ניתן גם להגדיר את מספור העמודים כך שמיקום מספרי העמודים יהיה שונה בעמודים מוזרים ואחידים. תגלה שרוב הספרים נוקטים גישה זו כך שמספר העמוד מופיע לצד השמאלי בעמודים השמאלים (אפילו) ולצד הימני בעמודים הימניים (המוזרים). זה מונע את הסתרת מספרי העמודים על ידי כריכת הספר ומקל עליהם לראות כאשר אתה מדפדף בין דפים.

ל- Word יש גם אפשרות לכך. באותה לשונית "עיצוב" בקטע "כלי כותרת עליונה וכותרת תחתונה" ברצועת הכלים, פשוט לחץ על האפשרות "דפים שונים ומשונים אפילו".

Word מעצב באופן אוטומטי את מספרי העמודים כך שהם יופיעו בספר, ואז תוכלו לבצע את כל ההתאמות הידניות הרצויות לכם.

כיצד להוסיף מספרים ותבניות שונות לחלקים שונים

רוב המסמכים משתמשים בספרות ערביות (1, 2, 3 וכו ') בגוף הראשי של המסמך, ויש המשתמשים בספרות רומיות (i, ii, iii וכו') עבור חלקים שונים כמו תוכן העניינים, מבוא ומילון מונחים. . אתה יכול להגדיר את המסמך שלך כך גם ב- Word.

הדבר הראשון שתצטרך לעשות הוא ליצור חלקים שונים במסמך עבור החלקים השונים האלה של המסמך שלך. כך, למשל, אם אתה רוצה שתוכן העניינים וההקדמה ימוספרו באופן שונה מהגוף העיקרי של המסמך שלך, תצטרך ליצור מקטע אחר מלפנים כדי להחזיק את החלקים האלה.

לשם כך, הצב את נקודת ההכנסה שלך בתחילת המסמך שלך (אם עוד לא יצרת את התוכן המקדים) או הצב אותו ממש לפני העמוד הראשון של התוכן הראשי שלך (אם כבר יצרת את התוכן המקדים).

עבור לכרטיסייה "פריסה" ברצועת הכלים ולחץ על כפתור "הפסקות".

בתפריט הנפתח, לחץ על האפשרות "העמוד הבא". כפי שאומר בתיאור, זה יוצר מעבר קטעים ומתחיל את החלק החדש בעמוד הבא.

כעת לאחר שיצרת את החלק הנפרד, תוכל לשנות את הפורמט של מספרי העמודים שם. הדבר הראשון שתרצה לעשות הוא לשבור את הקישור בין החלק הראשוני החדש שלך לבין החלק הבא שבו הגוף העיקרי של המסמך שלך מתחיל. לשם כך, פתח את אזור הכותרת העליונה או התחתונה (בכל מקום שיש לך את מספרי העמודים שלך) בחלק הראשי של המסמך. בכרטיסיה "עיצוב" בקטע "כלי כותרת עליונה וכותרת תחתונה" ברצועת הכלים, לחץ על האפשרות "קישור לקודם" כדי לשבור את הקישור לכותרת העליונה והכותרת התחתונה של החלק הקודם.

כעת לאחר שפרקת את הקישור, תוכל לתקן את מספור העמודים באופן הרצוי לך. זה לוקח כמה צעדים.

התחל על ידי פתיחת אזור הכותרת התחתונה והכותרת התחתונה של כל דף באותו סעיף ראשוני. תראה שמספור העמודים נמשך לפני שיצרת את מעבר החלקים החדש.

לחץ לחיצה ימנית על מספר העמוד ובחר בפקודה "עיצוב מספרי עמודים" מתפריט ההקשר.

בחלון תבנית מספר עמוד, בחר את סוג המספרים שבו ברצונך להשתמש עבור הקטע מהתפריט הנפתח "פורמט מספרים". הנה, הלכנו עם ספרות רומיות רגילות באותיות קטנות. לחץ על "אישור" בסיום.

ואתה יכול לראות שמספור העמודים שלנו בחלק זה השתנה לספרות רומיות.

יש צעד אחד נוסף שתצטרך לנקוט. גלול מטה לדף הראשון בקטע הבא שלך (זה עם גוף המסמך הראשי). תראה שככל הנראה מספר הדפים לא מתחיל בעמוד הראשון. הסיבה לכך היא שהיא שמרה על אותו המספור שהיה לפני שיצרת את החלק הזה.

זה פתרון קל. לחץ לחיצה ימנית על מספר העמוד ובחר בפקודה "עיצוב מספרי עמודים" מתפריט ההקשר.

בחלון עיצוב מספר עמודים, בחר באפשרות "התחל ב" ואז הגדר את התיבה מימין ל "1" כדי להתחיל את החלק בחלק העמוד הראשון.

זה כל מה שיש בזה. עכשיו אתה צריך להיות שני חלקים עם מספרים ופורמטים שונים.

שליטה במספרי עמודים באמצעות שדות

Word מונה את כל הדפים שלך, אך המספרים האלה נשארים מוסתרים אלא אם כן אתה אומר ל- Word להציג אותם. על ידי הכנסת קוד שדה בכל מקום בדף, תוכל להורות ל- Word לחשוף את מספר העמוד. אפשרות זו נותנת לך שליטה נאה על מספרי העמודים. זה גם מאפשר לך לשים מספרים בכל מקום שאתה צריך ולא רק בכותרות העליונות, התחתונות והשוליים. לדוגמה, תוכל להכניס אותם לתיבת טקסט אם תרצה בכך.

מקם את נקודת ההכנסה שלך במקום שבו תרצה להוסיף מספרי עמודים ואז לחץ על Ctrl + F9 כדי להוסיף סוגריים של שדות זוג, שנראים כך: {}. לאחר מכן הקלד "PAGE" בתוך הסוגריים כך:

אתה יכול גם להשתמש בכמה מתגים יחד עם פקודת PAGE שנותנת לך שליטה מסוימת בסגנון שבו המספרים שלך מופיעים. השתמש באחד מהקודים שלמטה כדי לתת למספרים שלך את המראה הדרוש לך.

{PAGE \ * ערבית}

לסיום, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני בכל מקום בין הסוגריים ובחר בפקודה "עדכן שדה" מתפריט ההקשר.

הנה דוגמה למספר עמוד שהכנסנו לתיבת טקסט בפינה השמאלית התחתונה של הדף שלנו.

תיקון מספרי עמודים שבורים

אם מספרי העמודים שלך נשברים במסמך - אולי הם מופיעים באופן לא ברצף או מתחילים מחדש באופן אקראי - זה כמעט תמיד בגלל בעיות בקטעים.

עבור Word, מסמך אינו באמת דבר כשמדובר בעיצוב. המילה מפרקת את הדברים לחלקים, פסקאות ותווים - וזהו.

כדי לתקן את מספור העמודים השבור, התחל בזיהוי החלקים במסמך שלך. הדרך הקלה ביותר לעשות זאת היא לעבור לתפריט "תצוגה" ברצועת הכלים ואז ללחוץ על כפתור "טיוטה" כדי להיכנס לתצוגת טיוטה.

בתצוגת טיוטה, Word מראה לך בדיוק היכן מתרחשות מעברי קטעים ואילו סוגי הפסקות מדובר.

לאחר שזיהית את מיקום מעברי החלקים שלך, עבור חזרה לתצוגת פריסת ההדפסה (כך שתוכל לראות כותרות עליונות ותחתונות קלות יותר). זה המקום שבו תצטרך להתחיל לעבוד בעבודת בילוש.

ודא כי בחלקים שבהם אתה מעוניין במספור עמודים רציף יש כותרות תחתונות ותחתונות מקושרות יחד, וכי בקטעים שבהם אינך מעוניין במספור רציף יש קישור זה שבור. תוכל גם להשתמש בשיטות שסיקרנו במאמר זה כדי לוודא שמספר העמודים של החלקים מתחיל במספר הנכון