מה שאתה צריך לדעת על ביטול הרשאה מ- iTunes

iTunes משתמשת במערכת הרשאות כדי להבטיח שרק קומץ מחשבים יכולים לגשת למוזיקה, קטעי הווידאו והתכנים האחרים שרכשת בכל עת. עליך לבטל הרשאה מ- iTunes לפני שאתה נפטר ממחשב או מתקין מחדש את Windows.

מערכת ההרשאות היא סוג של DRM, ולכן היא כרוכה בקפיצה דרך חישוקים. זה אמור להגביל את הגישה לתוכן שרכשת.

מהי הרשאת iTunes?

עליך לאשר מחשב - Mac או Windows PC - ב- iTunes לפני שהמחשב יוכל להוריד ולהשתמש בסרטים, תוכניות טלוויזיה, מוסיקה, ספרים אלקטרוניים, ספרי שמע, אפליקציות ותכנים אחרים שנרכשו. שים לב שהדבר חל רק על מדיה עם DRM. רוב קבצי המוסיקה ב- iTunes הם ללא DRM, כך שאינך צריך לאשר למחשב לנגן אותם.

ניתן להחזיק לכל היותר חמישה מחשבים מורשים בו זמנית לתעודת ה- Apple שלך. מחשבי מקינטוש ומחשבי Windows נחשבים לשניים בסך הכל.

קשורים: כיצד לעולם אל תשתמש ב- iTunes עם ה- iPhone, iPad או ה- iPod Touch שלך

מכשירי iOS אינם נחשבים לסך ההפעלה, כך שתוכלו לקבל כמה מכשירי אייפד, מכשירי אייפון, נגיעות אייפוד ומכשירי Apple TV שניגשים לתוכן ה- iTunes שלכם כרצונכם.

מערכת הרשאות זו היא סוג של DRM, והיא מגבילה את הגישה לתוכן שאתה רוכש ב- iTunes. פעם היו מערכות הרשאות נפוצות למדי - למשל, עדים למגבלת ההרשאה במערכת SecuROM הישנה למשחקי מחשב או למגבלת ההפעלה שניתן לבנות בתוך קבצי שמע ווידאו של Windows Media. שירותים רבים מגבילים כעת תוכן לחשבונות ולא בהכרח מגבילים את מספר המכשירים, אך iTunes עדיין משתמש בתכנית הישנה יותר של התרת מחשבים בודדים ואי-איסורם. לא נתפלא אם זה היה מובנה בחוזים שאפל חתמה עם בעלי זכויות כאשר הם מעלים את התוכן שלהם ב- iTunes.

כיצד לאשר מחשב

אישור מחשב הוא פשוט. ב- Windows, לחץ על כפתור התפריט ב- iTunes, הצבע על חנות iTunes ובחר הרשאה למחשב זה. ב- Mac, לחץ על תפריט החנות ובחר הרשאה למחשב זה. היכנס באמצעות מזהה Apple שלך ​​כדי להשלים את התהליך.

המחשב שלך יוכל להוריד, לסנכרן ולהפעיל את תוכן ה- iTunes שרכשת.

כיצד ומתי עליך לבטל אישור ממחשב PC או Mac

תמצא גם תפריט בטל אישור מחשב זה באותו מקום. אפשרות תפריט זו תבטל את ההרשאה ותמנע מהצפייה, ההצגה או ההורדה של תכני iTunes משועבדי DRM במחשב שלך.

קשורים: חנון מתחיל: כיצד להתקין מחדש את Windows במחשב שלך

עליך לבטל את הרשאת המחשב שלך כשאתה עומד להסיר את ההתקנה של iTunes, אם אתה עומד להתקין מחדש את Windows, או כשתסיים עם המחשב ותרצה להיפטר ממנו. אם אינך מתכנן להשתמש בתוכן iTunes שרכשת במחשב, בטל את הרשאתו.

אפל גם ממליצה לבטל את אישור המחשב שלך לפני שתשדרג את רכיבי החומרה שלו. אם לא, המחשב היחיד שלך עשוי להיחשב כמחשב אחר לאחר מכן ולהשתמש בהרשאות מרובות.

ביטול אישור המחשב חשוב מכיוון שהוא מחזיר לך את אחת מחמש ההרשאות המוגבלות שלך.

כיצד לבטל הרשאה ממערכות שאין לך גישה אליהן

אם המחשב שלך מתקלקל ואינך יכול לבטל את אישור ה- iTunes, אתה נפטר ממחשב לפני ביטול האישור של iTunes, או אם אתה משדרג את רכיבי המחשב שלך, ייתכן שבזבזת הרשאות. המערכות הישנות יחשבו ככל הנראה כחמישה מחשבים מורשים ביותר. אם תמשיך לאשר ל- iTunes ולהיפטר מהמחשבים המורשים או להתקין מחדש את Windows, אתה עלול למצוא עצמך לא יכול לגשת לתוכן שנרכש מכיוון שאתה לא יכול לאשר עוד מחשבים.

אפל מאפשרת לך לתקן זאת רק בדרך אחת. אתה לא יכול פשוט לגשת לרשימת מחשבים מורשים ולבטל אישור ממחשבים בודדים. במקום זאת, יהיה עליך לבטל את אישור כל המחשבים שלך בבת אחת.

לשם כך לחץ על חנות iTunes ב- iTunes, היכנס למזהה Apple שלך, לחץ על שם מזהה Apple שלך ​​ובחר חשבון.

מכאן תוכל ללחוץ על הלחצן בטל הרשאה הכל לצד הרשאות מחשב. כפתור זה יופיע רק אם יש לך יותר ממחשב אחד מורשה. זה יבטל את ההרשאות מכל המחשבים המורשים, ויאפשר לך להתחיל לאשר מחשבים מאפס.

אזהרה : ניתן להשתמש בלחצן ביטול הרשאה הכל פעם אחת בלבד בשנה. לאחר השימוש בו, נסה להיות זהיר יותר עם ההרשאות שלך - בטל הרשאה ממחשבים לפני שנפטר מהם, התקן מחדש את Windows או שדרג את החומרה שלהם.

אם אתה מוצא את עצמך לא מצליח לגשת לתוכן שנרכש - או אם השתמשת בלחצן בטל הרשאה הכל כבר פעם אחת ואתה צריך להשתמש בו שוב - אתה תמיד יכול לנסות לפנות לתמיכה של Apple ולבקש מהם לאפס את האישורים שלך עבורך. זה כל מה שאתה יכול לעשות, פחות מנסיון לשבור את ה- DRM.

קרדיט תמונה: ריצ'רד ג'יילס בפליקר