כיצד לערוך כל דף אינטרנט ב- Chrome (או בכל דפדפן).

דפי אינטרנט הם רק מסמכים שמציג דפדפן האינטרנט שלך. אבל מה אם תוכל להקליד ישירות בכל דף אינטרנט כדי לשנות אותו? אתה יכול, ואינך זקוק לתוסף דפדפן - זו תכונה המובנית בכל דפדפן מודרני.

תכונה זו מנצלת את התכונה "document.designMode", אותה תוכלו להפעיל באמצעות קונסולת ה- JavaScript של דפדפן האינטרנט. לאחרונה הודגש על ידי טומק סולקובסקי בטוויטר, אבל זה כל כך מגניב שאנחנו צריכים לשתף את זה עם הקוראים שלנו.

אתה יכול להשתמש בתכונה זו כדי לנקות דף אינטרנט לפני שאתה מדפיס אותו, לבדוק איך ייראו שינויים בדף אינטרנט, או אפילו סתם מתיחות אנשים. זה יהיה בדיוק כמו עריכת מסמך Word - אין צורך להתעסק עם HTML.

להפעלת תכונה זו, היכנס לדף אינטרנט ואז פתח את מסוף המפתחים. כדי לפתוח את המסוף ב- Google Chrome, לחץ על תפריט> כלים נוספים> כלי מפתח או לחץ על Ctrl + Shift + i.

בזמן שאנחנו משתמשים ב- Chrome כדוגמה כאן, תכונה זו פועלת גם בדפדפנים מודרניים אחרים. כך פותחים את המסוף בדפדפנים אחרים:

  • ב- Mozilla Firefox, לחץ על תפריט> מפתח אתרים> מסוף אינטרנט או לחץ על Ctrl + Shift + K.
  • ב- Apple Safari, לחץ על Safari> העדפות> מתקדם ואפשר "הצג תפריט פיתוח בשורת התפריטים." לאחר מכן לחץ על פיתוח> הצג מסוף JavaScript.
  • ב- Microsoft Edge, לחץ על תפריט> כלים נוספים> כלי מפתח או לחץ על F12 ואז לחץ על הכרטיסייה "מסוף".

לחץ על הכרטיסייה "קונסולה" בחלק העליון של החלונית כלים למפתחים. הקלד את המסך הבא במסוף ולחץ על Enter:

document.designMode = 'ב'

כעת תוכל לסגור את המסוף, אם תרצה, ולערוך את דף האינטרנט הנוכחי כאילו היה מסמך הניתן לעריכה. לחץ איפשהו כדי להוסיף את הסמן והקלד טקסט. השתמש במקשי Backspace או Delete כדי להסיר טקסט, תמונות ורכיבים אחרים.

זה רק משנה את מראה דף האינטרנט בדפדפן שלך. ברגע שאתה מרענן את הדף, תראה את המקור שוב. אם תעבור לדף אינטרנט או לשונית אחרת, זה לא יהיה במצב עיצוב עד שתפתח את המסוף ותקליד את השורה הזו פעם נוספת.

אתה יכול אפילו לחזור למסוף ולהפעיל את הפקודה הבאה כדי לכבות את מצב העיצוב:

document.designMode = 'כבוי'

דף האינטרנט לא יהיה ניתן לעריכה יותר, אך השינויים שלך יישמרו עד לרענון הבא של הדף.