כיצד לבדוק אם המחשב שלך מוכן ל- Oculus Rift או ל- HTC Vive

ה- Oculus Rift ו- Valve של HTC Vive דורשים חומרת משחקים חזקה למחשב. לא בטוח אם המחשב האישי שלך יכול להתמודד עם זה? שניהם Oculus וגם Valve מספקים כלים שבודקים במהירות אם המחשב שלך עומד ברחרח.

ככלל, אלא אם כן בניתם או רכשתם מחשב גיימינג מתקדם לאחרונה, יש סיכוי טוב שהמחשב שלכם אכן לא מוכן למציאות מדומה. הקפד לקנות או לבנות מחשבים חדשים עם התחשבות בדרישות חומרה אלה אם אתה מתכוון להיכנס ל- VR.

בדוק אם המחשב שלך יכול להתמודד עם השבר Oculus

קשורים: Oculus Rift לעומת HTC Vive: איזו אוזניות VR מתאימה לך?

כדי לבדוק האם המחשב האישי שלך מוכן ל- Oculus Rift, הורד את כלי התאימות של Oculus Rift והפעל אותו. הכלי יבדוק את חומרת המחשב כדי לוודא שיש לך מעבד גרפי מספיק, מעבד, זיכרון RAM ומספר יציאות USB לתמיכה בחומרה. הכלי יבדוק גם אם בקר ה- USB של לוח האם שלך מספיק טוב, מכיוון שנראה שיש בעיות בין כמה לוחות אם ישנים יותר ל- Rift.

אם המחשב האישי שלך לא עובר, הכלי יגיד לך מה הבעיה - אולי אתה רק צריך לשדרג את כרטיס המסך שלך, אם יש לך מזל. אם אתה צריך לשדרג את החומרה שלך, עיין בסעיף האחרון במאמר זה לקבלת דרישות המינימום.

ראה אם ​​המחשב שלך מוכן ל- HTC Vive ו- SteamVR

אם אתה מעוניין יותר ב- HTC Vive, הורד את היישום SteamVR Test Test דרך Steam. בעוד שהכלי של Oculus רק משווה את החומרה של המחשב האישי שלך למסד נתונים, הכלי SteamVR Test Test למעשה יפעיל אמת מידה כדי לראות אם המחשב שלך יכול להציג תוכן מציאות מדומה ב 90 פריימים לשנייה, והאם הוא יכול לעשות זאת ברמה הגרפית המומלצת. איכות.

כלי זה מועיל גם אם תעבור את מבחן Oculus, מכיוון שהוא ייתן לך מושג על האיכות הגרפית שאתה יכול לצפות לה עם ביצועים חלקים במשחקי מציאות מדומה.

דרישות חומרה מינימליות עבור Oculus Rift ו- HTC Vive

אם המחשב האישי שלך עובר את הבדיקות שלעיל, אינך צריך לדאוג לדרישות החומרה. אך יתכן שתרצה לבדוק את דרישות המערכת המדויקות אם אתה מתכנן לרכוש או לבנות מחשב שיוכל להתמודד עם מציאות מדומה.

החומרה הנדרשת זהה במידה רבה בין שתי האוזניות. אלה דרישות המינימום, כך שחומרה מהירה יותר תמיד טובה יותר. אבל תצטרך לפחות:

  • גרפיקה : NVIDIA GeForce GTX 970 או AMD Radeon R9 290
  • מעבד : אינטל i5-4590 ל- Oculus Rift, Intel i5-4590 או AMD FX 8350 ל- HTC Vive (מעבד AMD זה עשוי לעבוד עם ה- Rift בכל מקרה, אך Oculus אינו מפרט רשמית כל מעבד AMD כתומך).
  • זיכרון RAM : 8GB ל- Rift Oculus, 4GB ל- HTC Vive
  • פלט וידאו : פלט וידאו HDMI 1.3 עבור Oculus Rift, HDMI 1.4 או DisplayPort 1.2 עבור HTC Vive
  • יציאות USB : 3 יציאות USB 3.0 ויציאת USB 2.0 אחת ל- Oculus Rift, יציאת USB 2.0 בלבד הנדרשת ל- HTC Vive (אם כי USB 3.0 נתמך ועשוי לספק חוויה טובה יותר)
  • מערכת הפעלה : Windows 7 עם Service Pack 1 נדרש לשתי האוזניות. השבר Oculus דורש גרסת 64 סיביות.

היזהר ממחשבים ניידים. בשל השיווק המבלבל של NVIDIA, מחשב נייד עם "GTX 970M" או אפילו "GTX 980M" אינו מהיר מספיק למציאות מדומה - ש- "M" פירושו שהוא כרטיס מחשב נייד בעל הספק נמוך יותר. כמה מחשבים ניידים כוללים גרפיקה ממחשב שולחני, כמו המחשב הנייד מוכן VR של MSI ובתוכו גרפיקה GTX 980. רק וודא שמדובר ב- GTX 970 או 980, לא 970M או 980M.

אם אתה רוצה לקבל מחשב עם מציאות מדומה בראש ולא רוצה לבנות אותו בעצמך, Oculus מפרסמת "מחשבים מוכנים Oculus" ו- HTC דוחפת את "מחשבי Vive אופטימיזציה" שאתה יכול לרכוש ממותגים כמו Alienware, Asus, Dell, Falcon Northwest, HP ו- MSI. מובטח כי אלה יעבדו היטב עם האוזניות המשויכות. NVIDIA מספקת גם רשימה של מחשבים אישיים מוכנים ל- VR עם גרפיקה של NVIDIA.

לא ה- Rift או Vive תומכים ב- Mac OS X או Linux, למרבה הצער. למרות העובדה ש- Valve מייצרת מערכת הפעלה משלה של SteamOS המבוססת על לינוקס, Valve אפילו לא טרח להכריז על ציר זמן לתמיכה ב- SteamOS ו- Linux. האוזניות האלה הן חלונות בלבד לעתיד הנראה לעין.

קרדיט תמונה: מאוריציו פצ'ה