כיצד למצוא או ליצור עדכון RSS לכל אתר

אם אתה עדיין משתמש RSS ייעודי, אין ספק ששמת לב שחלק מהאתרים כבר לא חורגים ממנה כדי לספק לך. איפה שלוגו RSS יוצג פעם באופן בולט, עכשיו הוא לא נמצא בשום מקום. איך אתה אמור למצוא עדכוני RSS?

לפני שתנסה אחת מהאפשרויות הבאות, נסה ליצור קשר עם האנשים שמאחורי האתרים המועדפים עליך: לעתים קרובות הם יחזרו אליך עם כתובת אתר. אבל כשזה לא מצליח, אתה צריך לקחת את העניינים לידיים שלך. כך תוכל למצוא, או אפילו ליצור, עדכון RSS לכל אתר, גם כאשר לא מוצע אתר כזה.

הערה: אם מעדת כאן וחיפשת את עדכון ה- RSS שלנו , הנה זה!

מציאת עדכוני RSS מוסתרים ברוב האתרים

מרבית האתרים בנויים באמצעות מערכת ניהול תוכן, או CMS. כל CMS גדול מציע כברירת מחדל עדכון RSS, כלומר RSS קיים לאתרים כאלה בין אם יוצרי האתר מבינים זאת ובין אם לאו. במקרים אלה, אתה יכול להשתמש בפריצת URL פשוטה כדי למצוא את עדכון ה- RSS.

כ- 25 אחוז מהאתרים בנויים באמצעות וורדפרס, למשל. רבים אחרים בנויים על פלטפורמות כמו Blogger של Google, Tumblr של Yahoo או Medium. כך תוכל למצוא עדכוני RSS לכל אלה.

  • אם אתר בנוי באמצעות וורדפרס , פשוט הוסף /feedלסוף כתובת האתר, למשל //example.wordpress.com/feed. אתה יכול לעשות זאת גם עבור קטגוריות ודפים, כדי לקבל עדכוני RSS ספציפיים. קרא עוד כאן.
  • אם אתר מתארח ב- Blogger , פשוט הוסף feeds/posts/defaultלסוף כתובת האתר, למשל //blogname.blogspot.com/feeds/posts/default. קרא עוד כאן.
  • אם בלוג מתארח באתר Medium.com , פשוט הכנס /feed/ לפני שם הפרסום בכתובת האתר. למשל medium.com/example-siteהופך medium.com/feed/example-site. אתה יכול לעשות את אותו הדבר עבור דפי מחברים בודדים, אם אתה רוצה. קרא עוד כאן.
  • אם בלוג מתארח ב- Tumblr , פשוט הוסף /rssלסוף כתובת האתר של דף הבית. לדוגמא //example.tumblr.com/rss,.

התארנו בעבר כמה טיפים נוספים, כולל הוספת עדכון טוויטר לקורא ה- RSS שלך ומציאת עדכון RSS לכל דף YouTube. בין כל אלה, תוכלו למצוא עדכון RSS עבור הרוב המכריע של האתרים והדפים שם בחוץ, אך אם זה לא מספיק יש לכם אפשרות אחרת.

צור עדכון RSS מותאם אישית בעזרת כלי יצירת העדכון של חמישה פילטרים

האנשים הטובים ב- FiveFilters.org מציעים Feed Creator, כלי הסורק כל דף אינטרנט באופן קבוע ומשתמשים בכל קישורים חדשים שנוספו ליצירת עדכון RSS. כל מה שאתה צריך זה כתובת אתר וכמה פרמטרים.

השדה הראשון, "הזן כתובת URL לדף", הוא הפשוט ביותר: העתק את כתובת האתר של האתר שאתה רוצה שיהיה לו עדכון RSS והדבק אותו כאן. השני, "חפש קישורים בתוך אלמנטים של HTML שתכונת id או class מכילה" הוא קצת יותר מורכב, אך אל תיבהל: הוא למעשה די פשוט.

חזור לאתר שברצונך ליצור עדכון RSS, ואז לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על דוגמה לסוג הקישור שתרצה לראות בעדכון RSS זה. Google Chrome יעניק לך את האפשרות "לבדוק" את הקישור; דפדפן אחר אמור להציע ניסוח דומה.

עשה זאת והמפקח יצוץ ויציג בפניך את קוד האתר לצד האתר עצמו.

יש להדגיש את הקישור עליו אתה לוחץ באמצעות לחצן העכבר הימני, כפי שמוצג, והמחלקה של כתובת ה- URL צריכה להיות גלויה בחלון הקופץ של הקישור ובחלונית השמאלית, אם כי הדבר עשוי להיחקר קצת בהתאם לאתר. הנוסח המדויק ישתנה, אך בדוגמה שלנו כאן "allmode-title" הוא מה שאנחנו מחפשים. העתק זאת והדבק אותו בחזרה בדף יוצר העדכון.

השדה השלישי והאחרון, "שמור קישורים רק אם כתובת האתר של הקישור מכיל", נותן לך מגע יותר שליטה. אם אתה מבחין שרק קישורים מסוימים לדף מסוים מעניין אותך, הוסף ניסוח מכתובת האתר הזו. זה יכול לעזור לסנן מודעות וטרדות אחרות.

לאחר כל מה שהוזן אתה אמור להיות מסוגל ללחוץ על כפתור "תצוגה מקדימה" הירוק הגדול.

אם הכל עובד, תראה אוסף של כותרות.

מזל טוב! כעת תוכל להירשם לעדכון RSS לאתר שלא היה לו בעבר. אם לא, אל תיבהל: פשוט חזור אל Feed Creator ונסה כמה קריטריונים. זה יכול לקחת זמן מה, אך ברגע שתקבל את העניין, תוכל ליצור עדכונים לכל אתר.

קרדיט תמונה: רוברט סקובל