כיצד לבנות מרכז מדיה בסך $ 35 עם Kodi ו- Raspberry Pi

אם הקפדתם על הגדרת מחשב מרכז מדיה מבוסס Kodi מכיוון שהם קולניים, יקרים, אינם מתאימים למדף המדיה שלכם, ה- Raspberry Pi הוא המושיע שלכם. תמורת סכום של 35 $ בלבד (בתוספת כמה אביזרים שאולי יש לכם בסביבה), תוכלו להשיג מחשב קטן ויעיל שיכול לנגן את כל המדיה שלכם מממשק אחד יפה וידידותי לספה.

מדריך זה מניח שאתה מכיר לפחות את ה- Raspberry Pi ו- Kodi, אז אם לא, הקפד לבדוק את המדריך המלא שלנו ל- Raspberry Pi ולקרוא על Kodi לפני שתמשיך.

מה אתה צריך

קשורים: כל מה שאתה צריך לדעת על תחילת העבודה עם פטל פטל

בכל הנוגע לחומרה, תזדקק לחבילה האופיינית של Raspberry Pi ואביזרים:

  • לוח Raspberry Pi (אנו ממליצים על ה- Raspberry Pi 3 האחרון לקבלת הביצועים הטובים ביותר)
  • ספק כוח microUSB (אנו ממליצים על ספק הכוח הרשמי של CanaKit Raspberry Pi 3 לקבלת התוצאות הטובות ביותר)
  • כרטיס microSD (מומלץ 8GB ומעלה)
  • מקרה (אתה יכול למצוא הרבה מגניבים באמזון, אם כי המקרה הרשמי של Kodi גם הוא די מתוק)
  • כבל HDMI לחיבור לטלוויזיה שלך
  • כבל Ethernet או מתאם Wi-Fi (Ethernet מומלץ מאוד לביצועים הטובים ביותר)

קשורים: כיצד להשתמש ב- Flirc כדי להוסיף כל שלט לכל מרכז מדיה

כמו כן, תזדקק לעכבר ולמקלדת עבור חלק מההתקנה הראשונית, מחשב שתוכל להשתמש בו כדי להתקין את Kodi בכרטיס ה- SD שלך, ואם תרצה - מקלט מרוחק ואינפרא אדום לשליטה בספה. אנחנו אוהבים את FLIRC יחד עם Logitech Harmony 650.

בסך הכל, חלקים אלה עשויים להפעיל אתכם יותר מ- $ 35 המפורסמים אם תצטרכו לקנות את כולם, אך רוב הסיכויים שיש לכם כמה (אם לא כולם) הדברים האלה בשכיבה, כך שתוכלו להסתדר עם מעט מאוד. שוב, אתה יכול לקרוא עוד על איסוף חלקים אלה במדריך השלם שלנו לפטל פטל.

איזו גרסה של Kodi?

התקנת Kodi ב- Raspberry Pi אינה זהה לחלוטין להתקנתו במחשב Windows או Linux. במקום להתקין מערכת הפעלה ואז להתקין את Kodi נוסף על כך, בדרך כלל תתקין חבילת All-in-One המספקת רק את Kodi ואת הדברים החשובים ביותר. מערכת ההפעלה הבסיסית עשויה עדיין להיות גרסה כלשהי של דביאן לינוקס, אך מותאמת להביא גרסת Kodi חזקה וקלה למסך הטלוויזיה שלך במאמץ מועט.

ישנן מבנים רבים ושונים של Kodi עבור ה- Pi, אך בימינו אנו ממליצים על LibreELEC. הוא קל משקל להפליא, מטופח עם עדכונים ופופולרי, כך שבטוח שתמצאו עזרה בדרך אם תזדקקו לו. אם אתה לא אוהב את זה, ישנן אפשרויות אחרות, כגון OpenELEC (קודמן ל- LibreELEC), OSMC (היורש ל- Raspbmc שהופסק כעת) ו- XBian. התקנתם תהיה דומה מאוד להתקנת LibreELEC, כך שתוכלו לבצע את רוב ההוראות שלהלן.

שלב ראשון: הורד והבזק את Kodi לכרטיס ה- SD שלך

הצעד הראשון מתרחש במחשב האישי שלך. בבדיקות שלנו, המתקין העצמאי של LibreELEC לא עבד, ולכן אנו ניצור את כרטיס ה- SD שלנו באופן ידני באמצעות Etcher, תוכנית חינמית עבור Windows, macOS ו- Linux. עבור אל דף הבית של Etcher והורד את הגרסה עבור מערכת ההפעלה שלך - אם אתה משתמש ב- Windows, אנו ממליצים על הגרסה הניידת, מכיוון שאינך צריך להתקין אותה.

לאחר מכן, עבור אל דף ההורדות של LibreELEC וגלול מטה לקטע "הורדות ישירות". בחר "Raspberry Pi v2 ו- Raspberry Pi v3" מהתפריט הנפתח (אלא אם כן אתה משתמש ב- Raspberry Pi 1 או ב- Zero, ובמקרה זה בחר באפשרות זו במקום זאת. לאחר מכן, גלול למטה ולחץ על הקישור לקובץ .img.gz עבור את הפלטפורמה שבחרת זה עתה.

לאחר הורדת הקובץ, הפעל את Etcher. לחץ על "בחר תמונה" ואז בחר בקובץ .img.gz שהורדת זה עתה.

לאחר מכן לחץ על הקישור "שנה" מתחת לשלב השני כדי לוודא ש- Etcher בחר את המכשיר הנכון. במקרה שלנו, זה קורא כרטיסי SD של Transcend ובתוכו כרטיס SD של 16 ג'יגה-בייט, ולכן Etcher בחר בחוכמה.

כשתסיים, לחץ על "פלאש!" לַחְצָן. זה ייקח דקה או שתיים להשלים את התהליך. אתה עלול לקבל שגיאה קופצת לגבי Windows שאינו מסוגל לקרוא את הכונן, אך אל תפרמט אותו! זה תקין, מכיוון שכרטיס ה- SD שנוצר ישתמש במערכת קבצים של לינוקס. פשוט סגור את החלון ההוא והמשיך בצעדים הבאים.

בסיום, הוצא את כרטיס ה- microSD שלך ואסוף את חומרת ה- Pi שלך.

שלב שני: הפעל את ה- Raspberry Pi שלך והגדר את המערכת שלך

הכנס את כרטיס ה- microSD שלך לפטל ה- Raspberry שלך, וחבר אותו לטלוויזיה באמצעות כבל ה- HDMI (חבר את כבל Ethernet, אם יש). לאחר מכן, חבר את אספקת החשמל לפיי ושקע חשמל רגיל, והוא אמור להתחיל. אתה אמור לראות את מסך הפתיחה של LibreELEC מופיע בטלוויזיה שלך.

תנו לו כמה דקות באתחול הראשון כדי ליצור את התיקיות הדרושות ולבצע סדר בכל. יוצג בפניך מסך הבית המסורתי של Kodi, עם חלון קופץ של LibreELEC שיעביר אותך בשלבים ראשוניים כמו הגדרת אזור הזמן שלך.

זה צריך להיות כל מה שאתה צריך כדי להתחיל ולהפעיל - כמעט הכל מכאן והלאה זהה להגדרת Kodi בכל תיבה אחרת. אתה יכול להוסיף קטעי וידאו חדשים לספרייה שלך, לשלוט בהפעלה באמצעות שלט (או האפליקציות הרשמיות המרוחקות עבור iOS ו- Android) ולעשות דברים מתקדמים אחרים - כמו לסנכרן את הספריות שלך עם MySQL או Control Kodi עם Amazon Echo.

אם אתה נתקל אי פעם בבעיות ספציפיות ל- LibreELEC או Pi, תמצא כמה הגדרות נוספות תחת תוספות> תוספות לתוכנית> תצורת LibreELEC. רוב אלה יהיו דומים להגדרות שהגדרת באשף הראשוני ההוא, אם כי יש כמה דברים שתרצה לשים לב אליהם:

  • אם אתה משתמש במקורות רשת ו / או MySQL עבור ספריית הווידאו שלך, כדאי לך לעבור לרשת> הגדרות רשת מתקדמות ולהפעיל "המתן לרשת לפני שתתחיל את Kodi". זה מבטיח שהספריה תופיע כראוי בעת אתחול.
  • תחת שירותים, אתה יכול להפעיל או להשבית את Samba ו- SSH, אשר שימושיים לגישה ל- Pi ממחשבים אחרים ברשת שלך. Samba מאפשר לך להציג ולערוך קבצים (שימושי לעריכת קבצי התצורה של Kodi), בעוד ש- SSH שימושי לפתרון בעיות בשורת הפקודה.
  • אם אתה צופה בסרטונים שדורשים רישיון MPEG-2 או VC-1, אתה יכול לקנות רישיון זול ולהוסיף אותו ל- Pi שלך באמצעות הוראות אלה. (יהיה עליך להוסיף אותו ל- config.txt שלך עבור LibreELEC מכיוון שהוא אינו מובנה בתפריט התצורה.)

מלבד הגדרה בסיסית, אתה צריך לצאת למרוצים! אתה יכול להתאים אישית את Kodi לתוכן הלב שלך כמו בכל פלטפורמה אחרת - לקבל עורות חדשים, להתקין תוספות ולארגן בקפידה את כל הסרטים והתוכניות שלך (וכשסיימת, שיבט את כרטיס ה- SD לגיבוי חסין טיפשים). השמיים הם הגבול וזה עלה לך רק 35 דולר.