מדוע אתחול מחדש של הנתב מתקן כל כך הרבה בעיות (ולמה אתה צריך לחכות 10 שניות)

האינטרנט מושבת, אבל אתה יודע מה לעשות: נתק את הנתב או המודם שלך, המתן עשר שניות ואז חבר אותו שוב. זה הטבע השני בשלב זה, אבל למה זה באמת עובד? והאם יש קסם למספר העשר שני?

והשאלה הגדולה עוד יותר: האם יש איזושהי דרך שתפסיק לעשות זאת?

נתבים יכולים להרגיש מסתוריים, אבל הם לא. ואם אתה יודע מה משתבש, אתה בדרך כלל יכול לפתור את הבעיה.

הנתב שלך הוא מחשב

אולי לא תחשוב על זה ככה, אבל הנתב שלך הוא מחשב. בתוך קופסת הפלסטיק הזו נמצא מעבד, זיכרון ואחסון מקומי, שכולם מפעילים מערכת הפעלה. וכמו מחשב, דברים יכולים להשתבש מדי פעם. אולי באג גורם לדליפת זיכרון, אולי המעבד מתחמם יתר על המידה, או אולי פאניקה גרעינית מלאה הורידה את המערכת כולה.

מה התיקון הפשוט ביותר לבעיות מחשב מסוג זה? מדליקים ומדליקים אותו שוב.

קשורים: מדוע אתחול מחדש של מחשב פותר כל כך הרבה בעיות?

הנתב שלך זהה: כל הסיבה שההפעלה מחדש של מחשב יכולה לפתור בעיות חלה. בדיוק כמו במחשב שלך, אתה לא באמת פותר את כל מה שגורם לנתב לקרוס, אבל אתה מאפשר לו לפעול שוב כמו שצריך.

בטח, זה לא פותר בעיות שיטתיות, אבל זה בדרך כלל פותר דברים בטווח הקצר.

האם אתה באמת צריך לחכות 10 שניות?

זה עונה למה ניתוק עוזר, אבל למה אתה צריך לנתק 10 או 30 שניות? ובכן, האם ניתקתם פעם אחת את החשמל מהגאדג'ט רק כדי לראות את נורית חיווי הכוח דולקת מספר שניות? יש סיבה שקורה וזה קשור לתשובתנו כאן.

רוב האלקטרוניקה עושה שימוש ליברלי בקבלים, שהם בעצם סוללות זעירות. ראית את אלה בעבר אם אי פעם פירקת מחשב או גאדג'ט.

הם לא אוגרים הרבה אנרגיה, אבל לפעמים הם יכולים להספיק בדיוק כדי לשמור על שבב זיכרון פועל למשך כמה שניות. המתנה של 10 שניות מבטיחה שכל קבלים מנוקז לחלוטין, וכך כל פיסת הזיכרון מנוקה. זה מבטיח שכל ההגדרות בנתב שלך מתאפסות בפועל, כולל כל מה שעלול לגרום לקרוס מלכתחילה.

כפי שקבענו, ישנן מספר סיבות שיכולות להיות צורך לאפס את הנתב שלך. לא כל הבעיות הללו ידרשו פריקה של 10 שניות, ולכן ניתן לפתור כמה בעיות ללא המתנה. אם אתה פותר בעיות בבעיה חדשה, עם זאת, ההמתנה של 10 שניות עשויה להיות ההבדל בין עבודה לא עבודה.

מה גורם לנתבים להתרסק?

כמו בכל פיסת חומרה, יש כל מיני סיבות אפשריות שהנתב שלך עלול לקרוס ודורש הפעלה מחדש. להלן מספר סיבות אפשריות:

  • התרסקות מהטחנה . כמחשב, הנתב שלך יכול לקרוס בגלל באגים בקושחה שאוכלים יותר מדי זיכרון או גורמים לבהלת ליבה.
  • התנגשויות בין כתובות IP . הנתב שלך מנהל כתובת IP פרטית וציבורית, ולפעמים זה משבש. אם לשני התקנים ברשת שלך יש אותה כתובת IP, או אם לנתב שלך אין כתובת IP ציבורית עדכנית, החיבור שלך עלול להישבר. הפעלה מחדש של הנתב מאפסת את הקצאות ה- IP האלה כדי שהדברים יוכלו להתחיל לעבוד שוב.
  • התחממות יתר . כמו כל מחשב, הנתב שלך יכול להתחמם יתר על המידה - במיוחד אם אתה שומר אותו בחלל סגור כדי להסתיר אותו מהעין - ולגרום לו לקרוס.

ישנן סיבות פוטנציאליות יותר, אך אלה הן הנפוצות ביותר. ויש עבורם כמה פתרונות פשוטים יחסית.

פתרון אחד: עדכן את הקושחה שלך

כאשר במחשב שלך יש באגים מתמשכים, פתרון תוכנה הוא לעתים קרובות התיקון. כנ"ל לגבי הנתב שלך: גם הוא זקוק לעדכונים.

קשורים: כיצד להבטיח לנתב הביתי שלך עדכוני האבטחה האחרונים

תארנו כיצד לעדכן את הנתב שלך בעבר, כך שלא נבצע חשיש מחדש כאן. אבל התהליך לא קשה כמו שאתה חושב: בדרך כלל אתה רק צריך לפתוח את דפדפן האינטרנט שלך, להקליד את כתובת ה- IP של הנתב שלך ולמצוא את כפתור העדכון.

אם יש סיבה מתועדת שהנתב שלך ממשיך לקרוס, עדכון הקושחה אמור לקוות. תן לזה זריקה.

פיתרון נוסף: בדוק אם התחממות יתר

מחשבים קורסים כשהם מתחממים יתר על המידה, והנתב שלך הוא אותו הדבר. אם זה מרגיש חם כשנתק את החשמל, שקול לנסות לפתור חום.

לנתב שלך יש כנראה פתחי אוורור; ודא שהם לא מכוסים, בדיוק כמו שאתה עושה עבור המחשב שלך. אם הנתב שלך מלא אבק, שקול לנקות אותו באוויר דחוס.

קשורים: הדרך הקלה ביותר לתקן בעיות Wi-Fi: העבר את הנתב שלך (ברצינות)

מומלץ גם לוודא שהנתב שלך נמצא בשטח פתוח, לא בארון קטן המוקף באלקטרוניקה אחרת. אני יודע, נתבים מכוערים, אבל הם באמת צריכים להיות בחוץ - זה יעזור בניהול חום וייתן לך טווח איתותים טוב יותר, אז זה באמת win-win.

פיתרון זמני: אתחל את הנתב באופן אוטומטי

בינתיים, בזמן שאתה מנסה לפתור את הבעיה, אתה יכול לפתור כמה מצרות האתחול שלך על ידי אתחול מחדש של הנתב שלך על פי לוח זמנים - כך, אני מקווה, תצטרך לעשות זאת באופן ידני בתדירות נמוכה יותר.

קשורים: כיצד לבצע אתחול אוטומטי של הנתב בתזמון, בדרך הקלה

יש לך כמה אפשרויות כאן. אתה יכול להדביק את הנתב שלך על טיימר לשקע של הפעלה, אשר יפסיק את הכוח בכל זמן שתציין, וייתן לחשמל לזרום שוב בכל זמן שתציין. בדרך זו, אתה יכול להגדיר את הנתב לאתחל פעם או פעמיים ביום כדי לשמור על העניינים.

אם אתה קצת יותר חנון לא מהיר, אתה יכול להגדיר סקריפט שיפעל בנתב שלך שמאתחל אותו מדי פעם, ומשיג את אותו הדבר.

שוב, זה לא פיתרון אמיתי, אבל זה דרך פיתרון נחמדה שתמנע ממך להידרש לאתחול ידני כל הזמן ... לפחות עד שתמצא פיתרון אמיתי.

אם כל השאר נכשל, קבל נתב חדש

קשורים: מדוע כדאי לשדרג את הנתב שלך (גם אם יש לך גאדג'טים ישנים יותר)

אם כל זה לא עוזר, ייתכן שהגיע הזמן לנגוס בכדור ולשדרג לנתב חדש. בדיוק כמו מחשב שלא מפסיק להיתקל בבעיות, לפעמים זה בדיוק הזמן להמשיך הלאה. תסיר חתיכת חומרה שנשברת כל הזמן מחייך ותקבל גישה לכל מיני תכונות חדשות. ברצינות: הטכנולוגיה האלחוטית עשתה דרך ארוכה בשנים האחרונות, כך שאם אתה משתמש במשהו קצת יותר ישן, אתה בהחלט תשיג את הכסף שלך על ידי שדרוג למשהו מודרני יותר בכל מקרה.

ולא תצטרך לעשות את טקס הניתוק-המתנה-ההחלפה.

קרדיט צילום: רעיון קייזי / Shutterstock.com, דני אייקוב / Shutterstock.com