כל הדרכים שאפשר לעקוב אחר מיקומך באייפון

ניתן להגדיר את ה- iPhone שלך ​​לשתף את המיקום שלך בזמן אמת עם כל אדם. זה גם מתייג את המיקום שלך בתמונות שאתה מצלם, ואפליקציות רבות מתחננות לגישה למיקום. כך ניתן לקחת שליטה.

מצא את האייפון שלי

התכונה מצא את האייפון שלי מאפשרת לך לעקוב אחר האייפון שלך אם תאבד אותו. כל מי שיש לו גישה לחשבון ה- Apple ID שלך יכול לגשת לתכונה זו, לכן חשוב ליצור סיסמה ייחודית ולהבטיח שלאנשים אחרים אין גישה לחשבון שלך.

אם הגדרת שיתוף משפחתי, בני המשפחה שלך יכולים גם לעקוב אחר מיקום ה- iPhone שלך ​​באמצעות הגדרות ברירת המחדל. כדי לעקוב אחר ה- iPhone שלך, מישהו יצטרך להשתמש באפליקציית "מצא את שלי" עבור iPhone, iPad ו- Mac או בכלי "מצא את שלי" ב- iCloud.com של אפל.

כדי לשלוט על מצא את ה- iPhone שלי, פתח את אפליקציית ההגדרות, הקש על שמך בחלק העליון של מסך ההגדרות והקש על "מצא את שלי". אתה יכול לקבוע אם מצא את האייפון שלי מופעל מכאן וגם לבחור אם המיקום שלך משותף עם בני המשפחה המוצגים כאן.

קשורים: כיצד להפעיל או לכבות את מצא את האייפד שלי

שיתוף מיקומים עם אנשים

אתה יכול גם לבחור לשתף את המיקום שלך עם אנשים אחרים שאינם בקבוצה המשפחתית שלך. לדוגמה, חברים עשויים לשתף את המיקומים שלהם זה עם זה כדי שיוכלו להיפגש ביתר קלות. תכונה זו נקראה בעבר "מצא את החברים שלי", אך כעת שיתוף המיקום של המשפחה והחברים מתגלגל לאפליקציה מצא את שלי.

כדי לבדוק אם שיתפת את מיקום ה- iPhone שלך ​​עם מישהו, פתח את האפליקציה "מצא את שלי" באייפון שלך. הקש על סמל "אנשים" בתחתית החלון והסתכל על האנשים ברשימה. בני המשפחה שלך יופיעו כאן, כמו גם כל מי ששיתפת איתו את המיקום שלך.

כדי להסיר אדם מרשימה זו, החלק עליו שמאלה והקש על סמל פח האשפה האדום.

אפליקציות שהענקת להם גישה למיקום

אפליקציות שהענקת להם גישה למיקום יכולות גם לגשת למיקום שלך. כדי לראות לאילו אפליקציות יש גישה למיקום שלך, עבור אל הגדרות> פרטיות> שירותי מיקום.

גלול ברשימה כאן כדי לראות לאילו אפליקציות יש גישה למיקום שלך. אפליקציה של- "תמיד" יש גישה למיקום שלך יכולה לגשת אליה אפילו ברקע, בעוד שאפליקציות שמוגדרות כ"בעוד שימוש "יכולות לגשת למיקום שלך רק בזמן שאתה משתמש בהן. אתה יכול גם לאלץ את האפליקציה לשאול אותך בכל פעם שהיא רוצה גישה למיקום.

ישנן סיבות טובות שליישומים מסוימים תהיה תמיד גישה למיקום שלך - למשל, אפליקציית מזג אוויר יכולה לספק מזג אוויר עדכני על סמך המיקום הנוכחי שלך - אך עליך להיזהר באילו יישומים אתה נותן גישה למיקום שלך.

כדי לשנות את הרשאות המיקום של האפליקציה, הקש עליה ברשימה כאן ובחר אפשרות חדשה: לעולם אל, שאל בפעם הבאה, בזמן השימוש באפליקציה או תמיד.

קשורים: כיצד לגרום לאפליקציות iPhone תמיד לבקש גישה למיקום

תמונות עם נתוני מיקום

אנשים רבים לא יודעים זאת, אך התמונות שלך יכולות למסור את מיקומך.

כך זה עובד: כשאתה מצלם, המצלמה שלך מוסיפה אוטומטית נתונים גאוגרפיים לתמונה. לכן, כשאתה מסתכל על התמונות שלך בעתיד, תוכל לראות היכן צילמת.

שירותים מסוימים מטהרים את נתוני המיקום האלו באופן אוטומטי מתמונה כאשר אתה מעלה אותם. עם זאת, לא כולם עושים זאת, ואם אתה שולח תמונה ישירות למישהו באמצעות SMS, דוא"ל או שיטה אחרת, סביר להניח שאותו אדם יכול לראות את נתוני המיקום בתמונה שלך ולקבוע היכן צולמה אותה תמונה.

אתה יכול למנוע ממצלמת האייפון לשמור מידע על מיקום בתמונות שאתה מצלם. אתה יכול גם פשוט להסיר נתוני מיקום בזמן שיתוף תמונה. מאפליקציית התמונות, הקש על כפתור השיתוף, הקש על "אפשרויות" בחלק העליון של מסך השיתוף והשבית את האפשרות "מיקום".

קשורים: כיצד לראות איפה בדיוק צולמה תמונה (ולהשאיר את המיקום שלך פרטי)

משואות מעקב Bluetooth

משואות Bluetooth בקרבת מקום יכולות לשמש גם למעקב אחריכם תוך כדי תנועה. לדוגמה, הם יכולים לשמש למעקב אחר תנועות הקונים בקניון, תוך איסוף נתונים רבים המיועדים למיקוד פרסומות. חשוב היטב לפני שתעניק גישה ל- Bluetooth לאפליקציות המבקשות זאת, מכיוון שאפליקציות אלה יכולות להשתמש בו למעקב אחר מיקום הטלפון שלך כאשר אתה נמצא ליד משואות כאלה.

תוכל לבדוק לאילו אפליקציות כבר יש גישה לרדיו Bluetooth בטלפון שלך על ידי כותרת אל הגדרות> פרטיות> Bluetooth.

קשורים: מדוע יישומי iPhone ו- iPad מבקשים להשתמש ב- Bluetooth

מגדלי תאים

הספק הסלולרי שלך יכול לקבוע את מיקומך המחוספס. זה עובד באמצעות משולש - על ידי מדידת עוצמת האות היחסית של הטלפון שלך לשלושה מגדלי סלולר שונים, הספק שלך יכול לקבל מושג די טוב היכן הטלפון שלך יחסית לכל המגדלים. זה ממש דומה לאופן שבו GPS עובד. אם אתה משתמש בטלפון ויש לך חיבור סלולרי, אין דרך להימנע מכך.

ספקיות סלולר נמצאו שמוכרות נתוני מיקום אלה לחברות צד ג 'מוצלות, אך הבטיחו להפסיק.

בשנת 2020 הציע ה- FCC לקנס את AT&T, Spring, Verizon ו- T-Mobile בסכום של יותר מ- 200 מיליון דולר בגין מכירת מיקומי לקוחותיהם.

קשורים: האם מישהו באמת יכול לעקוב אחר המיקום המדויק של הטלפון שלי?