Gigabit Ethernet לעומת Ethernet מהיר: מה ההבדל?

לא כל אתרנט נוצר שווה. בימים אלה ישנם שני סטנדרטים זמינים, Fast Ethernet ו- Gigabit, שהם ממשקי מהירות מובחנים לחלוטין. חשוב להבין את ההבדל בינם לבין איזה מהם עליכם לבחור.

אז שם חיפשתי מתג אתרנט חדש, בהנחה שכולם משתמשים בטכנולוגיה החדישה והטובה ביותר. ילד טעיתי - בסופו של דבר קיבלתי מתג "Fast Ethernet" כשמה שאני באמת צריך היה מתג "Gigabit Ethernet". מסתבר שיש הבדל עצום.

שיעור היסטורי אתרנט מהיר

אתרנט הוצג לראשונה לציבור בשנת 1980, והיה לה תפוקה מקסימלית של 10 מגה-ביט לשנייה. 15 שנה מאוחר יותר בשנת 1995, שוחררה גרסה מעודכנת של אתרנט. זה נקרא "Fast Ethernet" - המכונה לפעמים "10/100" - והיה תפוקתו של 100 מגה ביט לשנייה.

עם זאת, שלוש שנים בלבד לאחר מכן הוצגה גרסה חדשה עוד יותר. הוא נקרא "Gigabit Ethernet" - או "10/100/1000" - והוא כרגע הסטנדרט האחרון. ל- Gigabit Ethernet תפוקה מרבית של 1,000 מגה-ביט (או 1 ג'יגה-ביט) לשנייה ומכאן השם.

ממשקים מהירים יותר קיימים. 10 ג'יגה ביט לשנייה נמצאים כעת בשימוש, אך היא טרם הגיעה לשימוש נרחב במוצרי צריכה. יש אפילו ממשק של 1,000 ג'יגה לשניה (Terabit Ethernet) שנמצא כעת בפיתוח.

אינטרנט מהיר? יותר כמו אתרנט מהיר

רוב המודמים והנתבים בימינו מגיעים עם ממשקי Gigabit Ethernet. אז ממש מהאתר, הרשת הביתית שלך כבר מצוידת במהירויות העדכניות והגדולות ביותר שיש להציע. ברגע שאתה זורק מכשיר Fast Ethernet לתערובת, מהירות הרשת המקסימלית שלך יורדת מיידית ב 90%. מאמר קודם שלנו מסכם זאת היטב:

"על מנת לנצל את המהירויות המקסימליות במלואן, כל המכשירים בשרשרת ההעברות צריכים להיות או מעל דירוג המהירות הרצוי. לדוגמה, נניח שיש במרתף שלך שרת מדיה עם מותקן כרטיס Gigabit Ethernet וקונסולת מדיה בסלון שלך עם כרטיס Gigabit Ethernet, אך אתה מחבר את שניהם יחד עם מתג 10/100. שני המכשירים יוגבלו על ידי תקרת 100 מגה ביט / שנייה במתג. במצב זה, שדרוג המתג יביא לשיפור ניכר בביצועי הרשת שלך. "

קשורים: הבנת נתבים, מתגים וחומרת רשת

הגעתי למצב המדויק הזה כשקניתי מתגי אתרנט. נכנסתי לאמזון, חיפשתי "מתג אתרנט", ובחרתי אחד ליד החלק העליון שהיה עם ביקורות טובות והיה די זול. פשוט בהנחה שזה מה שרציתי, לחצתי על כפתור הרכישה. אבל מה שקניתי באמת היה מתג Fast Ethernet איטי יותר במקום מתג ה- Ethernet של Gigabit שהייתי באמת זקוק לו.

קשורים: האם באמצעות מתג רשת יאט את האינטרנט שלי?

Ethernet מהיר עדיין חי וטוב מסיבה כלשהי

כשאתה מבצע חיפוש אחר "מתג Ethernet" באמזון, התוצאה העליונה (לפחות מבחינתי) היא מתג אתרנט מהיר (זה, ליתר דיוק). כמחצית מהתוצאות בעמוד הראשון נועדו למכשירי Fast Ethernet התומכים רק בפרוטוקול העלוב 10/100.

אין לי מושג מדוע זה המצב, מלבד לתת לצרכנים אפשרות זולה יותר אם העלות חשובה יותר מהמהירות, אבל גם אז אנחנו מדברים רק על הבדל של כמה דולרים.

מה שחשוב יותר הוא שאם אתה לא יודע בדיוק מה לחפש בהתקן אתרנט, זה יכול להיות ממש קל לבחור בטעות Fast Ethernet כאשר מה שאתה באמת רוצה זה Gigabit Ethernet.

זה נכון במיוחד אם הפרוטוקולים 10/100 או 10/100/1000 אינם מוזכרים בכותרות הרישום - מישהו יכול פשוט לראות את המילים "Fast Ethernet" ולהניח שזה האחרון והגדול ביותר מבלי לדעת מה המשמעות של המונח הזה באמת.

איך זה משפיע על חיבור האינטרנט שלי?

אז מה אם אתה עושה  בסופו של דבר עם התקן אתרנט מהיר ולא מכשיר Ethernet Gigabit? הקשר שלך יסבול בגלל זה? ובכן, זה תלוי.

אלא אם כן עברת לסיבים, קרוב לוודאי שחיבור האינטרנט שלך הוא פחות מ -100 מגה-ביט לשנייה. מכיוון שמכשיר Ethernet מהיר מסוגל 100 מגה-ביט לשנייה, הוא יטפל ביותר מכפי שחיבור האינטרנט שלך יכול לספק.

עם זאת, זו בעיה גדולה יותר ברשת המקומית שלך. אם יש לך שילוב של התקני Gigabit ו- Fast Ethernet ברשת שלך, אתה תהיה מוגבל למהירות המהירה הזו של Ethernet (100 מגה-ביט) כאשר הרשת שלך מסוגלת להרבה יותר (פי 10 מזה של 1000 מגה-ביט). אם אתה משתמש ברשת שלך להעברת קבצים גדולים, גיבוי ופעילויות אחרות עתירות רוחב פס, תבחין בהבדל במהירות נמוכה יותר.

בקיצור, העצה שלנו היא זו. קנו מכשירי Gigabit Ethernet במקום התקני Ethernet מהירים, גם אם הם עולים קצת יותר. וודא שכבלי ה- Ethernet שלך הם לפחות Cat 5e או Cat 6, כך שהם גם עובדים במהירויות גבוהות יותר. הרשת המקומית שלך תפעל מהר יותר, ואם תהיה לך מהירות אינטרנט טובה יותר בעתיד, הרשת שלך תהיה מוכנה לטפל בזה.

קשורים: לא כל כבלי ה- Ethernet שווים: אתה יכול לקבל מהירויות LAN מהירות יותר באמצעות שדרוג