באיזו גרסה של פיירפוקס אני משתמש?

פיירפוקס אינו הדפדפן החלופי שהיה בעבר, אך הוא עדיין מועדף בקרב משתמשי כוח ותומכי קוד פתוח. הנה מדריך קצר כיצד לברר באיזו גרסה של פיירפוקס אתה משתמש ... ומה המשמעות של הגרסאות השונות בפועל.

מציאת מספר הגרסה

בגרסאות האחרונות של Firefox ב- Windows או Linux, לחץ על תפריט "המבורגר" בפינה השמאלית העליונה (זה עם שלושה קווים אופקיים).

בתחתית התפריט הנפתח, לחץ על כפתור "i". לאחר מכן לחץ על "אודות Firefox".

החלון הקטן שיופיע יראה לכם את המהדורה ואת מספר הגרסה של Firefox. לחץ על "מה חדש" לעיון בהערות השחרור.

ב- Mac התהליך מעט שונה. פשוט לחץ על "Firefox" בשורת התפריטים, ואז על "About Firefox".

גרסאות שחרור: עד כמה אתה יציב?

פיירפוקס מגיעה בארבע גרסאות עיקריות: המהדורה הסטנדרטית, גרסת הבטא, מהדורת המפתחים ובניית לילה. הנה מה זה אומר.

יַצִיב

זו המהדורה הנוכחית של פיירפוקס, זו שהרוב המכריע של המשתמשים התקין. כל התכונות נבדקו ביסודיות ומוכנות לשימוש על ידי הציבור הרחב. המשתמשים במהדורה היציבה לא מקבלים גישה לשינויים ולתכונות החדשות ביותר, אבל זה זה שאתה רוצה אם אתה לא אוהב הפתעות בכלי מכריע במחשב שלך.

בטא

מהדורת הבטא היא "גרסה" אחת לפני המהדורה היציבה - בעת כתיבת שורות אלה, היציבה היציבה של Firefox נמצאת בגרסה 53, אך הבטא היא בגרסה 54. גרסה זו מיועדת למי שרוצה גישה לתכונות החדשות. קצת יותר מהר. תכונות שמגיעות לבטא הן בדרך כלל בדרך לשחרורן, אם כי הן לא בהכרח יגיעו לשם במהדורה הבאה ממש.

מהדורת המפתחים

מהדורת המפתחים של פיירפוקס היא בדיוק מה שהיא אומרת: מהדורה מוקדמת עוד יותר המיועדת בעיקר למפתחי אתרים ותוספות פיירפוקס. מהדורה זו עשויה לכלול שינויים עיקריים יותר הן בתוכנית והן במנוע העיבוד של Gecko, שחלקם יסיימו גרסאות בטא וגרסאות יציבות, חלקן לא. רוב משתמשי הקצה אינם צריכים להתקרב למהדורת המפתחים, אלא אם כן הם באמת מעוניינים בתכונה חדשה במיוחד. זה הרבה פחות יציב מהמהדורה המלאה.

לֵילִי

המבנה הלילי כולל עדכונים חדשניים מפרויקט קוד פתוח של Firefox, תיקון פעיל של באגים ובדיקת תכונות חדשות. גרסאות חדשות של הדפדפן זמינות בדרך כלל בכל יום חול, לכל הפחות. אך תיקונים אלה מגיעים לעיתים קרובות עם באגים משבירת תוכניות משלהם, ויוצרים לעתים קרובות שגיאות בתאימות טיוח ותוספים. המהדורות הליליות מיועדות רק לאמיצים ביותר של משתמשי הקצה שרוצים לראות את החדש ביותר בפיתוח Firefox, או עבור מפתחים שצריכים לראות כיצד המוצרים שלהם יעבדו עם ענפים שעלולים להיות בעייתיים של התוכנית.

גרסאות ניידות

Firefox על שולחן העבודה זמין עבור Windows, macOS ו- Linux, אך ישנן גם גרסאות ניידות. בחנות הפליי של אנדרואיד, התוכנית זמינה בגרסאות יציבות, בטא ו"אורורה "(מפתח), עם גרסאות המתאימות בדרך כלל לגרסאות שולחן העבודה. מהדורת לילה זמינה גם כן, אך יש להורידה ידנית בדף זה ולהתקין כקובץ APK שאינו Play Store.

מכיוון ש- iOS היא פלטפורמה סגורה יותר, רק המהדורה היציבה של Firefox מתפרסמת בחנות האפליקציות. משתמשי אייפון ואייפד שרוצים לבדוק גרסאות עדכניות יותר צריכים להירשם לתוכנית TestFlight של אפל לאפליקציות מוזילה.

32 סיביות לעומת 64 סיביות: כמה זיכרון יכול Firefox להשתמש?

למרות שכמעט כל מערכת הפעלה מודרנית עברה לעיבוד 64 סיביות כסטנדרט בפועל, דפי ההורדה המוגדרים כברירת מחדל של פיירפוקס עדיין מפנים את רוב המשתמשים לעבר גרסת ה 32 סיביות של התוכנית. הסיבה לכך היא כי במהדורות החדשות יותר של 64 סיביות עבור Windows ו- Linux עדיין יש בעיות תאימות עם תוספים ישנים יותר. למשתמשי כוח שרוצים ש- Firefox יקבל גישה לכמה שיותר זיכרון, דף הורדות זה כולל את המהדורות האחרונות של 64 סיביות של הגרסה היציבה של מהדורות Windows ו- Linux. ב- macOS, Firefox הוא יישום 64 סיביות כברירת מחדל.