חמשת שדרוגי המחשבים הטובים ביותר לשיפור הביצועים

שדרוג מחשב אישי? הבחירות שלך נעות בין התקנת זיכרון RAM רב יותר לבניית מארז מותאם אישית המיועד למערכת קירור נוזלי DIY. אילו שדרוגים הם הטובים ביותר תלוי במחשב האישי שלך. אילו מפרט יש לו כרגע? האם אתה משחק, עורך קטעי וידאו 4K או סתם גולש באינטרנט?

להלן חמש שדרוגי מחשב נפוצים ואילו מערכות יראו את השיפור הגבוה ביותר מהן. אנו גם מסמנים כמה קשה אנו חושבים שהשדרוגים השונים הללו. רובם קלים לעשות, אם כי חלקם עשויים לקחת קצת יותר מחשבה ותכנון מאחרים.

הוסף כונן מצב מוצק

  • קושי בשדרוג: קל
  • סוג מכשיר: שולחן עבודה או מחשב נייד

זהו השדרוג הראשוני הקלאסי שעושה הבדל דרמטי - במיוחד עבור מערכות ההזדקנות. אם המחשב הנייד או המחשב השולחני שלך פועל מכונן קשיח, אז אחיזת SSD בגודל 2.5 אינץ 'תעשה הבדל גדול. המחשב האישי שלך ירגיש יותר מגיב וזמני האתחול יכולים להתקצר בצורה דרמטית. בהתחשב במצב הנוכחי של אחסון פלאש, ככל הנראה עדיף לך עם כונן תא משולש (TLC) מאשר תא מרובע (QLC).

אם אתה כבר מתנדנד בכונן SSD מבוסס 2.5 אינץ ', השלב הבא יהיה שדרוג לכונן NVMe M.2. זה ישפר גם את ההיענות הכללית ואת זמני האתחול, אך לא בצורה דרמטית כמו בכונן הקשיח.

כונני M.2 מגיעים עם אזהרה אחת: המחשב שלך זקוק לחריץ M.2 PCIe מיוחד. ברוב לוחות האם המודרניים של שולחנות העבודה צריך להיות זה, אך יכולות המחשבים הניידים ישתנו מאוד. עיין במדריך לוח האם או המכשיר שלך אם המערכת שלך תומכת בכוננים אלה.

קשורים: כונני SSD מרובי שכבות: מהם SLC, MLC, TLC, QLC ו- PLC?

יותר זיכרון RAM

  • קושי בשדרוג: קל
  • סוג מכשיר: שולחן עבודה או מחשב נייד

האם עליך להוסיף יותר זיכרון RAM להתקנה שלך, או שזה יהיה תרגיל חסר טעם? זה תלוי הרבה במה שאתה עושה. אם אתה משתמש במחשב כדי להזרים וידאו, לכתוב מסמכים ב- Microsoft Word ולערוך את התצלום המזדמן, אז 8 ג'יגה (GB) עשויים להיות כל מה שאתה צריך. גיימרים לרוב יהיו הכי שמחים עם לפחות 16 ג'יגה, במיוחד כאשר משחקים משחקי וידאו AAA מודרניים.

ואז יש משימות עשירות בתקשורת. אם אתה נכנס לעריכת וידאו רצינית כתחביב, 32 GB של זיכרון RAM עשוי להיות אידיאלי.

בשורה התחתונה יש כמות אופטימלית של זיכרון RAM שהמערכת שלך צריכה לעשות את העבודה שלה. אם תוסיף עוד זיכרון RAM מעבר לזה, לא תראה שיפור רב, אם בכלל.

באמצעות הנחיות כלליות אלה, אתה אמור להיות מסוגל להעריך כמה זיכרון RAM אתה זקוק. אם זה לא מספיק, נסה להכפיל אותו ולראות איך זה הולך.

שקול גם את גבולות לוח האם והמעבד שלך. הם יכולים להתמודד עם כמות מסוימת של זיכרון RAM - אם כי בדרך כלל זה לא מעט. זכור שכאשר אתה קונה זיכרון RAM חדש, כל זה חייב להיות באותה מהירות (נמדדת ב- MHz). למידע נוסף במדריך שלנו להחלפת זיכרון RAM של המחשב האישי שלך.

ברגע שאתה מסודר, שינוי זיכרון RAM בשולחן העבודה פשוט כמו חריצה במודולי ה- RAM החדשים והפעלת המכונה. מחשבים ניידים הם מעט מורכבים יותר ובדרך כלל דורשים פתיחת לוח גישה בתחתית, או לפעמים הסרת המקלדת. שים לב שחלק מהמחשבים הניידים כלל אינם יכולים לקבל שדרוגי RAM מכיוון שה- RAM מולחם על לוח האם של לוח האם.

קשורים: כיצד לשדרג או להחליף את זיכרון ה- RAM של המחשב

החלף את כרטיס המסך שלך

  • קושי בשדרוג: קל
  • סוג מכשיר: מחשבים שולחניים

אם יש לך כמות RAM נכונה במערכת שלך והמשחקים שלך פועלים מ- SSD, השלב הבא לשיפור הביצועים הוא שדרוג כרטיס המסך. לפני שתחלף את ה- GPU שלך, שאל את עצמך איזו רזולוציה המסך שלך. אם אתה מקבל כרטיס גרפי מדהים למשחקי 4K אבל אתה משחק רק ב 1080p, היית יכול לעשות עם כרטיס גרפי זול בהרבה.

אם המעבד שלך ישן במיוחד, ייתכן שתצטרך אחד חדש לפני שדרוג כרטיס המסך שלך. עם זאת, אתה יכול להגיע רחוק באופן מפתיע עם מעבד ישן יותר בשילוב עם כרטיס גרפי חדש יותר. חוץ מזה, אם הגיע הזמן לשדרג את המעבד, סביר להניח שהגיע הזמן לשיפוץ כולל של המערכת.

ברגע שיש לך כרטיס חדש, בטל את תפס החריץ, הסר את כבל החשמל של הכרטיס הישן והוצא אותו החוצה, החלק אותו החדש וחבר מחדש את החשמל, אם הכרטיס שלך דורש זאת. אז אתה רק צריך להתקין את הנהגים החדשים של הכרטיס ואתה יוצא למירוצים. לקבלת מבט מפורט יותר על תהליך השדרוג, עיין במדריך שלנו כיצד לשדרג ולהתקין כרטיס גרפי חדש במחשב האישי שלך.

קשורים: כיצד לשדרג ולהתקין כרטיס גרפי חדש במחשב האישי שלך

שדרג את המעבד שלך

  • קושי בשדרוג: ביניים
  • סוג מכשיר: מחשבים שולחניים

שדרוג המעבד שלך לא קשה, אבל קשה יותר מאשר לשבץ כמה מודולי RAM חדשים או לשנות את כרטיס המסך. לפני שתחליט להשיג מעבד חדש, בדוק אילו דגמים תואמים את לוח האם שלך. שקע מעבד לוח האם חייב להיות תואם למעבד הרצוי - השקע הוא החלל שבו המעבד מתאים על לוח האם.

היזהר, עם זאת, כי יצרני המעבדים (במיוחד אינטל) יכולים לקבל גרסאות שונות מאותו סוג שקע. שקע LGA 1151 תואם SkyLake, למשל, אינו תואם לשקעי LGA 1151 בהם משתמשים מעבדי Coffee Lake.

באופן כללי, עדיף לשדרג את לוח האם והמעבד בו זמנית. עם זאת, לפעמים זה יהיה הגיוני רק לשדרג את המעבד. לדוגמא, אתה עשוי לתפוס מכירת מעבד ממש טובה.

אם לא תשדרג את לוח האם שלך בעת שינוי המעבד, לעיתים קרובות יש כמה פשרות - במיוחד אם למעבדים החדשים יותר יש תכונות מתקדמות יותר. כל מי שיש לו לוח אם של AMD X470, למשל, יכול להשתמש במעבד Ryzen 3000. עם זאת, הם יאבדו את ה- PCIe 4.0 אשר המעבד וגם לוח האם חייבים לתמוך בו.

שינוי המעבד שונה מעט, תלוי אם יש לך לוח אם של AMD או של אינטל. בעיקרו של דבר, כל שעליך לעשות הוא להסיר את המעבד הישן, להפיל בעדינות את החדש ולבטח אותו. אז זה רק עניין של חיבור מאוורר הקירור שלך למעבד או פתרון קירור נוזלי.

קשורים: כיצד לשדרג ולהתקין מעבד או לוח אם חדש (או שניהם)

הוסף מקרר נוזלי All-in-One

  • קושי בשדרוג: ביניים
  • סוג המכשיר: שולחן עבודה

חום: זה מה ששומר על בוני מחשבים מותאמים אישית בלילה, או לפחות ער מספיק כדי לחשוב כיצד לשמור על טמפרטורות מחשב נמוכות יותר. שמירה על קור רוח של המחשב מסייעת לרכיבים שלכם להימשך זמן רב יותר, ומקלה על Overclock המערכת שלכם.

מאווררי קירור אוויר סטנדרטיים הם נהדרים, אבל אין כמו מערכת קירור נוזלים כשאתה רוצה להיות רציני לגבי אוברקלוק - או שהמחשב שלך בדרך כלל חם מדי כל הזמן. מצנן All-in-One (AIO) הוא צעד ראשון טוב. מדובר במכשירים שנבנו מראש המפיצים נוזל מרדיאטור לבלוק מעל המעבד שלך. התקנת מצנן AIO למחשב קיים מחייבת להסיר את מאוורר הקירור הנוכחי ואז להיפטר מכל תרכובת תרמית קיימת במעבד. לאחר מכן, התקן את הרדיאטור במקרה שלך והנח את גוש הקירור מעל המעבד - בדרך כלל מוחל מראש תרכובת תרמית על הבלוק. חבר כמה כבלים ללוח האם שלך או לספק החשמל ואתה יכול ללכת.

ודא שהמקרה שלך יכול להכיל את מצנן ה- AIO שלך. ארבעת גדלי ה- AIO האופייניים הם 120 מ"מ, 140 מ"מ, 240 מ"מ ו- 280 מ"מ. כל אלה מבוססים על מידות מאווררי רדיאטור. AIO 120 מ"מ כולל מאוורר 120 מ"מ אחד; למאוורר 140 מ"מ מאוורר אחד 140 מ"מ; ל- 240 מ"מ שני מאווררים של 120 מ"מ; ו- 280 מ"מ יש שני מאווררים של 140 מ"מ.

אם מצנן נוזלים מתאים למחשב האישי שלך, תלוי בכמה חם המכונה שלך נוטה לקבל. אם אתה יכול למכירה AIO למכירה, יש מה לומר על כמה מערכת קירור נוזלית נחמדה - במיוחד אם היא אורזת מעט סנוור של RGB.

אתה יכול לבצע שדרוגים רבים אחרים של מחשבים אישיים, אך אלה הם מהנפוצים ביותר שאינם דורשים הרבה בדרך של מומחיות כדי להצליח.