כיצד להשתמש בסרגלים ב- Microsoft Word

שליטי Word מאפשרים לך לשלוט בשולי הדף שלך ובכניסה של פסקאות. הם נהדרים לרישום מדויק של תמונות, טקסט ואלמנטים אחרים. אם אתה מדפיס מסמך, הסרגלים יכולים לעזור להבטיח שמה שאתה רואה על המסך יתורגם למה שתקבל בדף המודפס.

הבעיה היא ששליטים אפילו לא נראים כברירת מחדל ב- Word. כך להפעיל אותם וכיצד להפיק מהם את המרב.

הערה: אנו עובדים עם Office 2016 במאמר זה. השליטים היו קיימים כמעט לנצח, ופועלים באופן דומה בגרסאות קודמות של Word.

הפעל את השליטים

ראשית, וודא שאתה נמצא בתצוגת פריסת ההדפסה. ברצועת הכלים, עבור ללשונית "תצוגה" (כל הדרך בצד ימין). אם "פריסת הדפסה" עדיין לא מודגשת, לחץ עליו כעת.

עכשיו הסתכל לכיוון מרכז הסרט. בקטע "הצג", הפעל את האפשרות "שליטים". אתה אמור לראות מיד את הסרגל האופקי מעל המסמך שלך ואת הסרגל האנכי משמאלו.

הערה: הסרגל האופקי נראה גם בתצוגת פריסת אתרים ותצוגת טיוטה. הסרגל האנכי לא.

גש לחלון הגדרת הדף

לחץ פעמיים על כל שטח ריק בסרגל כדי לפתוח את חלון הגדרת הדף. זה אותו חלון שתוכלו לפתוח מכרטיסיית פריסה ברצועת הכלים.

החלון "הגדרת עמוד" מציג את רוב מאפייני הפריסה הפיזית של המסמך. הכרטיסייה "שוליים" מאפשרת לך להגדיר את השוליים לחלק העליון, התחתון, השמאלי והימני, שאותם תוכל לאמת באמצעות הסמנים על הסרגל (ראה להלן). המרזב הוא מקום נוסף בעמוד, המשמש בדרך כלל כחלל ריק נוסף לדברים כמו כריכת מסרק (אותם חולצים מפלסטיק קטנים שעושים מחברת זולה). זה מוגדר ריק כברירת מחדל. אתה יכול גם להשתמש בכרטיסייה זו כדי לשלוט בכיוון העמוד.

אם אתה מדפיס את המסמך, הכרטיסייה "נייר" מאפשרת לך לשנות את הגודל הפיזי של הנייר כך שיתאים לגדלי נייר שונים במדפסת שלך. ברירת המחדל היא 8.5 אינץ 'על 11 אינץ', גודל "Letter" הסטנדרטי להדפסת נייר בארה"ב (215.9 x 279.4 מ"מ). אתה יכול לראות את התוצאה של הגדרה זו בסרגלים הדיגיטליים בעמוד, כאשר שוליים ברירת המחדל של 1 אינץ 'מביאים לסרגל אופקי בגודל 7.5 אינץ' ולסרגל אנכי בגודל 10 אינץ '. אם אתה מתכנן להדפיס באמצעות מדפסת ביתית רגילה או שאתה משתמש במגש הראשי במדפסת המשרדית שלך, השאר את זה כמו שהוא.

שנה שוליים לטוס

שוליים מסומנים על הסרגל על ​​ידי האזורים האפורים והלבנים. האזורים האפורים בשני קצות הסרגל מייצגים את השוליים שלך; האזורים הלבנים הדף הפעיל. קנה המידה של השליטים נראה מעט מוזר בהתחלה. זה מתחיל ממש בצד שמאל (או בחלק העליון של הסרגל האנכי) עם מספר המציין את גודל השוליים ואז נספר למטה. כאשר הוא מגיע לאזור הלבן והפעיל, הוא מתחיל לספור שוב. אתה יכול לראות זאת בתמונה למטה, שם הגדרתי את השוליים לשני סנטימטרים.

בהגדרת העמוד 8.5 על 11 אינץ 'המוגדרת כברירת מחדל של Word, הסרגל האופקי מתחיל ב -1 (המציין שוליים באינץ'), ואז מתאפס באפס במקום בו מסתיים השוליים, ואז סופר עד 7.5 עבור השטח האופקי שנותר. דיטו לשליט האנכי: מתחיל באחד לשוליים של סנטימטר אחד, מתחיל מחדש באפס במרחב הלבן ועולה רק לעשר.

הערה: שליטי Word מראים את כל המדידות שהגדרת בקובץ> אפשרויות> מתקדם> הצג מדידות ביחידות של. אתה יכול לשנות את המידות לסנטימטרים, מילימטרים, נקודות או פיקות. שים לב, עם זאת, שהגדרות אלה שולטות ביחידות המדידה המשמשות ברחבי Word - לא רק על הסרגל.

ניתן גם להתאים במהירות שוליים ישירות מהסרגל. החזק את העכבר מעל הקו המפריד בין האזור הלבן לאפור. תראה שהמצביע יעבור לחץ כפול וככל הנראה יראה תיאור כלים המאפשר לך לדעת שאתה מצביע על השוליים. עכשיו פשוט לחץ וגרור את השורה שמאלה או ימינה כדי להתאים את השוליים.

שנה כניסות לטוס

הסמנים הקטנים האלה בצורת משולש וקופסא על הסרגל הם די שימושיים. הם שולטים בכניסה של פסקאות בודדות. פשוט מקם את הסמן בפסקה שברצונך להתאים והחלק אותם סביב. אם ברצונך לשנות מספר פסקאות, בחר את הפסקאות שברצונך לשנות. ואם אתה רוצה לשנות כניסות לאורך כל המסמך, פשוט הקש Ctrl + A (כדי לבחור הכל), ואז התאם את המחוונים.

כך עובד כל כניסה.

גרירת סמן הכניסה השמאלית משנה את הכניסה לכל שורות הפסקה. כשאתה מחליק אותו, שני סמני הכניסה האחרים נעים גם כן. הנה, אני מעביר את הכניסה השמאלית חצי סנטימטר מהשוליים השמאליים.

גרירת סמן הכניסה לשורה הראשונה משנה הזחה בשורה הראשונה בלבד בפסקה.

גרירת סמן הכניסה תלויה משנה את הכניסה של כל השורות למעט השורה הראשונה.

בקצה הימני של הסרגל, תמצא רק סמן אחד: סמן הכניסה הימני. גרור אותו כדי להגביל את הפסקה בצד ימין.

הוסף עצירות לשוניות

עצירה בכרטיסייה היא המיקום שאליו הסמן עובר כשלחץ על מקש Tab. למסמך Word המוגדר כברירת מחדל אין עצירות בכרטיסייה, ולכן בכל פעם שאתה לוחץ על מקש Tab, הסמן קופץ קדימה כשמונה תווים. הגדרת עצירות בכרטיסיות מאפשרת לך לשלוט טוב יותר וליישר טקסטים.

כמובן ש- Word מציע מספיק אפשרויות שהדברים מסתבכים קצת יותר מזה. אם אתה מסתכל עד לקצה השמאלי של המסמך שלך, ממש מעל הסרגל האנכי, תראה את לחצן עצירת הטאב.

לחיצה על כפתור זה מאפשרת לך לעבור בין הסוגים השונים של עצירות הכרטיסיות ש- Word מעמידה לרשותך. הנה הם:

  • משמאל:  הכרטיסיות השמאליות הן עצירת הברז של ברירת המחדל של Word. זה מה שרוב האנשים חושבים עליו כשהם חושבים על עצירת כרטיסיות, וכנראה שתשתמשו בו רוב הזמן. הטקסט מיושר לקצה השמאלי של תחנת הלשונית.
  • מרכז:  הכרטיסיות המרכזיות מיישרות את הטקסט סביב מרכז תחנת הכרטיסיות.
  • מימין:  כרטיסיות ימניות מיישרות טקסט לקצה הימני של עצירת הכרטיסיות ומהוות דרך נהדרת ליישר את הספרות הימניות ביותר של רשימות ארוכות של מספרים עם הזנתן.
  • עשרוני:  כרטיסיות עשרוניות מיישרות מספרים (או טקסט) על סמך נקודות עשרוניות. הם נהדרים ליישור נתוני מטבע. היזהר, עם זאת. הטקסט מיושר גם לפי עשרוניות, כך שאם תקלידו משפט עם נקודה, הנקודה תתיישר בתחנת הכרטיסייה.
  • כרטיסיית סרגל:  כרטיסיות בר לא יוצרות עצירת כרטיסיות בפועל. במקום זאת, הם יוצרים קו אנכי בכל מקום שאתה מכניס אותם. אתה יכול להשתמש בהם להצבת קווים אנכיים בין עמודות לשוניות במקרים שבהם אתה מעדיף לא להשתמש בטבלה.
  • כניסות:  בחרו בשורה הראשונה ואפשרויות כניסה תלויות ואז לחצו במקום כלשהו במרחב הסרגל הפעיל (האזור הלבן) כדי למקם את הכניסה שם. זה עובד באותה מידה כמו גרירת סמני הכניסה לאופן בו דנו בסעיף הקודם.

טיפ קטן בשבילכם. אם אתה עובר דרך תחנות לשונית ולא זוכר מה המשמעות של כל סמל, הרחיק את העכבר מהכפתור ואז אחורה כדי להפעיל טיפ כלי המתאר את עצירת הכרטיסיות.

כדי להוסיף עצירת טאבים, פשוט השתמש בלחצן כדי לבחור את סוג העצירה הרצוי. כעת הפנה את העכבר לכל מקום על החלק הלבן של הסרגל האופקי (כלפי החלק התחתון של קו הסרגל), ואז לחץ. מופיע סמל המציין את סוג עצירת הכרטיסיות שהצבת. זהו סמן כרטיסיות המראה לאן יקפוץ הטקסט אם תלחץ על לחצן Tab במקלדת.

הנה דוגמה. בפסקה זו, הכניסה השמאלית נמצאת חצי סנטימטר מהשוליים השמאלים, כניסת השורה הראשונה נמצאת עוד חצי סנטימטר פנימה, והגדרתי עצירת כרטיסיות לשני סנטימטרים. לחצתי על כפתור ה- Tab עם הסמן מול "Lorem", כך שהטקסט קפץ לנקודת הכרטיסייה שהוגדרה ידנית.

אתה יכול להוסיף מספר סמני כרטיסיות אם אתה רוצה, ואתה יכול ללחוץ ולגרור אותם סביב כדי למקם אותם מחדש בזמן.

כדי להיפטר מסמן לשוניות, פשוט גרור אותו מטה (הרחק מהסרגל) ושחרר את לחצן העכבר.

ואם אתה מעדיף להגדיר את עצירת הכרטיסיות שלך באופן ידני (וקצת יותר מדויק), לחץ פעמיים על כל סמן כרטיסיות כדי לפתוח את החלון "כרטיסיות".

השליט הוא רק אחד מהתכונות הקטנות ב- Word שמציעות הרבה יותר פונקציונליות ממה שרוב האנשים מבינים. זה מספק דרך מהירה לשלוט בשוליים, להגדיר כניסות שונות לפסקה ולשמור על דברים בשורה באמצעות עצירות טאבים. מדוע וורד משאיר את זה כבוי כברירת מחדל הוא מעבר לנו, אבל לפחות עכשיו אתה יודע להפעיל אותו ולהשתמש בו לשימוש.