כיצד לשדרג לכונן קשיח גדול יותר מבלי להתקין מחדש את Windows

אם אתה מגלה שהכונן הקשיח הישן שלך מתפוצץ, ואתה רוצה לשדרג לכדי גדול יותר, זה ממש קל לעשות זאת מבלי לאבד את כל הנתונים שלך.

זאת הודות לתהליך הנקרא שיבוט דיסק . שיבוט של כונן קשיח פירושו שאתה לוקח את הכונן הישן והקיים שלך ויוצר עותק מדויק, bit-bit לסרט חדש. כאשר אתה מחבר את המחשב החדש, המחשב יאתחל ממנו ממש מבלי לדלג על פעימה, ומבלי שתצטרך להתקין מחדש את Windows מאפס. ניתן להשיג זאת באמצעות תוכנה חינמית ובדרך כלל פחות משעה מזמנך (אולי יותר אם אתה מעביר הרבה נתונים).

קשורים: כיצד להעביר את התקנת Windows לכונן מצב מוצק

מדריך זה מניח שאתה משדרג לכונן גדול יותר מזה הנוכחי. אם אתה עובר לכונן עם פחות מקום, כמו SSD, תרצה לבדוק את המדריך במקום, מכיוון שיש כמה צעדים נוספים המעורבים בתהליך זה.

מה אתה צריך

לפני שתתחיל, כמובן שתצטרך את הכונן הקשיח החדש שלך, אבל יש גם כמה דברים אחרים:

  • דרך לחבר את שני הכוננים הקשיחים למחשב שלך. אם יש לך מחשב שולחני, אתה יכול בדרך כלל להתקין את הכונן הקשיח החדש שלך לצד הכונן הקשיח הישן באותה מכונה כדי לשכפל אותו. אם אתה משתמש במחשב נייד, עם זאת, זה בדרך כלל לא אפשרי, אז תצטרך לקנות משהו כמו כבל SATA ל- USB (שמוצג מימין), שיאפשר לך לחבר כונן קשיח למחשב הנייד שלך באמצעות יו אס בי. אם אתה משדרג כונן קשיח 3.5 mechanical מכני עם פלטות מסתובבות, וברצונך להשתמש בחוט SATA ל- USB, יהיה עליו להיות בעל מקור חשמל חיצוני. משהו כמו המודל הזה אמור להספיק כדי להכיל כל סוג של כונן שאתה זורק אליו. (כונני 2.5 will לא יזדקקו לכך.) אתה יכול גם להתקין את הכונן החדש במארז של כונן קשיח חיצוני לפני שתתחיל בתהליך ההעברה, אם כי זה קצת יותר זמן.
  • עותק של EaseUS Todo Backup . הגרסה החינמית שלה כוללת את כל התכונות הדרושות לנו כדי לבצע את המשימה שלפנינו, אז הורד את הגרסה החינמית והתקן אותה כמו בכל תוכנת Windows אחרת.
  • גיבוי של הנתונים שלך.  למרות שאתה מעתיק את הכונן שלך, אנו ממליצים לבצע גיבוי לפני שתתחיל בתהליכי כתיבת נתונים גדולים כגון זה. עיין במדריך שלנו לגיבוי המחשב וודא שיש לך גיבוי מלא של הנתונים החשובים שלך לפני שתמשיך.
  • דיסק תיקון מערכת של Windows. זהו כלי לכל מקרה. במקרה של סיכוי שמאגר האתחול הראשי שלך נפגם, תוכל להיכנס לתקליטור התיקון של Windows ולתקן אותו תוך מספר דקות. בצע את ההוראות הבאות עבור Windows 7, והוראות אלה עבור Windows 8 או 10. אל תשכח להדפיס עותק של המדריך שלנו לתיקון מאיץ האתחול, כך שאתה מוכן לתקן אותו אם תצטרך. לא ממש. תעשה את זה. צרוב את התקליטור ההוא והדפס את המאמר ההוא - שיהיה לך בהישג יד יחסוך לך את הטרחה למצוא מחשב אחר שיוכל ליצור עליו את תקליטור האתחול.

קשורים: 7 דרכים לפנות מקום בדיסק הקשיח בחלונות

מכיוון שבכל מקרה אתה עושה קצת משק בית, זה יכול להיות גם זמן טוב למחוק את כל הקבצים שאתה לא צריך. בית נקי הוא בית שמח (או כונן קשיח, לפי העניין).

כיצד לשכפל את הכונן הקשיח באמצעות גיבוי EaseUS Todo

עם הכוננים הקשיחים מחוברים ומוכנים לשימוש, הגיע הזמן לעבור להופעה הגדולה. לאחר שהתקנת את יישום EaseUS, המשך והפעל אותו, ואז בחר "שיבוט" בפינה השמאלית העליונה.

לכונן המערכת שלנו שלוש מחיצות: מחיצת אתחול קטנה מלפנים, מחיצת המערכת הראשית שלנו באמצע ומחיצת התאוששות קטנה בסוף. אנו רוצים לשכפל את כל הדיסק, כולל מחיצות אלה, לכן סמן את התיבה לצד שם הדיסק (במקרה שלנו, "דיסק קשיח 2" ולחץ על הבא. וודא שאתה בוחר בכונן הנכון! עליו להיות כתוב "C : ”אי שם באחת המחיצות.

בחירת כונן היעד שלך צריכה להיות ברורה מאליה. סביר להניח שזה יהיה הגדול והריק (אם הכונן מעולם לא נעשה בו שימוש קודם). רק וודא שאתה בוחר נכון, מכיוון שזה ימחק כל מה שנמצא כרגע בכונן הזה!

הצב סימן ביקורת ליד הכונן ההוא ולחץ על כפתור "ערוך" שמשמאלו. נצטרך לבצע בדיקת מחיצה מהירה לפני שנמשיך.

במקרה שלנו, המחיצות שלנו אינן מוגדרות באופן אידיאלי. יישום EaseUS מנסה לשכפל את הכונן הישן שלנו באמצעות מחיצות בגודל זהה בכונן החדש שלנו - למרות שאנחנו עוברים לכונן עם יותר מקום! אז אנחנו צריכים לתקן את זה.

זכור, יש מחיצת התאוששות קטנה בסוף מחיצת המערכת שלנו. נכון לעכשיו, הוא נתמך על מחיצת Windows שלנו, ומשאיר יותר מ- 700 GB של שטח לא מוקצה בסוף הכונן. עלינו לבחור את המחיצה ולהעביר אותה לסוף הכונן הקשיח. פשוט לחץ על המחיצה הזעירה הזו וגרור אותה עד ימינה. (וודא שאתה מעביר את המחיצה, ולא משנה את גודל הגודל שלה).

כעת אנו יכולים לבחור את כונן המערכת שלנו ולהרחיב אותו כדי למלא את החלל החדש שלא הוקצה בין סוף מחיצת המערכת לתחילת מחיצת ההתאוששות שהועברנו. לחץ וגרור בקצה כדי להרחיב (לא להזיז) את המחיצה.

אם אתה עובר מכונן קטן יותר לכונן גדול יותר, סביר להניח שתיתקל בבעיה זו, לכן ודא שאתה משנה את גודל המחיצות שלך לפני שתמשיך הלאה. כשתסיים, תוכל ללחוץ על "אישור" כדי להמשיך.

לאחר שהכל יבדוק ואתה מוכן להמשיך, המשך ולחץ על "המשך" כדי להתחיל בתהליך השיבוט.

כמה זמן זה תלוי במהירות המחשב והכוננים שלך, כמו גם כמה נתונים אתה מעביר. זה יכול להימשך בין 15 דקות לערך לשעה.

הפעולה שלנו ארכה קצת יותר מ -50 דקות. בסיום, לחץ על "סיום" וזה נגמר.

אתחול מהכונן החדש שלך

עכשיו הגיע הזמן לכוון את המחשב לכונן המערכת החדש. ברוב המחשבים זה די קל. אתה רק צריך לכבות את המחשב, להסיר את הכונן הישן ולהכניס אותו לאותו שקע. הפעל מחדש את המחשב והוא אמור לאתחל כאילו שום דבר לא קרה.

קשורים: כיצד לאתחל את המחשב מדיסק או מכונן USB

אם אתה משתמש במחשב שולחני ושומר על שני הכוננים, יש לך כמה אפשרויות. באפשרותך להכניס את הכונן החדש לשקע הישן ולחבר את הכונן הישן למקום אחר (כך שהמחשב יאתחל מהכונן החדש באופן אוטומטי), או להשאירו במקום בו הוא נמצא ולהתאים את הגדרות ה- BIOS כך שהמחשב יתחיל מהכונן החדש . או שעובד.

אם אתה רוצה לבדוק כדי לוודא שהכל עובד כמתוכנן, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על כונן C: שלך ושוב בדוק את המאפיינים. וודא שיש לו את הכמות הנכונה של מקום - אם אין לו, כנראה שהמחשב שלך אתחול לכונן הישן.

זהו זה! כעת, כאשר כונן המערכת החדש שלך מותקן ופועל, אתה יכול לעשות עם הכונן הישן כרצונך. רק וודא שהכל קופצטי לפני שתמחק את הכונן הישן או תמחק את כל הנתונים.