כיצד אוכל לפתוח יציאה בחומת האש של Windows?

חומות אש קיימות כדי להגן עליך מפני איומים באינטרנט (הן תעבורה מהאינטרנט והן מפני יישומים מקומיים המנסים להשיג גישה כאשר הם לא צריכים). לפעמים, עם זאת, תרצה לאפשר תנועה מוגבלת אחרת דרך חומת האש שלך. לשם כך יהיה עליך לפתוח יציאה.

כאשר מכשיר מתחבר למכשיר אחר ברשת (כולל אינטרנט), הוא מציין מספר יציאה המאפשר למכשיר המקבל לדעת כיצד להתמודד עם התנועה. כאשר כתובת IP מציגה תנועה כיצד להגיע למכשיר מסוים ברשת, מספר היציאה מאפשר למכשיר המקבל לדעת איזו תוכנית זוכה לתנועה זו. כברירת מחדל, רוב התעבורה הלא רצויה מהאינטרנט נחסמת על ידי חומת האש של Windows. אם אתה מפעיל משהו כמו שרת משחקים, ייתכן שיהיה עליך לפתוח יציאה כדי לאפשר תנועה מסוג זה דרך חומת האש.

הערה: מאמר זה מראה לך כיצד לפתוח יציאה בחומת האש של מחשב מסוים כדי לאפשר תנועה להיכנס. אם יש לך נתב ברשת שלך (מה שאתה צפוי לעשות), יהיה עליך גם לאפשר את אותה תנועה דרך הנתב על ידי העברה הנמל שם.

כיצד לפתוח יציאה ב- Windows 10

לחיצה על התחל, הקלד "חומת האש של Windows" בתיבת החיפוש ואז לחץ על "חומת האש של Windows Defender".

לאחר פתיחת חומת האש של Windows, לחץ על "הגדרות מתקדמות".

פעולה זו משיקה את חומת האש של Windows Defender עם אבטחה מתקדמת. לחץ על הקטגוריה "כללים נכנסים" משמאל. בחלונית הימנית ביותר לחץ על הפקודה "כלל חדש".

אם עליך לפתוח כלל לתנועה יוצאת, במקום ללחוץ על "כלל נכנס", לחץ על "כלל יוצא". רוב האפליקציות די טובות ביצירת כללים יוצאים משלהם בעת התקנתם, אך לפעמים אתה עלול להיתקל בכאלה שאינה יכולה.

בדף סוג הכלל, בחר באפשרות "יציאה" ואז לחץ על "הבא".

במסך הבא תצטרך לבחור אם היציאה שאתה פותח משתמשת בפרוטוקול בקרת השידור (TCP) או בפרוטוקול Datagram User (UDP). למרבה הצער, איננו יכולים לומר לך באופן ספציפי להשתמש מכיוון שאפליקציות שונות משתמשות בפרוטוקולים שונים. מספרי יציאות יכולים לנוע בין 0-65535, כאשר יציאות עד 1023 שמורות לשירותים מיוחסים. תוכל למצוא רשימה לא רשמית של (רוב) יציאות TCP / UDP בדף ויקיפדיה, ותוכל גם לחפש את האפליקציה שבה אתה משתמש. אם אינך יכול לקבוע את הפרוטוקול הספציפי לשימוש באפליקציה שלך, תוכל ליצור שני כללים נכנסים חדשים - אחד עבור TCP ואחד עבור UDP.

בחר באפשרות "יציאות מקומיות ספציפיות" ואז הקלד את מספר היציאה בשדה הניתן. אם אתה פותח יותר מיציאה אחת, אתה יכול להפריד ביניהם בפסיקים. אם אתה צריך לפתוח מגוון יציאות, השתמש במקף (-).

לחץ על "הבא" כשתסיים.

בעמוד הבא, לחץ על "אפשר את החיבור" ואז לחץ על "הבא".

הערה: עבור מדריך זה, נשתמש באפשרות "אפשר את החיבור", מכיוון שאנו סומכים על החיבור שעבורו אנו יוצרים כלל. אם אתה רוצה קצת יותר נפש, הכלל "אפשר את החיבור אם הוא מאובטח" משתמש באבטחת פרוטוקול האינטרנט (IPsec) כדי לאמת את החיבור. אתה יכול לנסות אפשרות זו, אך אפליקציות רבות אינן תומכות בה. אם אתה מנסה את האפשרות המאובטחת יותר והיא לא עובדת, אתה תמיד יכול לחזור ולעשות לאפשרות פחות מאובטחת.

לאחר מכן בחר מתי הכלל יחול ולחץ על "הבא". אתה יכול לבחור באחת מהאפשרויות הבאות:

  • תחום:  כאשר מחשב מחובר לבקר תחום ש- Windows יכול לאמת גישה לדומיין.
  • פרטי:  כאשר מחשב מחובר לרשת פרטית, כמו רשת ביתית או רשת שאתה סומך עליה.
  • ציבורי:  כאשר מחשב מחובר לרשת פתוחה, כמו בית קפה, שדה תעופה או ספרייה שאליהם כל אחד יכול להצטרף, והאבטחה אינה ידועה לך.

קשורים: מה ההבדל בין רשתות פרטיות וציבוריות ב- Windows?

בחלון האחרון, תן לכלל החדש שלך שם ותיאור אופציונלי ומפורט יותר. לחץ על "סיום" כשתסיים.

אם ברצונך להשבית את הכלל בשלב כלשהו, ​​אתר אותו ברשימת הכללים הנכנסים או היוצאים, לחץ עליו באמצעות לחצן העכבר הימני ואז לחץ על "השבת כלל".

זה כל מה שיש בזה. אם אתה צריך לפתוח יציאות אחרות עבור תוכנית אחרת או עם כלל אחר, חזור על השלבים לעיל באמצעות קבוצה אחרת של יציאות לפתיחה.

קשורים: כיצד ליצור כללי חומת אש מתקדמים בחומת האש של Windows