כיצד להריץ Malwarebytes לצד אנטי וירוס אחר

Malwarebytes Anti-Malware הוא כלי אבטחה נהדר שיעיל במיוחד כנגד "תוכנות שעלולות להיות לא רצויות (PUP)" ותוכנות מגעילות אחרות שתוכניות אנטי-וירוס מסורתיות אינן עוסקות בהן. אך הוא מיועד לשימוש לצד אנטי-וירוס ואינו מחליף אותו לחלוטין.

אם אתה משתמש ב- Malwarebytes Anti-Malware, עליך להריץ אותו לצד תוכנית אנטי-וירוס ראשית כדי לשמור על המחשב שלך במצב אבטחה. אך העצה המסורתית היא לא להפעיל שתי תוכניות נגד תוכנות זדוניות בו זמנית. כך תבריג את המחט.

סריקות לפי דרישה

הגרסה הסטנדרטית והחינמית של Malwarebytes Anti-Malware פשוט מתפקדת כסורק לפי דרישה. במילים אחרות, זה לא פועל באופן אוטומטי ברקע. במקום זאת, זה עושה משהו רק כאשר אתה מפעיל אותו ולחץ על כפתור הסריקה.

גירסה זו של Malwarebytes לא אמורה להפריע כלל לתוכנית האנטי-וירוס שלך. פשוט התקן אותו והפעל אותו מדי פעם כדי לבצע סריקה ולבדוק אם "התוכניות שעלולות להיות לא רצויות" כמעט שאף אחד לא באמת רוצה. זה ימצא ויסיר אותם. שימוש בתוכנית נגד תוכנות זדוניות כסורק לפי דרישה היא דרך בטוחה לקבל חוות דעת שנייה.

אתה לא צריך לעשות שום תצורה נוספת כאן. אם Malwarebytes מדווח על שגיאה כלשהי בהסרת פיסת תוכנה זדונית שהיא מוצאת, אתה עלול להשהות או להשבית סריקה בזמן אמת בתוכנית האנטי-וירוס הראשית שלך כדי למנוע את הפרעתה, ואז להפעיל מחדש סריקה בזמן אמת מיד לאחר מכן. אבל גם זה לא צריך להיות הכרחי, ומעולם לא שמענו על מישהו שנתקל בבעיה כמו זו.

הפעל את Malwarebytes במצב זה לצד זה

החל מ- Malwarebytes 4, גרסת ה- Premium של Malwarebytes רושמת את עצמה כברירת מחדל כתוכנית האבטחה של המערכת. במילים אחרות, הוא יטפל בכל סריקת האנטי-תוכנות הזדוניות שלך ו- Windows Defender (או כל אנטי-וירוס אחר שהתקנת) לא יפעל ברקע.

אתה עדיין יכול להריץ את שניהם בו זמנית אם תרצה. כך: ב- Malwarebytes, פתח את ההגדרות, לחץ על הכרטיסייה "אבטחה" והשבית את האפשרות "רשום תמיד את Malwarebytes במרכז האבטחה של Windows".

כאשר אפשרות זו מושבתת, Malwarebytes לא ירשום את עצמו כיישום האבטחה של המערכת וגם Malwarebytes ו- Windows Defender יפעלו במקביל.

סריקה בזמן אמת

הגרסה בתשלום של Malwarebytes Anti-Malware Premium מכילה גם תכונות סריקה בזמן אמת. Malwarebytes יפעל ברקע, ויסרוק את המערכת והקבצים שאתה פותח לבעיות וימנע מלכתחילה להכות שורש במערכת שלך.

הבעיה היא שתוכנית האנטי-וירוס הראשית שלך כבר מתפקדת בצורה כזו. העצה הסטנדרטית היא שלא אמורה להיות מופעלת סריקה בזמן אמת עבור שתי תוכניות אנטי-וירוס בו זמנית. הם יכולים להפריע זה לזה במגוון דרכים, להאט את המחשב שלך, לגרום לקריסות, או אפילו למנוע אחד את השני לעבוד.

קשורים: אנטי-וירוס מאט את המחשב שלך? אולי כדאי להשתמש בהחרגות

Malwarebytes מקודדים בצורה אחרת ונועדו לפעול לצד תוכניות אנטי-וירוס אחרות מבלי להפריע. זה עשוי אפילו לעבוד ללא כל תצורה נוספת. אבל כדי שזה יעבוד טוב ככל האפשר וישפר את הביצועים, עליך להגדיר אי הכללות הן ב- Malwarebytes Anti-Malware Premium והן בתוכנית האנטי-וירוס הרגילה שלך.

לשם כך ב- Malwarebytes, פתח את Malwarebytes, לחץ על סמל ההגדרות, בחר "אפשר רשימה" והוסף את התיקיה - בדרך כלל תחת קבצי תוכנית - המכילה את הקבצים של תוכנית האנטי-וירוס שלך.

בתוכנית האנטי-וירוס שלך, טען את תוכנית האנטי-וירוס, מצא "אי הכללות", "קבצים שהתעלמו מהם" או קטע בשם זהה, והוסף את קבצי Malwarebytes המתאימים. עליך לא לכלול קבצים אלה, על פי התיעוד הרשמי של Malwarebytes:

C: \ Program Files \ Malwarebytes

לקבלת הוראות ספציפיות יותר, ייתכן שתרצה לבצע חיפוש באינטרנט אחר "Malwarebytes" ואת שם תוכנית האנטי-וירוס שלך. או פשוט בצע חיפוש באינטרנט אחר שם תוכנית האנטי-וירוס שלך ו"החרגות "כדי לברר כיצד להוסיף אי הכללות אלה ולא לכלול את הקבצים ששמו באתר Malwarebytes.

Malwarebytes נועד לפעול לצד תוכנית אנטי-וירוס רגילה, כך שלא תצטרכו לדאוג לכך לרוב - במיוחד אם אתם רק משתמשים בגרסה החינמית. אם אתה משתמש בגרסה בתשלום, הגדרת אי הכללות יכולה לעזור לך למנוע בעיות ולמקסם את ביצועי המחשב שלך. אבל אפילו זה לא יהיה הכרחי לחלוטין רוב הזמן.