כיצד לצלם צילום מסך של דף אינטרנט שלם

צילום מסך פשוט נהדר לצילום מה שנראה מיד בצג שלך, אבל מה אם אתה צריך לצלם דף אינטרנט שלם? להלן שלוש דרכים פשוטות בהן ניתן ללכוד דף אינטרנט ארוך כתמונה אחת רציפה ותוך כדי כך לשמור אותו בדיוק כפי שהוא נראה לצופה.

שיטת העניין: צילום מסך לעומת הדפסה

Windows 10, macOS ודפדפנים רבים מאפשרים לך "להדפיס" כל עמוד לקובץ PDF. גרסאות ישנות יותר של Windows מכילות גם את היכולת המובנית "להדפיס" כל קובץ ל- XPS, חלופה דמוית PDF. פשוט עבור לדף האינטרנט הרצוי, בחר קובץ> הדפס ובחר "Microsoft Print to PDF" (אם יש לך את זה) או "Microsoft XPS Writer Document" (אם אין לך). ב- macOS, לחץ על כפתור "PDF" בתיבת הדו-שיח הדפסה.

בהתחשב בכך, ייתכן שאתה תוהה מדוע חשוב לצלם צילום מסך של דף אינטרנט. האם זה לא יהיה פשוט מספיק פשוט ללחוץ על Ctrl + P ולהמיר דף אינטרנט למסמך PDF או XPS?

PDF אמנם מצוין למסמכים, אך יש לו חסרון מובנה בכל הנוגע לשמירה על דף אינטרנט. ללא קשר ליוצר המסמכים בו אתה משתמש, הוא מתפקד כמדפסת וירטואלית, אשר כל החסרונות שתהיה בתהליך ההדפסה הפיזי (יישור עמוד גרוע, פרסומות החופפות את הטקסט וכו ') יופיעו במסמך שיצר המדפסת הווירטואלית. יתר על כן, אם לאתר המדובר יש "תצוגת הדפסה" ספציפית בכדי להקל על הבעיות הנ"ל, פירוש הדבר שאינך שומר על דף האינטרנט כפי שהוא נראה, אלא שומר על דף האינטרנט כפי שהוא מעוצב להדפסה.

כשאתה משתמש בכלי לכידת מסך, אינך מטפח את דף האינטרנט באמצעות יוצר מסמך. אתה מצלם - פיקסל לפיקסל - בדיוק מה שאתה רואה על המסך. לא רק שזה שימושי למטרות ארכיון, מכיוון שאתה מקבל ייצוג מדויק של 1: 1 לדף האינטרנט, אלא שאתה יכול גם להראות לאנשים אחרים בדיוק איך הדף נראה כמתנגד לאופן שבו הדף מודפס בדיוק.

עם זאת, בואו נסתכל על שלוש טכניקות בהן תוכלו להשתמש בכדי ללכוד דף אינטרנט שלם בצילום מסך יחיד: כלי לכידת מסך עצמאי, תוספי דפדפן ושירות מבוסס אינטרנט שימושי שעובד בכל מקום בו אתם נמצאים.

אפשרות ראשונה: צלם דף אינטרנט בעזרת כלי צילום מסך עצמאי

בעוד שלרוב המכריע של מערכות ההפעלה יש כלי לכידת מסך מובנה, הכלי הזה בדרך כלל די בסיסי. זה עשוי לעשות עבודה מצוינת בלכידת חלקים מהמסך שלך, אך לא יהיו בו הפעמונים והשריקות הדרושים כדי ללכוד דף אינטרנט שלם.

למרבה המזל, יש טונות של כלים של צד שלישי המציגים "לכידת גלילה" או "עמוד מלא", כאשר כלי המסך יגלול בדף האינטרנט כדי לצלם ולתפור את צילומי המסך לתמונה אחת רצופה. כלי לכידת המסך בו השתמשתי במשך שנים, FastStone Capture (Windows, $ 20, ראה לעיל), כולל את התכונה הזו; מופעל על ידי כפתור סרגל כלים או על ידי לחיצה על Ctrl + Alt + PrtScn. הערה: אתה עדיין יכול להוריד את הגרסה הישנה והחינמית יותר של FastStone Capture מאוסף התוכנות הניידות (למרות שגרסה זו חסרה תכונות חדשות יותר, אכן יש לה לכידת גלילה).

למסך הפרסו (Windows, חינם) יש גם תכונת לכידת גלילה, כמו גם כלי הלכידה הפופולרי SnagIt (Windows / Mac, 50 דולר). כשאתה מחפש כלי לכידת מסך (או מחפש בתיעוד של הכלי שכבר יש לך) חפש את מילת המפתח "גלילה" כדי לראות אם יש לו את התכונה הדרושה.

אפשרות שניה: צלם דף אינטרנט באמצעות תוסף לדפדפן

כלי צילום מסך עצמאי נהדרים אם אתה משתמש בהם באופן קבוע, אך אם עבודתך מחייבת אותך לצלם רק דפי אינטרנט מדי פעם, אז הגיוני יותר להשתמש בכלי מבוסס דפדפן.

אמנם ישנם יותר מקומץ כלים להרחבת דפדפן שם בחוץ, אך אנו אוהבים את צילום המסך של Nimbus, שנראה לעיל. זה בחינם, הוא זמין גם עבור Chrome וגם עבור Firefox, ויש לו ממשק נקי ונעים שמבצע את העבודה. לחיצה אחת והיא לוכדת ומיישרת את התמונה עבורך. יתרה מכך, באפשרותך לשמור את התמונה בקלות במחשב שלך לאחר שתסיים או להעלות אותה ל- Google Drive או ל- Slack.

אפשרות שלוש: צלם דף אינטרנט באמצעות כלי מבוסס אינטרנט

אז מה אם אתה רק צריך תפיסה חד פעמית שתשלח לבוס שלך? אינך צריך להתקין משהו כדי לתפוס אותו - כל עוד דף האינטרנט הנדון נגיש לציבור (כמו מאמר How-To Geek ולא אתר כלשהו שעליו אתה צריך להתחבר תחילה), תוכל להשתמש בקלות במסך החינמי. כלי לכידה ב- CtrlQ.org או הכלי הדומה ב- Web-Capture.net.

בעוד ששני הכלים עובדים מספיק טוב, ל- Web-Capture יש יתרון בשתי חזיתות: הוא מאפשר לך לציין את פורמט התמונה, ותומך בצילום באמצעות סימנייה (כך שתוכל להכניס קיצור דרך לסרגל הכלים של הדפדפן כדי לגשת לשירות הצילום). אם אתה חדש בסימניות, עיין במדריך השימושי שלנו.

זה כל מה שיש בזה: בין אם אתה משתמש בכלי של צד שלישי, בסיומת דפדפן, או אפילו בכלי מבוסס אינטרנט, אתה יכול בקלות ללכוד דף אינטרנט שלם בקובץ תמונה בודד כדי לשמר אותו עבור הדורות הבאים, הבוס שלך, משפט בבית משפט, או כל סיבה שיש לך לכך שאתה מעוניין בייצוג פיקסל לפיקסלים מושלם של דף אינטרנט שלם.