כיצד לפתוח את הטלפון הסלולרי שלך (כך שתוכל להביא אותו למוביל חדש)

מרבית הטלפונים הסלולריים הנמכרים בצפון אמריקה - במיוחד בחוזה - "נעולים" לספקית סלולר מסוימת. אתה יכול להשתמש בהם רק ברשת של אותו ספק, כך שלא תוכל לעבור לספק אחר בלי "לפתוח" את הטלפון תחילה.

קשורים: מה ההבדל בין פריצה לכלא, השתרשות ונעילה?

נעילת הטלפון חלה על כמעט כל סוג של טלפון סלולרי, מהטלפון המטומטם והזול ביותר לסמארטפון הגבוה ביותר. ביטול הנעילה שונה מ- jailbreaking ו- rooting, העוקפים מגבלות תוכנה אחרות במכשירים ניידים.

ביטול הנעילה לא יהפוך טלפונים לנייד לחלוטין

ראשית, חשוב לזכור כי הטלפונים לא תמיד יוכלו לעבוד על ספק אחר גם לאחר נעילתם. לדוגמא, בארה"ב AT&T ו- T-Mobile משתמשים בתקן האלחוטי GSM ואילו Verizon ו- Sprint משתמשים בתקן CDMA האלחוטי. אלה אינם תואמים זה את זה, מה שאומר שלא תוכלו לפתוח טלפון CDMA שנרכש ב- Verizon ולקחת אותו לרשת ה- GSM של AT&T, או להיפך.

CDMA הוא גם סוג מגביל יותר של רשת - בעוד שאתה יכול לפתוח טלפון AT&T ולקחת אותו ל- T-Mobile, אתה לא יכול לפתוח טלפון של Verizon ולקחת אותו לספרינט, מכיוון שרשת CDMA של Sprint תדחה את הטלפון.

למרבה המזל, רוב העולם בחר בתקן ה- GSM הפחות מגביל. לפני שתשקול לבטל את נעילת הטלפון ולקחת אותו למוביל אחר, וודא כי הטלפון שלך באמת יוכל לתפקד ברשת של אותו ספק.

נעילת הטלפון הוסברה

ההבדל בין CDMA / GSM הוא חסם טכני לגיטימי להעברת טלפונים בין ספקים. עם זאת, ישנם גם חסמים מלאכותיים. ספקים "נועלים" טלפונים כדי לגרום להם לתפקד רק ברשת של אותו ספק.

לדוגמא, נניח שאתה נכנס ל- AT&T ומרים כל טלפון חכם בחוזה. הטלפון פועל אז ברשת AT & T, אך אם תנסה להציב כרטיס SIM של T-Mobile לטלפון ולעבור לרשת של T-Mobile, הטלפון ידחה את כרטיס ה- SIM של ה- T-Mobile. אין לכך סיבה טכנית לגיטימית - זה תואם - אבל הטלפון AT&T "נעול" לרשת AT & T ומקבל רק כרטיסי SIM של AT&T.

נעילה מלאכותית זו הייתה מטרידה אתכם גם אם הייתם נוסעים ורוצים להשתמש במוביל מקומי במדינה בה ביקרתם ולא לשלם דמי נדידה יקרים. הטלפון הנעול שלך ידחה כל דבר מלבד כרטיס SIM של AT&T.

מדוע נעולים טלפונים?

חברות הסלולר טוענות כי נעילת הטלפון היא חלק הכרחי בעסק שלהם. על ידי נעילת טלפונים שהם מוכרים על פי חוזה, הם יכולים לשמור על לקוחות ברשת שלהם כדי שימשיכו לשלם את החשבונות החודשיים שלהם. זכור, הטלפונים לא שווים את מחירי החוזה שלהם - הם מסובסדים. אף טלפון למעשה אינו "בחינם" והאייפון האחרון עולה למעשה יותר מ -199 דולר, כך שהספק צריך להחזיר את עלות הטלפון על החוזה לאורך חיי החוזה. אם הצרכנים היו מסוגלים לקחת את הטלפונים שלהם לרשתות אחרות, הספקים טוענים שהם יתקשו להחזיר את מחיר הטלפון והמודל העסקי שלהם היה מקבל מכה.

במציאות, זהו טיעון מטופש למדי. אם אתה קונה טלפון בחוזה, אתה חותם על חוזה לשנתיים. אם אתה רוצה לקחת את הטלפון הזה לספק אחר, תצטרך להפר את החוזה ולשלם דמי סיום מוקדם או להמשיך לשלם את החשבון החודשי לכל אורך חיי החוזה. התחייבות חוזית זו עדיין תהיה מחייבת גם אם הטלפון עצמו נמכר נעול ולקחת אותו למוביל אחר. ייתכן שחלק מהסמארטפונים יימכרו נעולים אם אתה קונה אותם מחנות ספקים במחיר מלא, מבלי לחתום על חוזה, מה שמראה עד כמה הטיעון הזה טיפשי.

קשורים: 8 דרכים שהספק האלחוטי שלך מכניס אותך

נעילת הטלפון הסלולרי היא באמת רק דרך ליצור חיכוך נוסף לאנשים ממוצעים שעוברים ספקים, ולעודד אותם להיצמד למוביל הנוכחי שלהם במקום לחפש סביבם מחיר טוב יותר. זה אחד משלל המנהלים העסקיים הנוראיים שמפעילים לנקוט את לקוחותיהם.

נעילת הטלפון שלך

אז אתה רוצה לפתוח את הטלפון שלך. אולי החוזה שלך פג ואתה רוצה לעבור למוביל אחר, אולי אתה מבקר במדינה אחרת, או אולי אתה רק רוצה לשלם דמי סיום מוקדם ולצאת מוקדם מהחוזה שלך.

ישנן מספר דרכים לפתוח טלפון:

  • התקשרו ושאלו יפה : התקשרו עם הספק שלכם ושאלו יפה - אם החוזה שלך פג, רוב הספקים (לפחות בארה"ב) יפתחו עבורך את הטלפון שלך כל עוד שילמת את כל מה שאתה חייב בטלפון. אם אתה אומר למוביל שלך שאתה נוסע ותרצה להשתמש בכרטיס SIM ממדינה אחרת כדי לחסוך דמי נדידה, הם עשויים להיות מוכנים לפתוח את הטלפון שלך. הם עשויים לגבות תשלום, אבל זה שווה זריקה.

קשורים: מהי DCMA ומדוע היא מורידה דפי אינטרנט?

  • בטל את הנעילה בעצמך : בעבר נעילת הטלפון הסלולרי ללא אישור הייתה בלתי חוקית בארצות הברית, הודות לחוק זכויות היוצרים של Digital Millenium. למרבה המזל, זה השתנה. ביטול הנעילה של הטלפון הסלולרי כיום חוקי בארה"ב. עם זאת, אם אתה גר במדינה אחרת או מוכן להיות מורד ולפרוע בחוק שכולם מסכימים שיש לשנות, לעתים קרובות תוכל לפתוח טלפונים לבד ללא אישור של מישהו. התהליך המדויק משתנה מטלפון לטלפון, כך שתצטרך לבצע חיפוש באינטרנט ולמצוא הוראות לטלפון הנייד הספציפי שלך.

כמובן שלא כל הטלפונים נמכרים נעולים. לעתים קרובות, טלפונים שנמכרים ישירות מהיצרן במקום על ידי ספק אינם נעולים. בדרך כלל תצטרך לשלם מחיר מלא כדי לקבל טלפון נעול שתוכל לעבור בין רשתות ספק, מכיוון שאין ספק שמסבסד את העלות המלאה של הטלפון.

קרדיט תמונה: קאי הנדרי בפליקר, קאי הנדרי בפליקר, ריצ'רד אריקסון בפליקר