כיצד לשנות את הסמל עבור סוג קובץ מסוים ב- Windows

בימי Windows XP, שינוי הסמל לסוג קובץ ספציפי - כגון TXT או PNG - היה קל. אבל מאז חלונות 7, אתה באמת צריך לעשות קצת פריצת רישום כדי לגרום לזה לקרות. הנה כלי תוכנה חופשי קטן ונהדר שהופך אותו להרבה יותר מהיר וקל.

מכל סיבה שהיא, הגרסאות האחרונות של Windows פיתחו הרגל לא לאפשר לנו להתאים אישית סמלים לכל דבר מלבד תיקיות וקיצורי דרך. הראינו לך כיצד לשנות את הסמל של קובץ EXE וכיצד להסיר את החצים מסמלי קיצור הדרך. עכשיו הגיע הזמן להפנות את תשומת ליבנו לסמלים עבור סוגי קבצים.

מנהל סוגי הקבצים הוא כלי עזר קטן מעולה מ- NirSoft המפרט את כל סוגי הקבצים וההרחבות הנמצאים בשימוש במחשב שלך ומאפשר לך לערוך מאפיינים רבים מכל סוג קובץ - כולל הסמל המשויך. זה עובד נהדר ב- Windows 7, 8 ו- 10, והממשק שלו הופך את שינוי הסמלים לסוגי הקבצים לקלים מספיק כדי שתוכל לרוץ דרך חבורה בבת אחת אם תצטרך.

קשורים: כיצד לשנות את הסמל של קובץ EXE

קשורים: כיצד אוכל לדעת אם אני מריץ חלונות של 32 סיביות או 64 סיביות?

הדבר הראשון שתצטרך לעשות הוא להוריד עותק של מנהל סוגי הקבצים. זה עובד כמעט בכל גרסה של Windows, אך שים לב אם אתה זקוק לגרסת 32 או 64 סיביות. אם אינך בטוח, הנה כיצד להבין אם אתה מריץ גירסת 32 סיביות או 64 סיביות של Windows.

עם סיום ההורדה, פתח את רוכסן התיקיה. זו אפליקציה ניידת, כך שלא תצטרך להתקין אותה - פשוט לחץ פעמיים על "FileTypesMan.exe" כדי להתחיל.

לחץ על כותרת העמודה "סמל ברירת מחדל" כדי למיין את הרשימה לפי סמל ברירת המחדל. שים לב שבצילום המסך שלנו, הסתירנו כמה עמודות כדי להקל על הראיה. ייתכן שתמצא את העמודה "סמל ברירת מחדל" יותר משמאל. זה מקבץ יחד את כל סיומות הקבצים שכבר יש את אותו הסמל. זה נוח אם ברצונך לשנות כמה סוגי קבצים קשורים המשתמשים באותו סמל. אם בכוונתך לשנות רק סוג קובץ אחד, אל תהסס למיין לפי הסיומת או שם הסוג במקום זאת.

כדי לשמור קצת גלילה, נשתמש בפונקציית החיפוש כדי להגיע לסוג הקובץ שאחריו אנו עוקבים. לחץ על כפתור "מצא" בסרגל הכלים (או לחץ על Ctrl + F). בחלון "מצא", הקלד את הסיומת לסוג הקובץ שברצונך לשנות ואז לחץ שוב ושוב על כפתור "מצא הבא" עד שתגיע לסיומת שאתה מחפש. לאחר מכן תוכל ללחוץ על "ביטול" כדי לסגור את החלון "מצא".

לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על סיומת שברצונך לשנות ואז בחר באפשרות "ערוך את סוג הקובץ שנבחר".

בחלון "ערוך סוג קובץ", לחץ על כפתור "..." מימין לשדה הטקסט של סמל ברירת המחדל.

החלון "שנה אייקון" מציג כמה סמלים בסיסיים, אך לחץ על כפתור "עיון" כדי למצוא קבצי אייקון משלך. מנהל סוגי הקבצים מאפשר לך לבחור קבצי EXE, DLL או ICO.

לאחר שגלשת ובחרת את קובץ הסמלים הרצוי, הסמלים הזמינים יופיעו ברשימה. בחר את הסמל הרצוי מהרשימה ואז לחץ על "אישור". בדוגמה זו אנו משתמשים בקבצי אייקונים שהורדנו מ- IconArchive, כך שמוצג רק סמל אחד. אם אתה משתמש בקובץ EXE או DLL, ייתכן שתראה סמלים רבים יותר מאשר עם קובץ ICO.

אם עליך לשנות את הסמל ליותר מסוג קובץ אחד, עליך לחזור על שלבים אלה. וכשתסיים, תוכל לסגור את מנהל סוגי הקבצים ולפתוח חלון סייר קבצים כדי לבדוק את השינויים שלך. בדוגמה שלנו, שינינו את הסמלים עבור סוגי קבצי GIF ו- PNG - שני סוגים של קבצי תמונה בהם אנו משתמשים הרבה - כדי להקל עליהם מעט. לפני כן, כל קבצי התמונות השתמשו באותו סמל - סמל ברירת המחדל של אפליקציית מציג התמונות שלנו.

עכשיו הרבה יותר קל לראות במבט חטוף אילו סוגי קבצים הם! כמובן שתהליך זה יעבוד לכל סוג קובץ, לכן התאם אישית את סמלי הקבצים שלך כראות עיניך.