המדריך למתחילים לטפסים של גוגל

האם אתה רק מתחיל עם Google Forms? מעולם לא שמעתי על זה קודם? כך או כך, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לצאת לדרך בעזרת כלי הטופס החזק של גוגל ולהתחיל לבנות סקרים וטפסים באופן מקוון בחינם.

מה לעזאזל טפסים של גוגל?

אם אתה כבר מכיר את Google Forms, אל תהסס לדלג קדימה. אם לא, הנה קורס ההתרסקות. נעבור על היסודות ונביא לך מידע על מה זה Google Forms וכיצד תוכל להתחיל להשתמש בו מיד.

גוגל טפסים הוא כלי סקר חינמי המהווה חלק מ- G Suite - חבילת המשרד המלאה של גוגל (אם כי יש אנשים שמתייחסים לכל זה כ- Google Docs). השירותים העיקריים האחרים הכלולים בחבילת הענן הם Sheets (Excel), Docs (Word) ו- Slides (PowerPoint).

קשורים: מה זה בכלל G Suite?

Google Forms מאפשר לך לאסוף מידע מאנשים באמצעות חידונים או סקרים מותאמים אישית. לאחר מכן תוכל לחבר את המידע לגיליון אלקטרוני ב- Sheets כדי להקליט את התשובות באופן אוטומטי. לאחר מכן הגיליון האלקטרוני מאכלס את התגובות מהחידון או הסקר בזמן אמת. זה הופך את Google Forms לאחת הדרכים הקלות ביותר לשמור נתונים ישירות בגיליון אלקטרוני.

באמצעות טפסים, אתה יכול לאסוף שאלות ותשובות, להתחיל סקרים או ליצור חידונים לסטודנטים בעזרת טופס מקוון פשוט. אתה יכול לשתף את הטופס שלך באמצעות דוא"ל, קישור ישיר או ברשתות החברתיות ולבקש מכולם להשתתף.

ומכיוון ש- Forms הוא כלי מקוון, אתה יכול לשתף ולשתף פעולה עם מספר אנשים באותה טופס בזמן אמת.

שמעת מספיק? בואו נתחיל!

כיצד להירשם לחשבון Google

לפני שתוכל להשתמש ב- Google Forms, עליך להירשם לחשבון Google (חשבון @gmail). אם כבר יש לך, אל תהסס לעבור לסעיף הבא. אם לא, נעבור על הדרך הפשוטה ביותר ליצור חשבון Google ולהגדיר את הטפסים.

עבור אל accounts.google.com, לחץ על "צור חשבון" ולאחר מכן בחר "עבור עצמי".

בעמוד הבא אתה מספק מידע - שם פרטי ושם משפחה, שם משתמש וסיסמה - ליצירת חשבונך.

אתה צריך גם לאמת את מספר הטלפון שלך כדי ש- Google תוכל לוודא שאתה לא בוט.

לאחר אימות מספר הטלפון שלך, הדפים הבאים דורשים ממך לספק כתובת דוא"ל לשחזור, תאריך הלידה שלך ומין. עליכם להסכים גם להצהרת הפרטיות ולתנאי השירות. לאחר מכן, אתה הבעלים החדש והגאה של חשבון Google.

כיצד ליצור טופס ריק

עכשיו שיש לך חשבון Google, הגיע הזמן ליצור את הטופס הראשון שלך. עבור אל דף הבית של Google Forms והניח את הסמן על סימן הפלוס (+) בצבע הימני התחתון.

סימן הפלוס הופך לסמל עיפרון סגול; לחץ עליו כדי ליצור טופס חדש.

טיפ למקצוענים: ניתן להקליד  forms.new בשורת הכתובת מכל דפדפן וללחוץ על Enter כדי ליצור ולפתוח טופס ריק חדש באופן אוטומטי.

כיצד להתאים אישית את הטופס שלך

אחד הדברים הראשונים שאולי תרצה לעשות לאחר שתיצור טופס ריק חדש הוא לתת לו מעט אישיות. Google Forms מאפשר לך להתאים אישית את העיצוב ולעזור לו להתבלט על ידי הוספת תמונה, צבע וסגנון גופן.

לחץ על לוח הצבעים של האמן בראש המסך. מכאן תוכלו לבחור תמונת כותרת מתוך אחת מתמונות המלאי הרבות שסופקו (או להעלות אחת משלכם), את הצבע הראשי של הטופס, צבע הרקע וסגנון הגופן.

אמנם ההתאמה האישית חסרה בכל הנוגע לנושא הטפסים (מלבד היכולת להעלות תמונה כלשהי לכותרת), Google Forms מפצה על כך בכל מה שיש לה להציע.

לאחר התאמה אישית של הטופס שלך, סגור את אפשרויות הנושא כדי לחזור לסקר שלך.

כיצד לבחור סוגי שאלה

כשאתה יוצר טופס של Google, אתה יכול לבחור את סוגי השאלות שאתה רוצה שאנשים יענו עליהם. בין אם אתה רוצה תשובות סטטיות מטופס בחירה מרובה או מתגובות באורך חיבור, תוכל ליצור את הטופס האידיאלי שלך בהקדם!

לחץ על התפריט הנפתח שליד שדה השאלה.

לאחר מכן בחר את סוג השאלה הרצויה מהרשימה.

הבחירות שלך הן:

 • תשובה קצרה:  התגובות דורשות רק כמה מילים. אתה יכול להגדיר כללים שאנשים צריכים לעקוב בתשובתם באמצעות אימות קלט נתונים. מעולה לכתובות דוא"ל או כתובות אתרים.
 • פיסקה:  תגובות דורשות תשובות ארוכות טווח של פיסקה אחת או יותר. אימות קלט נתונים זמין גם לסוג זה של תגובה.
 • בחירה מרובה:  אנשים בוחרים בין סט אפשרויות (אחת לכל שאלה). אתה יכול לכלול "אחר" ואפשרות כדי שאנשים יוכלו להזין תשובה קצרה. בהתאם לתשובת האדם, תוכלו לשלוח אותם גם לחלק אחר בטופס.
 • תיבות סימון:  המגיבים בוחרים אחת או יותר ממכלול האפשרויות, כולל האפשרות "אחר" למענה קצר. בהתאם לתשובת האדם, ניתן לשלוח אותו לחלק אחר בטופס.
 • נפתח: אנשים בוחרים את תשובתם מתוך קבוצה של אפשרויות בתפריט נפתח (אחת לשאלה). על סמך התשובה תוכל שוב לשלוח אנשים לחלק אחר בטופס.
 • העלאת קבצים:  זה מאפשר לאדם להעלות קובץ בתגובה לשאלה. קבצים שהועלו משתמשים במרחב Google Drive עבור בעל הסקר. אתה יכול לציין את גודל וסוג הקבצים שאנשים יכולים להעלות.
 • קנה מידה לינארי:  אנשים יכולים לדרג את שאלתך בסולם שמתחיל ב 0 או 1, ומסתיים במספר שלם בין 2 ל 10.
 • רשת רב ברירה:  זה יוצר רשת שממנה אנשים יכולים לבחור תשובה אחת בכל שורה. לחלופין, תוכל להגביל את התשובות לבחירה אחת בעמודה ולערבב את סדר השורות.
 • רשת תיבות סימון:  אפשרות זו יוצרת רשת שממנה אנשים יכולים לבחור תשובה אחת או יותר בכל שורה. לחלופין, תוכל להגביל את התשובות לבחירה אחת בעמודה ולערבב את סדר השורות.
 • תאריך: על  המשיב לבחור את התאריך כתשובה לשאלה. ברירת המחדל היא יום, חודש ושנה. באופן אופציונלי, אתה יכול לכלול את הזמן בתשובות של אנשים.
 • זמן: על  המגיב לבחור את השעה ביום או משך הזמן.

כיצד להוסיף עוד שאלות

אם אתה יוצר סקר או חידון, סביר להניח שתכלול עליו יותר משאלה אחת. טפסים של גוגל מאפשרים לך להוסיף בקלות כמה שאלות שתרצה, ותוכל לשנות את סוגי השאלות. אתה יכול אפילו להפריד אותם לחלקים, כך שהכל לא מופיע בדף אחד.

כדי להוסיף שאלות נוספות לטופס שלך, לחץ על סימן הפלוס (+).

כדי להוסיף קטע נוסף לשאלות נפרדות, לחץ על הסמל שנראה כמו שני מלבנים.

באופן אופציונלי, אתה יכול לתת לסעיף שם ותיאור כדי להבדיל אותו משאר החלקים בהמשך.

אם אתה רוצה להוסיף שאלות למדור אחר, זה פשוט! פשוט גרור ושחרר אותם בין החלקים. בסוף החלק, לחץ על התפריט הנפתח כדי לבחור לאן הטופס צריך להפנות אנשים הבאים.

כיצד ליצור חידון

Google Forms אינו מיועד רק לסקרים או להזמנות לאירועים. מורים יכולים להשתמש בטפסים כדי ליצור חידונים דיגיטליים, המדרגים אוטומטית, שולחים תוצאות (אם מופעלים) ואוספים תגובות תלמידים.

זו אחת הדרכים הקלות ביותר לתת לתלמידים משוב מיידי ולהפחית את משך הזמן שאתה מקדיש לבחינות לדירוג.

לחץ על גלגל השיניים של ההגדרות בראש הדף.

לחץ על הכרטיסייה "חידונים" ואז החלף את האפשרות "הפוך את זה לחידון".

לאחר שתפעיל את מצב החידון, תוכל לבחור מתי לשחרר את ציון התלמיד, ואיזה מידע הוא יכול לראות לאחר שהגיש את החידון שלו. בסיום, לחץ על "שמור" כדי לצאת מהחלון.

ברגע שאתה חוזר לחידון שלך, בחר באחת מהשאלות ואז לחץ על "מקש תשובה" כדי לערוך את התגובה הנכונה ואת המשקל שיש לכל שאלה בחידון.

כאן אתה מגדיר את התשובות הנכונות, מחליט כמה נקודות כל אחת שווה ומוסיף משוב תשובות לתשובות לכל שאלה.

לחץ על "ערוך שאלה" כדי לסגור את מפתח התשובה ולשמור את השינויים שלך.

הערה: אמנם אתה יכול לבחור רק תשובות נכונות לשאלות רב-ברירה, תיבת סימון ושאלות נפתחות, אך אתה יכול לשייך כל שאלה לערך נקודה לצורך נכונות.

כיצד לשתף פעולה בטפסים

כמו כל יישומי חבילת Google, Forms מאפשר לך לשתף פעולה עם אחרים. כל מי שאיתו אתה חולק קישור ייחודי יכול לערוך את השאלות בטופס שלך. זה עושה את זה הרבה יותר קל לעבוד על אותו סקר עם קבוצה.

לשם כך, לחץ על שלוש הנקודות שבראש הדף ואז לחץ על "הוסף משתפי פעולה".

לאחר מכן, תחת הכותרת "למי יש גישה", לחץ על "שנה".

בחר באפשרות "פועל - כל מי שיש לו את הקישור" כדי ליצור קישור הניתן לשיתוף. כל מי שיש לו קישור זה יכול לגשת לטופס שלך ולערוך אותו. לחץ על "שמור".

כעת תוכלו להעתיק ולשתף את הקישור עם כל מי שרוצים שיהיה לו גישה לטופס שלכם.

אתה יכול לעשות הרבה יותר עם קישורים אלה הניתנים לשיתוף, מכיוון שהם עובדים גם עם קבצי Drive אחרים ובנייד. לקבלת מבט מעמיק יותר על האופן שבו קישורים עובדים וכיצד ליצור אותם, עיין במדריך שלנו.

קשורים: כיצד ליצור קישורי הורדה הניתנים לשיתוף עבור קבצים ב- Google Drive

כיצד לשמור תגובות ב- Google Sheets

Google Forms שומר את התשובות לטופס באופן אוטומטי. זה שומר כל תגובה בכרטיסייה "תגובות" בחלק העליון של הטופס שלך ומתעדכן בזמן אמת כשאנשים עונים על שאלות.

עם זאת, אם אתה מעדיף דרך מעמיקה יותר לנתח את התגובות מהטופס שלך, אתה יכול ליצור גיליון חדש של Google - או לקשר לזה קיים - כדי לאחסן ולהציג תשובות. כאשר אתה צופה בנתונים המאוחסנים בגיליון אלקטרוני, באפשרותך להחיל סוגים רבים של חישובים ופונקציות של Google Sheets כדי ליצור נוסחאות המניפולציות על התגובות שלך.

לשם כך בחר בלשונית "תגובות" ואז לחץ על סמל הגיליונות הירוקים.

לאחר מכן לחץ על "צור" כדי ליצור גיליון אלקטרוני חדש לאחסון כל התשובות שלך.

כל גיליון אלקטרוני מכיל את כל התגובות, יחד עם חותמת זמן למועד סיום הסקר.

אם כבר יש לך גיליון אלקטרוני שבו ברצונך להשתמש, אתה יכול לעשות זאת גם! במקום ללחוץ על "צור", לחץ על "בחר גיליון אלקטרוני קיים" ולאחר מכן לחץ על "בחר".

בחר את הגיליון האלקטרוני הרצוי מרשימת השמורים ב- Google Drive שלך, ואז לחץ על "בחר".

כשאנשים עונים על כל שאלה בצורה, התשובות שלהם מופיעות באופן דינמי בגיליון האלקטרוני של Google Sheet שנבחר.

כיצד להשתמש בתבנית טופס

לפעמים אתה לא רוצה לחשוב על הפורמט - או על השאלות - של הסקר. כאשר זה המקרה, תוכל להשתמש בתבנית מגלריית התבניות של Google Forms. יש בו תבניות לכל דבר, החל מהזמנות למסיבות וכלה בטפסי הערכת קורס.

כדי להתחיל, עבור לדף הבית של טפסים של Google והצב את הסמן על סימן הפלוס (+) בצבע הימני התחתון.

סימן הפלוס הופך לעיפרון סגול ולסמל העמוד הסגול. לחץ על סמל העמוד הסגול.

לאחר שנפתח החלון בחר תבנית מאחד משלושת החלקים: אישי, עבודה או חינוך.

לחץ על תבנית. הטופס נפתח בכרטיסייה הנוכחית ונשמר בכונן שלך עם כל הטפסים האחרים שלך. אם ברצונך להוסיף שאלות או לערוך שאלות קיימות, התבניות ניתנות להתאמה אישית, בדיוק כמו כל טופס אחר.

הוסף את הנגיעות האחרונות

לפני שתשתף את הטופס שלך עם כולם, הקפד לבדוק את ההגדרות. מכאן תוכלו לאסוף כתובות דוא"ל, ליצור הודעת אישור, להגביל תגובות לאחת לאדם ועוד.

לחץ על גלגל השיניים של ההגדרות בראש הדף.

בכרטיסייה הראשונה יש כמה הגדרות שתוכל להפעיל. מכאן תוכלו לאסוף כתובות דוא"ל ולהגביל כל אדם להגשה אחת. תוכל גם לבחור אם המשיבים יכולים לערוך את תשובותיהם לאחר הגשתם או לראות תרשים סיכום בסוף הסקר.

הערה:  אם אתה מאפשר "הגבל לתגובה אחת", על המשיב להיכנס עם חשבון Google שלו כדי לגשת לטופס שלך. מישהו ללא חשבון Google לא יוכל להגיש תשובות לטופס שלך. אלא אם כן אתה חיובי שלכולם יש חשבון Google, השאר אפשרות זו מושבתת.

בכרטיסייה "מצגת" יש הגדרות המציגות סרגל התקדמות המאפשר לאנשים לדעת כמה רחוק הם נמצאים בצורה. ניתן גם לערבב את סדר השאלות, להציג קישור לשליחת הטופס שוב (אם האפשרות "הגבל לתגובה אחת" מושבתת), או להרכיב הודעת אישור שהמשיבים רואים לאחר שליחת הטופס.

לאחר שתסיים, לחץ על "שמור" כדי לשמור את השינויים ולחזור לטופס שלך.

כיצד לשתף את הטופס שלך

לאחר שתסיים ליצור טופס, הגיע הזמן לשלוח אותו ולקבל תשובות. אתה יכול לשתף את הטופס באמצעות דוא"ל, קישור ישיר, בחשבון המדיה החברתית שלך, או שאתה יכול להטמיע אותו באתר שלך.

כדי לקבל שיתוף, פתח את הטופס שברצונך לשתף ולחץ על "שלח".

בחר כיצד ברצונך לשתף את הטופס שלך מתוך האפשרויות בחלק העליון של החלונית. משמאל לימין, הבחירות שלך הן: דוא"ל, קישור ישיר, קישור מוטבע לאתר שלך, פייסבוק וטוויטר.

המדריך למתחילים זה יאפשר לכם ליצור גוגל טפסים תוך זמן קצר! בין אם אתה זקוק לסקר כדי לברר מה כולם מביאים למנגל, או חידון לשיעור הפיזיקה שלך, גוגל טפסים הוא כלי עוצמתי קל לשימוש. וזה לא עולה שקל.